Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen cipőt javasoltok...

Milyen cipőt javasoltok tavaszra egy pár hónapja járni tudó kisgyereknek?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy április, május körül már lehetnek egész melegek. Egy zárt, béleletlen, átmeneti cipőt meddig fog tudni hordani? Nem fog nagyon belemelegedni a lába már májusban? Mi a tapasztalatotok?
2009. márc. 19. 10:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hüvösebb időre egy vékonyabb sportcipő (tépőzáras praktikusabb), vagy a CLARKS márkák nagyon jók! Ha meleg van, szandál.Lényeg, hogy fogja a kis bokáját.

Ha belül is bőr a cipő, akkor nem izzad úgy bele. Ne kínait vegyél! És pl. sportcipőből is érdemesebb egy picit nagyobbat venni- egyrészt tovább tudja hordani (de ez nem biztos- néha annyira gyorsan nő a babák lába..), meg kell a hely a lábacskáknak:)

2009. márc. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A lényeg, hogy a cipő tartsa a lábát (azaz a bokáját), lúdtalp betétes legyen, és a talpa rugalmas. Egy most járni tanuló, gyakorló kismanónál még ez a lényeg.

Április eléggé bolondos, és hiába süt a nap, a föld még nem melegszik át, simán felfázhat egy vékonyka cipőben.


Üdv!

2009. márc. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Nem is értem a kérdésed?! Gondolom te sem rögtön csizmáról szandálra váltasz?! Kell neked is átmeneti cipö, akkor a gyerek miben különbözik? Persze nem gazdaságos, mert még jóformán meg sem látszik a cipőn, hogy használt, máris kinőtte. De ki mondta, hogy gyereket vállalni gazdaságos? Ne haragudj, ha kicsit ironikus vagyok, de tényleg nem értem, hogy gondoltad.
2009. márc. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az első két válaszoló hasznos válaszát!

Gondolom a harmadik válaszoló havonta új cipőt vesz a gyerekének... :-)

2009. márc. 20. 17:52
 5/8 anonim ***** válasza:
3.válaszoló vagyok. Még egyszer bocs, tényleg nem akartalak bántani és én sem veszek neki minden hónapban új cipőt, tavaly például a tavasszal vettet még ősszel is tudta hordani, mert nem nőtt a lába a nyáron. Nem mindig nő egyformán, hirtelen nő egy nagyot, aztán semmit egy ideig. Most lesz 3 éves. De amit muszáj megvenni azt muszáj, nem tudsz átugrani egy évszakot.
2009. márc. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtál!

Én sem rosszindulatból írtam a kommentet. Egyszerűen csak szeretném a legjobb megoldást megtalálni a kisfiamnak, viszont úgy, hogy lehetőleg azért ne kelljen még júniusig 3-4 pár cipőt vennem. Nincs még tapasztalatom benne, hogy tavasszal milyen hamar melegszik föl az időjárás annyira, hogy egy félig nyitott (nem szandál, hanem az annál zártabb) cipőt rá merjek adni. De most előtte veszünk egy átmenetit (zárt, de nem bélelt), már kis is néztem egyet. :-) Még egyszer köszi, mostmár tényleg hasznos volt, amit írtál!

2009. márc. 21. 09:07
 7/8 anonim ***** válasza:
Mégegszer az 3. vagyok. Örülök, hogy nem haragudtál meg. Én úgy szoktam, hogy télre csak egy cipőt veszek, tavaszra is egyet külön olyat amit írtál, zárt, de nem bélelt, nyárra pedig kettő szandit, mert kell egy kimenősnek, meg egy a játszótérre. Aztán szerencsés esetben még jó ősszel a tavaszi.
2009. márc. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezen már én is elgondolkodtam, de nálam valahogy úgy alakult hogy több cipőt vettem. Persze használtan, szóval nem 8000/db-ért. Én a Clarks-ot favorizálom, mivel a lánykám nem régóta járkál, és olyan széles a lába hogy más típust még nem találtam, amibe belefért volna :-( Ez viszont nagyon bevált, tud még benne csúszni-mászni is, mert gumis az orra és nem rúgja le azonnal.

Vettem egyet a bölcsibe, egyet otthonra-bentinek, egy fűzős bőr félcipőt ha hűvösebb van, és egy játszótereset, nyúzni. Ezek szandicipők, tehát félig zártak, ha hűvös van, ott a fűzős. A nyárra meg majd akkor veszek egy nyitott szandált, addig ki tudja mennyit nő a lába. Kimenős szép cipőnek meg majd a bentit fogjuk használni, vagy a bölcsiset, ha kell. Összesen nem fizettem értük 6000 Ft-ot. De a picurnak már most óriási lába van a korához és magasságához képest, szóval nem kockáztatok egy drágább cipővel, amit egy hónap alatt kinő és alig fér bele a lába (sajnos csak nagyon szűk orrú, és keskeny cipőket árulnak legtöbb helyen).

2009. ápr. 2. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!