Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért tartja vissza a "nagydol...

Miért tartja vissza a "nagydolgot"? Meddig tart ez az állapot?

Figyelt kérdés

2,5 fiamnak először azt hittem hogy székrekedése van. Eddig minden nap volt kakija, aztán kb egy hónapja csak 4-5 naponta kakil, azt is toporgós szertartás előzi meg.

Rengeteg székletkönnyítőt adtam neki, a végén még a levolac szirupot is megvettem, de attól sem hajlandó kakilni. Tuti h nem székrekedése van, mert ha látom rajta, h jön az inger, toporog, futkorászik fel alá a lakásban, és inkább lefekszik.

Miért tartja vissza vajon??

(még nem hajlandó bilizni sem, a wc szűkítőt is elutasítja, nem eröltetem)


2011. máj. 25. 06:33
 1/5 anonim ***** válasza:

2,5 évesen elkezdhetnéd (ha eddig nem tetted) bilire szoktatni. Persze nem erőltetve/fenyegetve.

Először viszont próbálj vele beszélni, miért teszi ezt. Óvatosan hozd fel a bili/wc témát, de ha nagyon elzárkózik előle, akkor egy kis ideig hagyd, aztán újra említsd meg.

Szerintem már ő is igényelné, csak valamiért "fél" tőle.

2011. máj. 25. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A fiam ugyan ezt csinálja(21 hónapos), 3 hónapja küzdünk a problémával:-( Próbáltam mindent, de egyszerűen nem hajlandó székelni:-( A doki azt mondta, hogy azért van, mert valószínűleg több negatív élmény érte(nagyon kemény volt és fájt)és ezért nem akar "nyomni". Mondanék csodaszert, de eddig nálunk semmi nem jött be, Neki kéne megérteni, hogy csak akkor lesz jobb a helyzet, ha naponta lesz "nagy wc", addig ördögi körforgás:-( Mert adhatsz Te hashajtót, ha nincs semmi a pelusba 3-4 napig, akkor bizony kemény lesz a széklet:-( Ráadásul minél tovább bent tartja annál jobban kitágul a végbél(ezt olvastam szakemberektől) és még tovább tudja húzni a dolgokat.

Már annyit elértem, hogy 2 max 3 naponta kúppal vagy tornával van eredmény. Van egy póz(térd felhúzás) amikor nem tudja visszatartani az ingert és muszáj nyomnia. Kitartást és remélem hamarosan megoldódik a probléma.

2011. máj. 25. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Természetesen elkezdtem a bilire szoktatást már, ami először mókás is volt, most viszont nem hajlandó ráülni. Ha megkérem, h üljön rá, akkor menekül és visít. Ha ráültetem akkor meg parasztlázadás van. Nem akarom eröltetni, mert sztem inkább ártok vele.


Neki mindig is kemény volt a széklete, ezért ezt is kizárom, ez az élmény sem rázhatta meg, hogy ne akarjon kakilni most.


2-3 hónapja?????? Szegénykém... :(

Remélem nálatok is javul a helyzet hamarosan :/

2011. máj. 25. 07:07
 4/5 krisztivan ***** válasza:
Nem tudom hogy nálatok is segit-e de nálunk bejött a dolog.Ha már sikerült felhúzni a lábait mondjuk pelenkázáskor,akkor ha elkezded a farokcsontjánál 1-2-ujjal masszirozni az ingert szokott kiváltani.A fiamnál ha nehezen megy a kaki ezt csináljuk,sikerrel.De még anyukám is ezt csinálta nálunk(3 lány).Remélem megoldódik hamar.
2011. máj. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megpróbálom ezt is, bár egy százasom van rá, hogy zaklatásnak fogja venni, és menekül majd :)

Köszi a tanácsot neked is!

2011. máj. 25. 07:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!