Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Éjszakai fények a gyerekszobában?

Éjszakai fények a gyerekszobában?

Figyelt kérdés
3 éves kisfiam néhány hete kéri, hogy hagyjuk felkapcsolva a lámpát éjszakára. A szobájában nincs kislámpa, a nagyot pedig nem akarjuk úgy hagyni, erősen világít. A folyosón marad néha égve a lámpa (ha nagyon kéri), onnét szűrődik be fény a szobájába, mivel résnyire mindig nyitva az ajtaja. Előtte sosem volt éjszakai fény a szobájában, nem tudom most ez honnan jött neki és azt se mit tegyünk. 3 éves gyerekeitek igénylik az éjszakai fényt? Mit kapcsoltok fel ilyenkor?
2011. júl. 2. 08:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kapni éjszakai fényeket különböző áruházakban.

Pl. Cora, Tesco, Obi, Auchan, Praktiker, etc.


Vannak egészen picik: kör alakú, mosolygós fejű

Vannak közepes méretűek: Verdás lámpa féle

Egyiknek se nagy a fénye, de a gyerekre mindenképpen nyugtató hatással lesz, ha csak úgy tud elaludni, hogy fény van a szobájában.


Nem kizárt, hogy fél valamitől. pl. mumus

2011. júl. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi az hogy honnan jött neki???

Szerinted?

onnan hogy 3 éves. onnan hogy van félelem érzete. ha még néha nap tv-t is néz, vagy más gyerekkörnyezetben van akkor még onnan is hall dolgokat.


szóval ez tök normális.


nekünk az éjszakai fény a fürdöben van aminek nyitva az ajtaja. ez pont annyi fényt ad, hogy ha felébred a szomszét szobába akkor látok.

2011. júl. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Fèlhet vmitől. Kis fényt rakj be neki. Nincs ezzel semmi gond. Jobb, mintha téged keltegetne éjjel, vagy átmászkálna, hogy nem tud visszaaludni, megijedt,stb...
2011. júl. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

nekünk se volt éjszakai fény,csak egy kis lámpa amikor be kellett menni hozzá de az elég erősen világít ahhoz,hogy egész éjjel menjen,aztán jött nála is ez a félek valamitől,meg sokat sírt felriadt,igy vettünk egy ilyen lámpát:

[link]

A piros fénnyel világít és épp,hogy kontúrokat lehet csak látni,és azóta nyugi van.

2011. júl. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A DM-ben is van Babylove-os éjszakai fény. Mi ilyet használunk. Ha még ez sem elég akkor jó a sólámpa is. Pirosas fénye nyugtatólag hat (állítólag), bár engem zavar. És nálunk a szoba tele van foszforeszkáló csillagokkal, báránykákkal. Ez is jó megoldás lehet, legalább nincs olyan vak- sötét.

Amúgy az én 4 évesem most azt találta ki, hogy fél a szekrénytől, mert olyan nagy. Na most ezzel mit kezdjek?

2011. júl. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekünk egy gyenge fényű sólámpa van a szobában, rádobtam még egy textilpelust, úgy még halványabb, így nem fél.

Kb. egész éjszaka ég neki, így érzi magát biztonságban. Ja, és nyitva kell lennie az ajtónak is, amíg elalszik.

2011. júl. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Millió egy féle megnyugtató, kedves, aranyos éjjeli fény van, bőven lehet válogatni. -ha igényli, vegyél neki, nem baj az.

Nálunk csak egy konnektorba dugható tenyérni sárga két ledes mosoly van bedugva, ezt szeretik és elég is.

2011. júl. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A konnektorban van egy smile fejes fény, ez arra jó, hogy ne legyen korom sötét náluk, és ha éjjel "vándorol" akkor ne menjen neki semminek.

Plusz nemrég vettem egy elemes teknős éjjeli fényt. 30 cms, oda rakod ahova akarod és csillagokat vetít a plafonra, falra. Nagyon hangulatos, aranyos, oda vannak a fiúk érte:)

2011. júl. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, kapott lámpát/éjszakai fényt, örült neki, nem is hív azóta éjjel. Előtte is csak ritkán tette és kevés ideje, de olyankor nagyon sírt. A lámpástól azért tartottam, hogy talán a fény hatására átjár majd hozzánk éjjel, esetleg nem tud visszaaludni tőle...de minden rendben.

Minden jót!:)

2011. júl. 3. 21:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!