Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mitől lehet tegnap óta hőemelk...

Mitől lehet tegnap óta hőemelkedése a kislányomnak, ha semmilyen más tünete nincs?

Figyelt kérdés
Előfordul az ilyen a gyerekeknél?
2011. júl. 9. 10:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Ha kisebb gyermekről van szó, pláne nincs ok aggodalomra. 39 fok alatt hőemelkedésről beszélünk, nem lázról, gondolom a ti esetetekben is erről van szó. Kisgyermekek immunrendszere még kialakulóban van, érzékenyebbek a kórokozókkal szemben, de edzi is immunrsz-üket, és a hőemelkedés, de a láz is utóbbi intenzitásának TERMÉSZETES jele. Semmit nem kell tenni, ha más tünet nincs és más baj nem látható, illetve egy dolog fontos:

ne aggódj, mert átragadhat rá, és/vagy mivel megérzi, gátolhatja őt akár több téren is, a felnőtt negatív érzelme (pl. aggódása) intenzitásának és időtartamának függvényében.


Egyébként hány éves? Ezt mindig tüntesd fel kérdéseidben, ne csak a nemét, kérlek, hogy könnyebben tudjunk segíteni. :)

2011. júl. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Előző vagyok, amit még javaslok a felnőtt aggódása ill. más negatív érzelmei MELLŐZÉSÉN kívül: mellőzni javaslok bármiféle ügybuzgóságot; a gyermeket nagy eséllyel felzaklatja a sürgés-forgás, az idegesség, az aggodalom, és "önmagát beteljesítő jóslatként" pont ettől lehet beteg.

Javaslom mellőzni a szokványos (allopátiás) gyógyszereket is, kemikáliákat is MINDENKOR, MINDEN ESETBEN, KIVÉVE ESETLEG EGYES VÉSZHELYZETEKBEN. (Persze fogdokinál az érzéstelenítő szükséges lehet, és van még néhány kivétel.)

Az alternatív gyógyászattal értek egyet, pl. homeopátiás szer szedése, gyógynövények alkalmazása.

2011. júl. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

39-ig csak hőemelkedés? na ne már.

Popsiban 38,5-től a Heim Pál belgyógyászaton már láznak veszik, csillapítják. Kisbabáknál 38-tól. Ne írjunk már orvosi dolgokban butaságokat, veszélyes.


Ha tényleg csak kicsi hőemelkedése van, és más smi, nem lehet esetleg a rekkenő hőségtől?

2011. júl. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

:o) "és van még néhány kivétel"

Ne haragudj már, te orvos vagy? Szerintem nem, mert elég sok kivétel van, amit nem lehet homeopátiával megoldani, például szinte az összes betegség, amikor elkerülhetetlen az operáció.

2011. júl. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
2 éves a kislányom, és popsiban 38 volt legmagasabb
2011. júl. 9. 14:01
 6/11 anonim ***** válasza:
Akkor én azt mondanám, nincs teendő, de azért mérd neki napjában egyszer-kétszer. Ha szaldgál vagy bármit mozog ebben a hőségben, fölmehet 37,5-re a hője, ami popsiban mérve 38.
2011. júl. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Aki reflektált beírásomra, üzenem:


1) mindenkinek jogában áll ÁLLÁST FOGLALNI a természetgyógyászat kontra akadémikus orvoslás terén, sőőőt, ezek kombinációja mellett is, és mindegyik mellett szólnak logikus érvek, állásfoglaláshoz és elv követéshez nem kell orvosnak lenni.


2) az orvos persze hogy gyakran azt is bajnak tekinti (pl. 38.5-t láznak), ami nem feltétlen, vagy egyáltalán nem baj, mivel a gyógyszerbiznisz motiválja! Erről ennyit. Számos forrás és a logika is alátámasztja következtetésem, és evvel nem vagyok teljesen egyedül meglátásomban. Tessék utána nézni pl. az akadémikus orvosok közül az erkölcsösebbek írásainak, pl. dr. Lenkei Gábor szülészorvos írásainak, könyveinek, de másokat is tudnék sorolni! :


[link]


Dr. Lenkei Gábor: Cenzúrázott egészség


Dr. Lenkei Gábor: Méltósággal megérkezni


Leboyer - Dr. Lenkei Gábor feldolgozása, bővítése: Gyöngéd születés


Satöbbi!

2011. júl. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2011. júl. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

... még mindig én vagyok, nyilván az operációt is a kivételek közé sorolom. Nem kötözködni kellene, hanem több szempontot végiggondolni, kedves "materialista orvostanhallgató". Tudomásul veszem a materialista felfogást is, legfeljebb nem értek vele egyet, ezen hozzáállásommal semmi gond. Amúgy meg hasznosnak tartom az akadémikus orvoslás tudástárát IS, de nem agyba-főbe alkalmazva, mint az utóbbi évszázadokban, - ez a meglátásom.


Dr. Lenkei Gáborról példát vehetne a többi orvos és az orvostanhallgatók. És ha megint azt írom: meg egyebekről, akkor megint jön a kötözködés, mert nem konkretizálok mindent a végtelenségig... nem vagyok köteles A VÉGTELEN PONTOSÍTGATÁS MIATT "kisregényeket" közölni itt. :S Segíteni vagyok itt, látókör szélesítés okán is.

2011. júl. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget, nem kell ezen összevitatkozni, én sem adok lázcsillapítót 38 alatt természetesen, de ha látom, hogy zavarja, hogy nyűgös a láztól, akkor adok neki
2011. júl. 9. 17:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!