A kisfiam betegsége miatt "közgyógyellátásra" lettünk jogosultak, pontosan mit jelent ez? Mennyi kedvezmény illet meg bennünket?
23.300 Ft az emelt családi pótlék.
Az utazási kedvezmény, amit az emelt családis határozattal kapsz/kaptál, 90%-ra jogosítja a gyermek 1 kísérőjét és a gyermeket, amikor már fizetnie kell az utazásért. (Buszon, vonaton.)
A BKV-n ingyenesen utazhattok ezzel a kártyával.
A közgyógy igazolványt a TB-nél kell igényelni. Kell hozzá a szakorvostól egy gyógyszerlista, amit lezárt borítékban kapsz meg. Ezzel a borítékkal és a határozattal be kell menned az Önkormányzathoz az ezzel foglalkozó ügyintézőhöz. Ott ki kell tölteni 2 db papírt, aztán ők intézik a többit.
Mivel a gyereked autoimmun betegségben szenved, maximális támogatást fogtok kapni, azaz havi 6000 Ft gyógyszertámogatást. Pontosabban ezt azokra a gyógyszerekre lehet felhasználni, amik állandó szerei a kicsidnek, amelyeket a szakorvos a lezárt borítékban javasolt.
Mi már 3 hete beadtuk az igénylést a TB-hez, azért tudom ennyire.
Utolsónak!
Nem csak azokat a gyógyszereket lehet felíratni ami a gyógyszerlistán van, hanem más akut (közgyógyra felírható) gyógyszereket is. Az a lista csak a havi, ill. eseti támogatás megállapításához kell.
Közgyógyra lehet pl. gyógyászati segédeszközt is íratni.
(pl: inhalátor, méretre készíttetett ortop cipő stb... )
(Az inhalátor saját tapasztalat.)
Kedves kérdező!
Az igénylés menetét leírták. Kaptok egy plasztik kártyát 2 éves lejárattal, amire a megállapított havi támogatást, és az eseti támogatást arányosan szétosztva negyedévente töltik fel. Első feltöltés már rajta lesz, és a fel nem használt keret halmozódik. (Kb 2-3 nap múlva már használhatjátok is) Azokat a gyógyszereket amit közgyógyra írnak fel (csak háziorvos ill. a gyerekháziorvos)ingyen kapjátok meg a patikában.(előfordulhat pár 10 ft-os költség, de nem jellemző)
FONTOS!!! A kártyát el kell vinni háziorvoshoz ill. a gyerekháziorvoshoz, és az első alkalommal a patikába is.
(különben honnan tudhatnák, hogy jogosultak vagytok-e rá?)
Minden receptkiváltásnál a blokkon rajta lesz a következő feltöltés időpontja, lejárati idő és a maradványösszeg a TAJ szám mellett.
2 év lejártával új jogosultságot kell igényelni a már megismert módon. A felhalmozódott összeg ekkor elvész, ugyanis a jogosultság nem hosszabbítható meg, így az összeg sem vihető át.
Általában az orvosokkal lehet, beszélni és kb. fél évvel a lejárat előtt el lehet kezdeni halmozni otthon a gyógyszereket. Nem mindegyik orvos ilyen, de ők sem akarják, hogy a gyerek esetleg gyógyszer nélkül maradjon. Általában, nem egyszerre, de felírják a gyógyszereket...
Érdemes figyelembe venni az ügyintézési időt is. (30 nap) Legalább ennyivel előbb el kell kezdeni az újabb igénylést.
Remélem segítettem! Szép napot!
Utolsó előtti vagyok.
Utolsónak köszi az infót és annyit pontosítanék a sajátomon, mivel most kaptuk meg a határozatot, hogy nem 6000, hanem 12000 Ft a maximális keret.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!