Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 14 hónapos kislányom pár hete...

14 hónapos kislányom pár hete néha lábujjhegyen megy, ez baj?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni, miért csinálja, de általában akkor, ha megy a zene, talán új tánclépésnek szánja:o). Rászóljak / eddig azt tettem / vagy hagyjam rá, mert ártalmatlan dolog? Amúgy 11 hónapos korától megy önállóan.
2009. márc. 6. 17:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ne szólj rá,ez ártalmatlan és egyben rendkívül egészséges!!Hagyd csak abba fogja hagyni!(Ez a fajta menés/állás lúdtalp megelőző)
2009. márc. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az én barátnőm huga is egyfolytában pici kora ota lábujjhegyen járkált,beiratták balettra:-) Nagyon ügyes egyébként,baja biztos nem lesz tőle.
2009. márc. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van egy 3 éves fiam aki lábujjhegyen jár. Mi már körbejártunk egy pár orvost.

Ennyit tudtam meg a több mint egy év alatt.

Nagyon sok gyerek jár rövidebb-hosszabb ideig lábujjhegyen. Ez nem gond söt jó. Javitja a bokasülyedést és erősiti a lábat.

De ha sokáig csinálja ortopédorvosnak látnia kell. Sok oka lehet. Nekünk elöször megállapitották, hogy a bokaszalagok rendben, de ataxia gyanús. 6 hónap múlva ugyanaz az orvos azt mondta most már nem mondáná az ataxiát és engedjem a gyereket lábujjhegyen járni mert "ÖNGYOGYITÁST" végez a gyerek. Közölte, hogy a bokasüllyedése nagyon szépen javult a fél év alatt.

Tehát ne izgulj de azért mutasd meg legalább a gyerekorvosnak ha sokat csinálja.

2009. márc. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!