Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elkaptam a hányós-fosós...

Elkaptam a hányós-fosós vírust. Hogy előzzem meg, hogy két éves kisfiam és férjem ne kapja el tőlem?

Figyelt kérdés
NAppal bölcsiben van ill. férjem dolgozik. Délután levitte sétálni, játszani. Nem érintkezünk. Minden vizes helyiséget domestossal átmostam, miután lefolyt az első kemény 12 óra. Még valami? Itassak vele normaflore-t? Vagy inkább ne kísérletezgessek?
2011. ápr. 21. 18:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem akarlak megijeszteni. A férjem a múlt héten kapta el, halálán volt. Az orvos azt mondta ne jöjjön haza a gyerekhez, mert ha ezt a gyerek elkapja, kórházba kell vinni. El is költözött 3 napra az anyósékhoz.
2011. ápr. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha domestosod klór tartalmú volt, akkor jó, hacsak sima, akkor semmit nem ér. de az egész lakást fertőtlenítened kéne. Beleértve ágyneműt, mindent. És ezek a vírusok 60 fokot bírnak 3-4 órán keresztül, úgyhogy 90 fokos mosással.

bármely felületen életképesek napokig.

Úgyhogy semmihez nem érhetsz hozzá.

Ha vécéről jössz ki ne érj hozzá semmihez, illetve ha megfogd a kilincset, a csap nyitót, akkor azokat fertőtlenítsd, miután te magad is kezet mostál fertőtlenítővel. És alap a vécé fertőtlenítés klór alapú fertőtlenítővel.


A normaflore nem gyógyszer, probiotikum (nem is a legjobb), semmit nem csinál, csak a bélflórába juttat ott lévő baktériumokat. én komolyabbat vennék, ami pre és probiotikumokaat is tartalmaz.


Egyébként nem tudsz tenni semmit. Reménykedj ha elkapják, akkor átvészelik, mert szerintem mindenképp elkapják. Tapasztalatom is ez. de nem biztos hogy ők is hányni fognak vagy hasmenésük lesz.

2011. ápr. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sajnos ez olyan, hogy nem nagyon lehet kivedeni es meg azt sem lehet mondani, hogy a teljes szeparacio segit. En a szuleimnel voltam latogatoban par napra. Eloszor anyu esett bele, utana a nagymamam, utana par napra ra en ugy, hogy mind kulon szobaban voltunk, nem erintkeztunk. Az akkor 2 eves fiam nem kapta el, pedig velem 1 szobaban aludt es meg szoptattam is, szoval nincs erre recept...ha jonni akar a virus, ugyis jon, akarmit csinalsz, ha meg nem, akkor nem.
2011. ápr. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!2 éves lányom kezdte nálunk,aztán a férjem.Mindkettőjük Lactív akut pre/probiotikumot ivott.Aránylag hamar átvészelték.Én kimaradtam,pedig a lányom után néha folyt a cucc...Így nem biztos,hogy elkapják tőled.

Normaflore-t adhatsz,ha akarsz,bár tényleg nem a legjobb probiotikum(nekem azt mondta a dokinénink,hogy kb 2-3 havonta akár csinálhatok normaflore-os kúrát a lányomnak,nem ártok vele semmit).

Mielőbbi gyógyulást!

2011. ápr. 22. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én két hónapja voltam benne, két napig tartott,és mivel a fiam látta, hogy anya beteg,még bújósabb volt.Velem aludt,nappal is sokszor bebújt hozzám,apja hiába próbálta elvinni tőlem.El is könyveltem, hogy most végig megy mindenkin. És csodák-csodájára egyikük sem lett beteg...:)
2011. ápr. 22. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat... Nem mondom, hogy jobb lett a hangulatom. :)

Viszont én már sokkal jobban vagyok, a fiúknak pedig még mindig semmi bajuk. Mentek bölcsibe/dolgozni.

2011. ápr. 22. 07:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!