Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák mennyire alkalmazkodto...

Anyukák mennyire alkalmazkodtok? A baráti körötök mennyire veszi figyelembe, hogy babátok van?

Figyelt kérdés
A társaságunkban egyedül mi vagyunk család, mindenki más még baba nélküli. Örültek a kicsink érkezésének és sosem volt ebből gond, mi minden nap közbeni összejövetelre gyermekestől megyünk, megszokták, szeretik. Az utóbbi időben viszont néhányszor azt veszem észre, hogy felhúzom magam a reakcióikon, a viselkedésükön. Talán nekem kellene jobban tolerálnom... nem is azt várom el, hogy teljes mértékben hozzánk alkalmazkodjanak, csak jó lenne, ha felfognák, nálunk már nem úgy megy, hogy beülök valahová kávézgatni, vacsorázni.
2011. aug. 2. 16:25
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

A mi társaságunkban kettőnknek van gyereke, 3 hónap van köztük. A gyerektelen barátaink nagyon klasszak, ők mindig azt nézik, hova mehetünk a gyerekekkel is. Mi pedig próbálunk hozzájuk is alkalmazkodni, de szerintük a gyerekekkel nagyon jól lehet programolni, egy csomó új élmény éri őket. Azért a szabadtérire gyerekek nélkül megyünk! :-)

Érdekes viszont, hogy van egy barátnőm, akinek ugyanolyan idős unokaöccse van, mint az én fiam, neki nincs gyereke, és ő egyáltalán nem toleráns. Pl. megsértődik azon, hogy kitalálja menjünk csavarogni egyet, és viszem a gyereket. Na, de hova tegyem, mikor a mamák 100 km-re a férjem meg dolgozik? Egyébként sem szívesen vagyok nélküle úgy órákat, hogy bizonytalan, mikor érünk haza. Hisz míg nem volt gyerekem, kitaláltuk menjünk ide, de még üljünk be egy mozira, nem volt gond. És nem érti, miért vagyok türelmetlenebb, mikor már órák óta oda vagyunk. És érdekes módon ő nagyon tudja, hogy mit hogyan kellene csinálni, és majd mikor neki lesz gyereke, az bezzeg... :D Ismeritek ezt a típust, ugye?

2011. aug. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
bárátnőim mind egyedülálló gyermektelenek, mégis mindig alkalmazkodnak hozzám, ide jönnek a helyembe, hogy ne kelljen messzire mennem. míg baba volt a lányom, feljöttek hozzánk, itt találkozgattunk. úgy kellett őket leszidni, hogy ne hozzanak mindig ajándékot a gyereknek. igazi barátok. szerencsés ember vagyok.
2011. aug. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!