Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Létezik ilyen? Képtelen...

Létezik ilyen? Képtelen vagyok felfogni.

Figyelt kérdés

Észrevettem, hogy ha zongorázok, a kislányom egy ideje beül a sarokba, és úgy figyel engem, mintha én lennék a leggyönyörűbb az egész világon. Eleinte nem igazán foglalkoztam vele, de aztán megkérdeztem, hogy miért ül oda (azelőtt egyáltalán még csak hasonlót sem csinált), és ő azt mondta, hogy szerinte olyan a játékom, mint a kertben a fák.

Azóta sem tudom felfogni, hogy mit értett ezalatt (a kislányom 5 éves), de egyik nap vasaltam, ami a hálószoba mellett van, és ahol a zongora is van. Aztán egyszer csak azt hallom, hogy valaki zongorázik, és amikor benézek, meglátom a kislányomat. Tudom, hogy ezen nem kéne meglepődnöm, mert természetes, hogy érdekli az, amit az anyukája csinál, de azelőtt soha még csak nem is nézett a zongora felé. De az volt számomra a legmegdöbbentőbb, hogy nem klimpírozott, hanem ugyan még nem olyan finoman és nem is olyan kidolgozva egy rendes dallamot játszott. Amikor megkérdeztem, hogy hogyan tudott ilyet játszani, azt mondta, hogy a fákra gondolt, mint én.

Még mindig kicsit az eset hatása alatt vagyok. Fel sem tudom fogni, hogy mi játszódhatott le benne, mert valójában az a dallam szerintem nagyon szép volt. Nem látott semmi olyat mostanában, ami ilyen hatással lehetett volna rá, legalábbis olyat nem, amiről én is tudnék. De ahogy mondta, és legfőképpen ahogy játszott... van egy olyan érzésem, hogy valami történt vele, ami hatalmas hatással volt rá.

Nem mond el többet, és a férjem szerint nem kéne ennyire adjak a dologra, de mi van akkor, ha valami olyan volt, amiből később még baj lehet?

Ugyan lehet, ebből a leírásból nem sok ment át, de kérlek, akinek van valami sejtése, az írja le nekem!


Előre is köszönöm!


2011. ápr. 24. 17:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a kislányod nagyon muzikális és könnyen asszociál. én 5 éves korom óta zongoraórákat vettem. nagymamám zongorázott és volt rám hasonló hatással. örülj neki és támogasd benne:) baj ebből biztos nem lesz.
2011. ápr. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%
Rajzoltass vele le egy fát. Ha van gyökere a fának, az azt jelenti, hogy biztonságban érzi magát a családban, ha kopasza fa, lombok nélküli, vagy csak pár levél van rajta, az bizonytalanságot, ingerszegény környezetet jelent, Ha dús zöld lombos a fa, boldog a kislányod.
2011. ápr. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A kertben a fákra: valószínűleg a zongorázás közben végzett mozgás emlékezteti arra, ahogy a fák lengenek, és köröznek a szélben. Sokan végeznek ilyen mozgásokat derékból zongorázás közben.


A dallamokban van egyfajta szabályszerűség, ahogy emelkedik és süllyed, van ritmusa, stb, amit a kicsi nagyon ügyesen felismert.


Semmi másról nem szól a történeted, mint a gyerek felfedezte magában a tehetséget, talált egy kifejezési módot, amivel ki tudja fejezni az érzéseit.

:)

2011. ápr. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

5 éves korban még nagyon élénk a fantáziájuk. Talán tetszenek neki a fák,és a dallam a fák susogására emlékeztette. Jó megfigyelők is,és ha jó a kislány hallása,akkor nem különös,hogy tudott dallamot játszani.

Érdemes lenne vele foglalkozni.

2011. ápr. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Van egy olyan képesség, ami nincs meg mindannyiunkban, csak egyesekben. Arra gondolok, hogy egyesekben az érzékszervi érzékelések más hatásokat is kiválthatnak. Pl van aki zene hatására, színeket, formákat lát, vagy szagokat érez. Lehet a kislányod is ilyen. Nem tudom a pontos nevét ennek az állapotnak, talán szinergia, de nem biztos. Állítólag sok tehetséges zeneszerző és festő is ilyen volt.
2011. ápr. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

előzőnek: a szineztéziára gondolsz szerintem

[link]

2011. ápr. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A kislányod egy kis művész. Vannak ilyenek. Pláne ilyen kiskorban nagy a fantázia :D
2011. ápr. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Gabica, köszi azaz. Kicsit be vagyok lassulva, és a két manóm mellett nem volt lelkierőm keresgetni. :))
2011. ápr. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megnyugtattatok. Le fogom vele rajzoltatni a fát, de tényleg lehet, hogy van benne tehetség. Azóta is sokszor játszik és mindig mást, de nagyon különös, egyedi, szép dallamokat. Én speciel tíz éves korom óta zongorázok és nem sok tehetség volt bennem, egyszerűen csak nagyon akartam. Nem akarom rákényszeríteni a zenét, de úgy látszik, erre nem is lesz szükség. Én nagyon örülök neki ,hogy van benne valami szokatlan, ami bennem nem volt. Támogatni fogom, az biztos!

Még egyszer köszönöm a válaszokat!

2011. ápr. 24. 18:03
 10/15 anonim ***** válasza:

Miért? Te mégis mire gondoltál? Földönkívüliek bújtak bele vagy mi?

Egyszerűen ügyes, van érzéke a zenéhez. Nem kell túlmisztifikálni.

2011. ápr. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!