Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megelőzhető a kruppos -roham?

Megelőzhető a kruppos -roham?

Figyelt kérdés

A kislányomnak volt már.Most éjjel is kezdett köhögni,párásító+hideg levegő és nem lett semmi.Ezen gondolkodtam,hogy ezzel megelözhettük a dolgot,vagy ebböl nem is lett volna roham?


Anyukák,akik érintettek ebben:hogy bírjátok az éjszakákat?Milyen időközönként jön elő?


Köszi


2011. máj. 9. 13:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! A fiamnál 2,5-szer jött elő a krupp: először kórházban voltunk, mert ugye nem tudtuk, hogy mi ez. Másodszor anyósoméknál voltunk pont, persze nem vittük a gyógyszereket, de szerencsére következő nappal volt doki segítség a közelben. Harmadszor (félszer) egy betegség után reggel jött elő, de annyira fura volt, hogy ekkor adtam neki rectodeltet, de mai napig nem tudom, hogy jól tettem e, mert lehet, hogy nem is krupp volt. Mindenesetre utána már jól volt a fiam. Szóval mindháromszor nátha, betegség előzte meg.

Most megint náthás lett a fiam, nekünk meg a anyukámra kellett hagynunk két éjszakára. Amint elkezdett folyni az orra, adtam neki napi kétszer kalciumot, és este 10 csepp fenistil cseppet. Itt is olvastam, hogy a kalcium lerövídíti a gyógyulási időt, meg a kruppnál is ezeket adja a doki. Azóta jól van, az orra sem folyik már annyira 3. napja. Hogy ettől, vagy nem, nem tudom, de még holnap adom neki így. Lehet, hogy a vírustól függ. De én is azon paráztam, hogy anyukámnál jön elő, vagy lázasodik be. Végigaludta mindkétszer az éjjelt, semmi baj nem volt.

Szóval azt hiszem, a kalciumot fogom neki ilyenkor adni, aztán meg majd meglátjuk....

2011. máj. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
kalcium és Aerius ha nincs akkor Fenistil csepp.Nekünk tegnap este készülődött, kicsit rekedt volt gyerkőc. Adtam neki kalciumot meg Aeriust alvás előtt. Az első órában még aggódtam, mert kissé sípolós volt, de nem rosszabbodott, majd teljesen elmúlt. Szerintem készülődik egy nátha is nála, ezért ma este is megy ugyanez. Reggel csak kalciumot kapott. Egyébként kisebb korában rosszabb volt, mert az éjszaka közepén, minden előjel nélkül jött a krupp. Bár szerencsések vagyunk, mert nagyon hamar oldódik neki és eddig még nem kellett kórházba mennünk miatta.
2011. máj. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 TKI Ibolya ***** válasza:

Sajna megelőzni nem lehet a kruppot.Párásítás mellett is befuladhat a gyermek.A krupp az a betegség amely tipikusan csak hajnalban jelentkezik minden előjel nélkül(volt hogy a fiam alig volt náthás és hajnalba úgy befulladt hogy mentő vitt minket a kórházba).Mi már megjártuk a hadak útját a fiammal! De vigasztaló hogy idővel kinövik a gyerekek.Most 6 éves a fiam már nem szokott kruppos rohama lenni,de időközben kivették az orrmanduláját is és a kruppal karöltve egyszerre volt két tüdőgyulladása is.Itt a nyár ilyenkor már nincs rohama a gyerekeknek és talán ősszel már nem is lesz a picidnek.

Érdemes allergia vizsgálatra elvinni a kislányodat.Mi is voltunk és bizony sok minden kiderült!Kitartást és jobbulást a kislányodnak!

2011. máj. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!