Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Melyik évtől/tanévtől kötelező...

Melyik évtől/tanévtől kötelező 3 éves korban beíratni a gyereket óvodába?

Figyelt kérdés
Novemberben lesz a legkisebb fiam 3 éves, és nem vagyok tisztában azzal, hogy az idén szeptemberben kezdődő tanévtől, vagy az azt követőtől kötelező-e óvodába járnia.
2011. ápr. 18. 19:13
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, még akkor is, ha egyesek nem hittek nekem!
2011. ápr. 19. 12:04
 12/15 anonim ***** válasza:

Az idei szeptemberben kezdődő tanévre már be kell íratnod, s ha lesz hely, a szülinapját követő naptól már oviba fog járni.

Egy 2008. decemberi kisfiú anyukája

2011. ápr. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
47%

Ez csak a közoktatási törvény "koncepciója".

Még nincs megszavazva, elfogadva.

Mostanában a tervezetek ezrei látnak napvilágot. Példa is van rá bőven, hogy némelyik igen alaposan át is alakul, mire odajut, hogy meg is szavazzák.

Tehát.... Az idei évre még beiratkozáskor az élő rendeletek, törvények vonatkoznak.

2011. ápr. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
52%
Ezt a torvenyt nem ugy ertik, hogy annak a 3 evesnek kotelezo az ovi, aki mar bolcsodebe is jart? Ugy ertem, hogy ha betolti a 3 eves kort, akkor nem maradhat bolcsiben. Nekem valami ilyesmit mondtak a lanyom ovijaban.
2011. ápr. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

ma 13:00

A bölcsibe valóban 3 év a felső korhatár.

A tervezetben azért akarják kötelezővé tenni a 3 éves kort oviban, mert valakik ezzel próbálják megoldani bizonyos családok gyermekeinek a család nem éppen példamutató közegéből kiemelését legalább naponta egy kis időre.

2011. ápr. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!