Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek? Mikortól lehet...

Mit tegyek? Mikortól lehet elküldeni táncolni, hova és milyen stílusra?

Figyelt kérdés
A kisfiam 4 éves és a ritmusérzéke egész jó, úgy értem ha meghall valamilyen zenét akkor rögtön elkezd táncolni. Szeretném ha majd megtanulna táncolni. Csak nem tudom hogy mikortól lehet elküldeni tánccsoporthoz hogy megtanuljon. Meg hogy hova . Én valamilyen modernebb táncra gondoltam, ami majd érdekelni fogja: pl. Hip-Hop vagy valami ilyesmi.
2011. máj. 12. 11:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem keress rá már most a neten hogy a közeletekben milyen lehetöségek vannak. ott tuti le lesz írva mennyi idös kortól lehet menni. általában megnézni minden ingyenes.
2011. máj. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha az én gyerekem lenne, 5 éves kora előtt nem terhelném kötött mozgással. Ebben a korban a legjobb a szabad mozgás, futás, kúszás, mászás, ugrás....stb, mozgásos játékok....illetve zenére is a szabad mozgás.


Aztán, ha van kedve hozzá 5-6 éves kora körül elkezdhet táncot tanulni. Én mindenképpen néptánccal kezdeném, bár írtad, hogy modern táncot szeretnél, de egyrészt szerintem nagyon idétlen, ahogy Hip-Hop zenére ugribugriznak a gyerekek, másrészt a néptáncban olyan alapokat kap, ami a későbbi bármilyen tánchoz is szükséges. A néptánc tanuláskor először mozgásos népi játékokat tanulnak, amiben fejlődik a ritmusérzékük, mozgáskoordinációjuk, és életkoruknak megfelelő elvárásokat támasztanak velük szemben.


A városunkban működik modern tán és néptánc csoport is, mindegyikbe járnak 5-6 évesek is. Városi ünnepségeken fel szoktak lépni, és ordít a különbség a kettő között!!!! Pedig biztos mindegyik csoportba jó mozgású gyerekek jelentkeznek, de míg a táncstúdió gyerekei néha elkapják a ritmust, egyébként összevissza ugrándoznak, úgy is mondhatnám, hogy bénáznak az egyáltalán nem nekik való zenére, addig a népitáncos gyerekek boldogan, ügyesen, magabiztosan játsszák a mozgásos játékokat a színpadon, az alsósok pedig igazi táncot (pl. botos tánc) mutatnak be, amihez nem kis ügyesség kell. Szépen feszesen, ritmusosan, lendületesen.


Szóval szerintem néptánccal próbálkozzatok, és ha ott megszerzi a rutint, és érdekli a másik irányzat is, iskolás korában átmehet modern tánc csoportba is.


egy óvónő

2011. máj. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!