Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól adhatok takarót zsák...

Mikortól adhatok takarót zsák helyett?

Figyelt kérdés
2 éves kicsim másodperceken belül lerúgta a takarókat ezért zsákot használunk, most is ha betakarom lerúgja és nem hiszem hogy álmában magára húzná ha fázik... de úgy látom mostanában néha kényelmetlennek találja már a zsákot. Mit csináljak? Nálatok hogy volt? Elejétől ügyesen takaródzó kisbabák anyukái kíméljenek :)
2011. júl. 19. 22:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy 2 évesnek nem is igazán való már a hálózsák. Én csak addig altattam benne, amíg nem tudott úgy mozogni, nem zavarta. Azóta takaróval alszik, persze lerúgja, de ekkora melegben nem is baj, megfázni nem fog. Ha fázna akkor is szól azaz sír, olyankor betakarom. Egyébként sok úgy csinálják, hogy az ágyrácshoz odakötik a paplan felső 2 végét, így nem tudja lerúgni :)
2011. júl. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az en babam is sokszor lerugja, de ennek ellenere nem mindig van halozsakban. Napkozben takarot kap, ejszaka mikor hogy. Kell, hogy szokja, hogy lecsuszhat rola a takaro. Ha fazik megebred es jelzi, hogy takarjam be, de van, hogy visszahuzza magara, mert reggelre forditva van rajta.
2011. júl. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

21,5 hónapos a kisfiam, nemrég még zsákot használtunk, mert mániákus volt, és nem tudott nélküle aludni, rendesen követelte. De nagyon úgy tűnik, ez a meleggel eltűnt, mert egy szál napozóban alszik, és az ágyában van egy nagy méretű tetra pelenka, amivel betakarom - persze reggelre semmi nincs rajta, de hát a szobájában 26-27 fok van, hová takargassam?

Őszre meg már csak lesz olyan értelmes, hogy betakarózzon, ha fázik. Ha napközben el tudja játszani, hogy "AJUDOK, BETAKAJÓZOM. BETAKAJÓZTAM, AJUDTAM...", és ténylegesen be is takarózik, akkor éjszaka is biztosan sikerülni fog neki, ha fázik. :)

2011. júl. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hmm, tényleg napközben játszás közben be tudja magát takarni többé kevésbé... :) hát nemtudom, majd kipróbáljuk akkor
2011. júl. 19. 23:31
 5/7 anonim ***** válasza:
Pizsiben van, kis rövidnaci meg beletűrt atlèta vagy póló. Ennyit védem a derekát. Kitakarózik egész éjjelre és eszében sincs betakarni magát. 28 fok van nála, ugyhogy nem fog megfázni. A zsàkban 2 évesen elkezdett nagyon rosszul aludni, akkor vettem ki belőle én is.
2011. júl. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én nem akarom elhagyni a zsákot,mert a kislányom nemcsak hogy lerúgja a takarót, de mivel bejárja az egész kiságyat éjjel, a takaró-kikötés sem lenne jó módszer, kimászik alóla, bemászik alá, megfordul.. Ő sokat mozog éjjel, csak a zsák marad emg rajta :)
2011. júl. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én személy szerint soha nem használtam zsákot,pizsiben altatom.
2011. júl. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!