Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak az én gyerekem eszik meg...

Csak az én gyerekem eszik meg minden olyant ételt a bölcsiben, amit itthon nem? Már szinte hihetetlen, hogy amit itthon meg se kóstól, azt rendszerint jóétvággyal megeszi a többiekkel.

Figyelt kérdés
2011. júl. 22. 21:00
 1/7 A kérdező kommentje:
nom kóstól, hanem kóstol :)
2011. júl. 22. 21:05
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez a legtöbb gyereknek szokása. Máshol megeszik azt is,amit otthon nem.
2011. júl. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez azért van (saját fejemből kiindulva), mert hatja a gyerekcsorda :o) Látja, hogy a barátja eszi, akkor gondolja, hogy úh én is megkóstolom :o) Én így voltam. A másik meg,hogy vannak olyan ételek amiket finomabban készítenek a "menzán" mint otthon (menza sóskafőzelék függő vagyok, otthonit nem szeretem még most sem :o) pedig azt én főzöm:o)
2011. júl. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a legtöbb gyerek így működik közösségben evéskor. A fiamra is azt mondták az oviban, hogy gyakorlatilag mindent megeszik, itthon ez azért közel sincs így. Sőt az is megesett már, hogy itthon kért valami kaját amit evett az oviban. Én megfőztem és utána nem ette meg mert nem olyan mint az oviban volt. (Pl. a paradicsomos húsgombóc, szerinte az én gombócaim túl nagyok) Sárgaborsó főzeléket szintén ilyen kérésre főzök időnként. A másik "kedvenc" esetem amikor egy kajáról úgy tudom, hogy szereti. Korábban jó ízűen megette, legközelebb meg közli, hogy ő ezt nem szereti és nem is eszi meg.
2011. júl. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az enyém a bölcsiben MINDENT megeszik, itthon meg gyakorlatilag semmit nem szeret. Pl. azt mesélték a bölcsiben, hogy a kelkáposzta főzelékből háromszor repetázott (szerintem fújjjj), na mondom oké, akkor csinálok neki, ha egyszer szereti. Itthon meg csak fintorgott, hogy ez nem olyan, mint a bölcsiben.
2011. júl. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az enyémek még a középiskolában is így vannak. A menzán szinte bármit megesznek. A bölcsiben kezdődött, és a nagyszülőknél is ez volt/van! Ott is mindent megesznek, amit itthon nem.
2011. júl. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Enyém ugyanilyen!!! Közel 4 éves (rossz evő elég kis súlyú 15-16 kiló), komolyan mondom, az oviba ha jár rendszeresen, 1 kilóval több a súlya mindig....mert ott MINDENT megeszik, repetázik is (főtt ételekből úgy értem).

Itthon hiába főzök CSAK azt az 5-6 kedvencét eszi amit régebben is, semmi mást.

Pedig a huga minden főztömet szívesen fogyasztja úgyhogy annyira nem lehet rossz...

2011. júl. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!