Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, ha a lányomnak...

Mit csináljak, ha a lányomnak nem megy a wc-n a kakilás?

Figyelt kérdés
6 éves. nem fél a wc-től mindig ott pisil. de a kakit nem tudja a wc-n kinyomni akárhogy is erőlködik. kakilni csak a bilijébe tud. eszik rendesen sok rostos gyümölcsöt meg ilyesmit. és jó formában van. a kakija jó állagú. hogy tudná a wc-n is kinyomni? 6 évesen már le kellene szoknia a biliről. ő is le szeretne szokni róla.
2011. júl. 18. 14:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a póz miatt könnyebb neki a bilin "produkálnia" - jócskán felhúzott térdek, megkönnyítik a dolgot. Valahogy ezt kellene megvalósítani a Wc-n is, pl toljatok a wc-kagyló elé egy megfelelő méretű széket, amire felteheti a lábát. Nem tudom, h mennyire kivitelezhető ez kisgyereknél (pl hogy azért ne essen le a wc-ről), felnőtteknél már hallottam "kakisámliról" - a könnyebb "ügyintézést" segítette. :) Remélem bejön a tippem
2011. júl. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hagyd, egyelőre hadd kakiljon bilibe. Azért próbálkozzon a wc-n is, de ne erőltesd.
2011. júl. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nem erőltetem, ő akarja nagyon a wc-be. mindig ráül 10 20 percet kínlódik, majd ráül a bilire és a kudarc miatt sírva kakil. sajnos panelban lakunk kicsi a wc helység nem tudunk sámlit bevinni neki.
2011. júl. 20. 17:36
 4/8 anonim ***** válasza:

Sok ilyen kisgyerek van.

Ha legközelebb kakilnia kell, üljön a vécére, de mondd meg neki, hogy nem muszáj erőlködnie, majd ha akar, magától kijön. :) Addig hadd trónoljon. Ha ismét sírva fakad, nyugtasd meg és bátorítsd, hogy egyszer úgyis sikerülni fog. :)

2011. júl. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem meg lehet, hogy már kicsit késő is vagytok. Kisebb korban könyebb az átszoktatás. Mikor kezdtétek a próbálkozást?

Ez azért gond, mert így akkor se az oviban se az iskolában nem fogja tudni elvégezni a dolgát. Bár tudom, hogy a legtöbb gyerek hazaviszi, mert pont az a baj, hogy még a nyugodt körülmények, alapvető higiéne sem biztosítottak ezeken a helyeken.

De van egy javaslatom is, ha a kissámli nem fér.

Lehet kapni a WC-khet szűkítőt. Ha azt felteszitek, akkor talán még nagyobb biztonságban érezheti magát.

De még valami eszembe jutott: mi lenne, ha az ajtóra szerelnétek az ő lábmagasságához mérten egy lehajtható kis "polcot", amire rá tudja tenni a lábát.

2011. júl. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia, szerintem is a gond, hogy nem ér le a lába, úgy sokkal nehezebb, nem tud támaszkodni semmire. Próbáljatok meg a lába alá tenni valamit, bármit, hátha sikerül!

Amit az utolsó írt, nagyon jó ötlet, hogy az ajtóra szereljetek föl valami lehajthatós lábtartót.

2011. júl. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
egy éve próbáltunk már átszokni, de akkor se sikerült neki, pedig próbálta.
2011. júl. 20. 23:34
 8/8 anonim ***** válasza:
Sikerült azóta valamit változtatni?
2011. aug. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!