Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Szoktatok még altatót...

Anyukák! Szoktatok még altatót énekelni a picúrotoknak? Ha igen, mit és hány éves korig? Vagy van valami közös dalocskátok? Hogy megy ez nálatok?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok, nekem még nincs gyerkőcöm, de biztos, hogy fogok neki énekelni, viszont mostanában nem nagyon tudok olyanokról, akik énekelnek. Meséltek nekem?
2011. jún. 5. 20:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Az enyémnek születése óta a Maranoa bölcsődalt szoktam énekelni. Most 2 éves, és még mindig énekelem neki. :)

Youtube-on fönt van a dal angolul, azzal a dallammal énekelem, de magyar szöveggel:

"Csillagos az ég, mécses lángja ég,

Ring a függő ágy, Anyád vigyáz rád.

Alvó kicsi lányt, kígyószem se bánt,

Pislog még a tűz, Anyád gyöngyöt fűz."


Ha fiam lenne, akkor is ezt énekelném, csak úgy, hogy "alvó kisfiút". Nem rímel, de így is jó lenne. :D

2011. jún. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Énekeltem, és az ismeretségi körömben a többség szintén. Eleinte csak énekeltünk, később meséltünk is, az éneklés (az esti)4-5, a mese 10-12 éves koruk táján maradt el. Mikor könyvvel a kezében azt mondta a kisebbik is, hogy anya te csak olvass nyugodtan, én ezt olvasom.
2011. jún. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
de édes:D
2011. jún. 5. 21:28
 4/6 anonim ***** válasza:
És sosem énekeltem egyiknek sem.
2011. jún. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Amíg cicn aludt el a lányom, addig nem énekeltem, nem is meséltem alvás előtt. Viszont, ha éjjel felébredt (pl fogzáskor), akkor ölben sétáltam vele, és egy kitalált dallamot dúdoltam, születése óta ugyanazt.

Aztán, mikor 2 évesen leszokott a ciciről az lett az esti rituálé, hogy mondtam a sötétben egy rövid kis mesét, amit én találtam ki, utána eldúdoltam azt a bizonyos dallamocskát.

mikor nagyobbacska lett, 3 év körüli, akkor kezdtem könyvből mesélni elalvás előtt, és utána énekeltem 2-3 altatódalt, a befejező dalocska mindig ugyanaz a babakori kis dallam volt.



Most 5 éves a lányom, és mióta megszületett a kistestvére, sajnos ritkán jön úgy ki a lépés, hogy én meséljek és énekeljek neki, mert amíg én a kicsivel vagyok elfoglalva (fürdetés, szopiztatás), addig őt apa fekteti. Mesélni mindig mesél neki, de énekelni, dúdolni nem szokott. :-(


Ha véletlenül hamarabb elalszik a kicsi, akkor én mesélek, és olyankor énekelek és dúdolok is. Nagyon szereti!


ezeket szoktam énekelni, nem biztos, hogy ismered, innen-onnan tanultam, hallottam őket:


Kondul a harang, öreg este már

Gyertek gyerekek, a nyoszolya vár.

öreganyó jól megveti, rá a paplant teregeti

Száll a mese száll

mint a kismadár

ki a szemét most lehunyja

Mennyországban jár!


Mondd el, Nagyanyó a legszebb mesét

Csipkerózsika szép történetet.

Egyre fon a kis orsója

selyem szálán nincs csomója

Száll a mese száll

mint a kismadár

ki a szemét most lehunyja

Mennyországban jár.


Másik (ez egy Radnóti vers eredetileg):


Alszik a szív és alszik a szívben az aggodalom,

alszik a pókháló közelében a légy a falon;

csönd van a házban, az éber egér se kapargál,

alszik a kert, a faág, a fatörzsben a harkály,

kasban a méh, rózsában a rózsabogár,

alszik a pergő búzaszemekben a nyár,

alszik a holdban a láng, hideg érem az égen;

fölkel az ősz és lopni lopakszik az éjben.


Meg ezt szoktam még:


Csillag az égen

Csillog csodaszépen,

Tente, baba, hajcsi,

Aludj, kicsi Nóri! (Nórinak hívják a lányom)

Itt ülök nálad,

Őrizem az ágyad,

Tente, baba, hajcsi,

Aludj, kicsi Nóri!

Holnapra édes,

Sütök neked rétest.

Tente, baba, hajcsi,

Aludj, kicsi Nóri!

2011. jún. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Én még a kórházban kitaláltam magamtól egy kis altatódalocskát, pár hónapig azt énekeltem neki. Kb 3 hónapja az abszolút sztár dal a Most múlik pontosan, nappali altatásnál mindig azt éneklem többször, el is alszik tőle hamar. Este nem kell altató dal, mert még csak 9 hónapos, az esti vacsi tápszerbe mindig bele alszik. Egyébként én nappal is sokat énekelek neki, bármit, ami eszembe jut, Cifra palotától kezdve Hair betét dalokon át Janis Joplinig:) Mindent szeret, a zene-ének jó kedvre deríti, megnyugtatja, érzi, hogy neki szól...és néha már próbál velem énekelni:)
2011. jún. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!