Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős korig ajánlják...

Mennyi idős korig ajánlják most a szoptatást?

Figyelt kérdés
2011. máj. 7. 12:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
15%

elvileg 6hós korig.de szerintem ez azért túlzás,hogy addig csak anyatejet kapjon.

én olyan 4hó körül kezdtem megismertetni új ízekkel.

2011. máj. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
4 honapos korig.
2011. máj. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%
6 hónpos korig javasolják a kizárólagos anyatejes táplálást, magát a szoptatást pedig amíg lehet és amíg az anyának nem okoz kellemetlenséget - akár 3 éves korig is.
2011. máj. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%

A kizárólagos szoptatást 6 hónapos korig ajánlják.

Nem túlzás, bőven van ideje a gyereknek más ételt enni egész életében, az elején nem kell kapkodni.

Még a tápszerrel is ráér 6 hónapos korig a hozzátáplálás.

2011. máj. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
oó,csak azért kérdezem,mert a kislányom 2 és fél éves,és sajnos a mai napig déli alvás előtt szopizik.Ez kb két éves koráig nem is zavart,és akkor elkezdtem leszoktatni(addig naponta sokszor kérte),de kínkeservesen elértem,hogy csak alváshoz kérje,aztán bekerült oviba két hónapja,ott egy kis picurka a többi között,mert a legkisebb gyerek is már rég elmúlt 3,ő meg csak 2 és fél,és ő is nagy akar lenni,így az estit is el tudtuk hagyni,de a délihez ragaszkodik.Én délig dolgozom,ő is délig van oviba,igy itthon alszik ovi után,de akkor ragaszkodik még a cicihez,csak azzal tud elaludni.Már jó lenne,ha abbahagyná,mert igy ha beteg vagyok,még gyógyszert se szedhetek,mert szoptatok,férjem is mondja,hogy hagyjam abba,mert már elfogyok,leszív a kislányunk(45 kg vagyok,és 160cm),de félek,hogy az ovi miatt ragaszkodik a délihez ennyire,és ha most elveszem tőle,nagyon megviseli lelkileg aranyomat,mivel nagyon anyás,az oviba is rémálom volt a beszoktatás.
2011. máj. 7. 13:09
 6/12 A kérdező kommentje:
ja,és itt az orvosunk(gyerekorvos),meg a védőnő nem ad tanácsot,mert három éves korig kell szerintük szoptatni,ha van tej.
2011. máj. 7. 13:11
 7/12 anonim ***** válasza:

Kelleni nem kell egy napig se. Ha tudsz, akkor ajánlott 6 hónapos korig. Ha nem terhes a számodra, akkor addig, amíg tudsz. De nem kell, pláne nem 3 éves korig.

Mondd neki, hogy ő már nagy, neki már nem való, csak a kicsiknek és te beteg vagy, kell a gyógyszer, attól pedig ő beteg lehet, ha mellette szopizik. Ha fél pl az injekciótól, mondhatod, hogy ő lehet beteg, ha te gyógyszer mellett adsz neki és lehet, hogy injekciót kapna. Ilyenkor már amúgy sem a tej kell nekik, hanem az összebújás. Az is megoldás lehet, ha ott altatod az oviban, beígérve neki valamin klassz meglepit, ha ott szépen elalszik.

2011. máj. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem még tarts ki egy kicsit, míg beszokik az oviba.
2011. máj. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
WHO szerint 6hónapig kizárolag szoptatás és 2éves korig ajánlott szoptatni.
2011. máj. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
64%

3 éves szoptatásnál már méreganyag is ürül az anyatejjel. Valahol ezt olvastam.

Nekem 1,5 év után olyan fura a szoptatás. Ekkor szoktattam le a fiamat. Kész ember gyerekek már, nem csecsemők. 2,5 éves a fiam, háááát nekem eszembe sem lenne szoptatni.

A huga 10 hetes, ővé a cicim.

Lassan szoktasd le szerintem.

2011. máj. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!