Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szeptemberben lejár a gyedem...

Szeptemberben lejár a gyedem . A szabit hogy mikor fizetik ki?

Figyelt kérdés
konkréten a munkahelyemre nem tudok visszamenni mivel már 250 km re lakunk, másik nincs valószinüleg a gyesemről le kell mondjak a mama nevére és én munkanélkülit szeretnék kapni.ez hogy kivitelezhető? és ha visszamondom a gyest mikor adják ki a felgyűlt szabikat?
2011. júl. 1. 19:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Nos. A helyzet az, hogy ha a munkahelyed 250 km-re van is, a gyerek 3 éves koráig nem rúghatnak ki. Elmész, bejelented 30 nappal korábban, hogy "munkába szeretnél állni". A gyed letelte után elkezded kivenni a szabikat, majd a szabadság letelte után közös megegyezéssel felbontjátok a szerződésedet. Talán még a felmondási időre is jár pénz neked.


Pontosan utána tudsz érdeklődni ennek a témának itt:

www.felmondas.info


Ingyenesen segítséget nyújtanak online.

2011. júl. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A szabikat csak akkor fizetik ki, ha megszűnik/megszüntetik a munkaviszonyod. Ha felmondasz, a kilépő papírjaiod mellé kifizetik a szabidat is.


Értem, mi akérdés többi része, szerintem menj be a munkaügyibe, és kérdezz rá, hogy Gyes után milyen ellátást kapsz, ill. milyen összegben!

2011. júl. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!