Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mitől beszél álmában? Idáig...

Mitől beszél álmában? Idáig ez nem volt.

Figyelt kérdés
A fiam 7 éves múlt,tavaly szeptemberben kezdte a sulit.Hónapok óta álmában beszél,sőt van úgy,hogy mintha sirna,vagy valaki elől menekülne jajgatva.Nem lehet,hogy az iskola, esetleg a leterheltség miatt van ez?Már gondolkodtam,hogy elviszem ideggyógyászhoz,vagy nem is tudom mit csináljak vele.Persze ő másnap nevet rajta nem is emlékszik semmire.
2011. máj. 28. 15:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Semmi, álmodik. Túlaggódod.
2011. máj. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Álmodik, szerencsére nem emlékszik - és igen, vidd el szakemberhez. Nem ideggyógyászhoz, csak gyermekpszichológushoz, mert lehet a háttérben olyasmi (iskolai problémára gondolok, tanulási gondra, tanárral problémára, vagy más gyerekekkel stb.) amire jó lenne, ha fény derülne. Ha semmi ilyesmi, akkor nézz körül otthon, milyen mesét hallgat/néz a gyerek, történt-e a családban valami lelki probléma, megrázkódtatás, családtag elvesztése, vagy rendben van-e a ti kapcsolatotok... De a pszichológus ebben is segít. Nem jó az egy gyereknek, ha éjjel azért nem tud pihenni, regenerálódni, mert rossz álmai vannak. A rossz álom gyakran valamiféle elfojtás - jobb utánajárni.
2011. máj. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem meg semmi baja. Én amióta az eszemet tudom, beszélek álmomban. Én is szoktam jajgatni is, meg értelmes szavakat mondok összefüggéstelenül, néha fel is ülök, és soha nem emlékszem ezekre, csak meséli a család.
2011. máj. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Halál eset nem történt nálunk,az hogy valakivel gondja lenne a suliban nem tudok,jól tanul,itthon minden nyugis,egyedül nevelem,nincs szigorúan fogva.Talán a tévézés lesz a háttérben,mert azt viszont túlzásba viszi szerintem.
2011. máj. 28. 22:02
 5/6 anonim ***** válasza:

Elnézést, ha morbid módon fejezem ki magamat: kedves kérdező lelőtte a poénomat. ;)


A lényegre térve: együtt érzek. Ha semmi probléma nincs (szerinted), akkor tényleg a tv az egyik fő problémaforrás, 12 év alatt. 8 év alatt nem is engednék mozgóképet nézni. 8-12 között pedig erősen szelektálnám, mit nézhet. A tünet pedig segíti az embert/gyermeket a lelkiek, adott esetben testi bajok feldolgozásában. Szóval -ahogyan fentebb írták- a probléma az lehet, hogy valami különösen foglalkoztatja, nyomja a lelkét, ami lehet, hogy pusztán a túlzott tv-zésből ered, és jó esetben semmi más nem játszik közre (válogatatlanul sokféle nem neki való tartalmat megnéz, de eleve a gond, hogy a vibráló képsorok különösen a még védtelenebb gyermeki tudatot bombázza, sőt, a tudatalattiba kerül.) De lehet valóban akár olyan lelki élmény ,amiről esetleg nem tudsz (iskolában érte valami, amiről nem akar, vagy nem mer beszélni neked).

Korábbi esemény is aktiválódhat késleltetve, pl. magzati korból. Arról nem is beszélve, hogy egy kifejezett trauma esetén az érzelmi rész gyakran tudat alá kerül (különösen, ha 8 évnél ifjabb korban történt), maga az esemény pedig vagy-vagy. Saját magam kitűnő példa vagyok erre , sajnos. Többek között olyasfajta trauma ért engem kisgyermek koromban, melynek az eseményére mindig is emlékeztem, az érzelmi vonatkozása meg tudat alá került - jöttem rá utólag, huszonévesen, évekkel ezelőtt. Már kb. 10-11 évesen értettem, mi furcsa dolog ért engem még kisebb koromban, de bemagyaráztam magamnak, hogy talán csak viccelődtek velem, hiszen semmiféle lelki fájdalom nem maradt meg bennem; utólag tudom (tudatalatti feltáró módszerekkel, melyek során mindenestül újraéltem huszonévesen), hogy megmaradt -de tudat alattra volt fojtva huszonéves koromig az érzelmi vonatkozása a eseménynek... :S


Nos, nem kell mindjárt a legrosszabbakra gondolni kicsinyed kapcsán, mindenesetre szerettem volna széles palettát felvetni a lehetséges okokról. Persze annak a valószínűsége a nagyobb, hogy semmi extra nem történt vele, csak valami mostanában intenzívebben foglalkoztatja a kis lelkét, álmában meg feldolgozza. De azért a tv műsorokat, számítógépes videókat (mozgóképeket!) erősen szelektáld számára, ha már egyszer engedsz neki nézni ilyesmit. Ha javasolhatom, szelektáld, határozottan ,de barátságosan. Minden jókat nektek, szeretettel gondolok rátok. :)

2011. máj. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2011. máj. 29. 09:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!