Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor vettétek észre először,...

Mikor vettétek észre először, hogy kisfiú babátoknak merevedése van? (a baba mennyi idős korában? )

Figyelt kérdés

21 hónapos a kisfiam, a napokban volt kint a védőnő, és kérdezte, hogy észrevettem -e már a merevedést?

Hát én nem vettem észre. Azt mondta főleg reggel van, de reggel sokáig van pizsiben a kisfiam, mert nem engedi magát átöltöztetni egy darabig, így közvetlenül ébredés után még nem figyeltem meg neki.

De egyébként nem vettem észre, és most egy kicsit idegesít a dolog, hogy nincs e vmi baj.

A fütyije nagyon le van tapadva, egyáltalán nem lehet felhúzni neki, nem tudom, hogy köze lehet e ehhez.

(hú egy kicsit hülyének érzem magam, ilyen kérdést kiírni, de ez motoszkál az agyamban a védőnő látogatása óta)

Ti mikor vettétek ezt észre először?

köszi a válaszokat!


2011. ápr. 29. 22:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

3 hetes volt napra pontosan.

Emlékszem, mert úgy meglepődtem, zavaromban bepelenkázni is alig tudtam.

2011. ápr. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hogy először mikor volt, azt már nem tudom, de elég hamar, főleg mielőtt pisilt, mindig felállt a kis kukaca. 19 hónapos a kisfiam, és mostanában olyan szinten fel szokott állni neki esténként, a fürdetések alkalmával, hogy az valami csuda. :) Apa fürdik vele, és ahogy a fütyijét mossa, kisfiam rendesen élvezkedik.

Napközben pelenkázásnál pedig többször piszkálja magának, és attól is kicsi merevedése szokott lenni.

2011. ápr. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom mikor kezdődött,de pelenkázáskor többször is előfordul a 21.hónapos babámnál.
2011. ápr. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Még a kh-ban! Meg is lepődtem, a sógornőm mondta hogy az ő fiainak is volt egész kis csecsemőként, de erre nem igazán számítottam...

Mostmár 14 hós, de azóta is napi szinten előfordul, főleg mosakodásnál, pelusozsnál stb. Egyébként is, ha lekerül a pelus, egyből rá is fog, matatja ha csak teheti, élvezkedik... :O

Amúgy neki is eléggé le van tapadva, éppencsak egy pár mm-t lehet mozdítani a bőrön, a doki szerint ez így még nem vészes, továbbr ais csak a napi fürdésnél mozgassam kicsit óvatosan míg engedi, aztán majd kétévesen meglátjuk, hogy fel kell-e tépni. Azt mondta,hogy ő ennél sokkal jobban letapadt kukacot is látott már szépen fellazulni pár hónap alatt. Én ebben reménykedem, nagyon szeretném megkímélni a feltépéstől.

2011. ápr. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

lehet hogy nálunk tényleg van valami baj? létezhet ilyen? vagy csak én vagyok ennyire vak?

2011. ápr. 29. 23:34
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy bajt jelenthet-e, mindenesetre kérdezz rá inkább dokitól.
2011. ápr. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A nagyfiamnál már pár naposan (ő most 2 éves) a kicsinél még nem láttam(9 hós), bennem is motoszkál, hogy esetleg valami baj van, következőkor majd rákérdezek a dokinál. Ird meg ha tudsz majd valamit
2011. ápr. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Pár napos volt, de pisilésnél már lehetett neki látni, hogy megvastagodott, áll neki. Szerintem ezt észre lehet venni kis korban is, hisz elég egyértelmű a változás, még egy pár napos csecsemőnél is.

27 hónapos kisfiú anyukája

2011. ápr. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2 napos volt még a korházban láttam :)
2015. máj. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
érdekesek ezek a feismerések.De mégis mekkora ilyen idös korban egy fiunak mereven?totál áll neki?
2020. nov. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!