Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős kortól tudnak...

Mennyi idős kortól tudnak általában a gyerekek építeni a Lego Duploval?

Figyelt kérdés

21 hónapos a kisfiam, és ő még nem tud. Néha sikerül neki a lapra ráilleszteni egy kockát, de ez csak véletlen, és általában nem megy, és akkor beidegesedik, és már nem is érdekli.

Azért kérdezem, mert már olvastam olyanokat, hogy 18 hónaposan már tud vele építeni, meg a 2 éves gyerek kirak 32 db-os puzzlet.

Érdekelne, hogy ez az általános, és az én kisfiam ügyetlen még egy kicsit, vagy ennyi idősen még nem nagyon tudnak vele építeni?


2011. ápr. 15. 14:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Haat, az enyem csak egy het mulva lesz 18 honapos, es bizony nem tudja meg osszerakni. Az elmeletet ismeri, de nem sikerul neki ket kockadarabot osszeilleszteni, olyankor hozza hozzam, hogy "kokka". Kivancsi vagyok en is, masoknak hogy megy.
2011. ápr. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mi 19 hósan inkább még csak szétszedni szeretjük és a figurákat rakosgatni hozzá. Levegőben próbáld a kezébe adni, hogy ott rakja az 1-2 darabot össze, lapra sokkal nehezebb. Csak gyakorlás kérdése. Ha idegesíti, én félreraknám egy pár hétig, majd akkor újra elővenném.

Minden gyerek másban ügyes, kelleni nem kell hogy ilyenkor tudjon építeni vele. :)

2011. ápr. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia, mennyi idős kora óta van duplója ? Mert az én kislányomat már 1 éves kora óta érdekelte, akkor még csak a figurákat és a kockákat nézegette, aztán próbált utánozni ahogy rakosgattam a kockákat. Nemsokára sikerült neeki a lapra rakosgatni pár kockát, de sok próbálkozás után. Most 19 hónapos és a figuráknak behajlitja a lábát ráülteti őket a legó székre, a kockákat egymás mellé rakja sorban a lapra és egymásra is rakosgatja őket. Nem épít még palotákat de egyre jobban fejlődik. Viszont sokszor neki sem sikerül valamit úgy rakni ahogy szeretne és akkor ordít és van hogy ott is hagyja, viszont őt az első perctől kezdve nagyon érdekelte ezért kitartó volt.

Szerintem ez attól is függ mennyire érdekli a kisfiadat a lego, szerintem egyszer majd ha rászánja magát és nem adja fel ha nem sikerül gyorsan belejön!

2011. ápr. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nagyon változó. Én azt vettem észre, hogy ezekre a játékokra kicsit furán írják rá a kort. Pl a duplon 1,5 éves kortól van ráírva. Nekem a lányom már most játszik vele, de csak nézegeti és néha egy két kockát egymásba rak, de el nem tudom képzelni, hogy másfél éves korában Ő ebből bármi olyat rakni, ami mondjuk hasonlít a képen láthatóhoz. Inkább szerintem ilyen korban még csak ismerkednek vele. Kell idő, amíg megtanulnak valamivel játszani. Mi úgy szoktuk, hogy amikor Ő is próbálkozik a kockákkal, akkor mi is játszunk tőle függetlenül, és csak nézi, hogy mit csinálok, de nem rakom helyette a kockát a lapra. Így tanulgatja szépen lassan.
2011. ápr. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Minden gyerek más ütemben fejlődik. (ezt biztos már hallottad százszor...)

Én csak a saját tapasztalatomat tudom mondani, kisfiam 18 hónapos korában kapott duplo legot, a vasutasat, nem tudta összerakni. 20 hónaposan jutott odáig, hogy már gyönyörűen tudja illeszteni őket, szépen szorosan, nem is esik szét. De Ő azóta naponta próbálta!! Nem telt el úgy nap, hogy ne legóztunk volna!! Először csak figyelte, majd próbálta. De nem adta fel és most 21 hónaposan egyedül rakja össze a síneket, és építi a kockákat. Kitartás kérdése is, hogy mennyire türelmes a babád.

Ha sokat próbálkozik, mint az én fiam biztos hamar sikerülni fog!!

Üdv!

Brigi

2011. ápr. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ja, kimaradt, hogy a lányom 1 éves, és szülinapjra kapta a duplot.
2011. ápr. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

szia, sztem ez nagyon változó. mindenkit más érdekel más motivál, a gyerekeket is. pl. az én kislányom csomó mindent tudott már x korban amit a barátnőm kisfia nem tud ugyanannyi idősen . de pl. az enyém nem hajandó az utcán hosszbb távot néha még rövidet se gyalog megtenni, pedig 11 hós korától jár, így még mindig babakocsizunk nagyrészt pedig 2 hónap múlva 2 és fél éves lesz. az övé, pedig sokkal később kezdett járni, már 16 hós is elmúlt akkor ,nagyon szeret gyalogolni. most akkor az enyém defektes vagy az övé? sztem egyik se, csak más ütemben és msáképp fejlődnek. gondolom 3-4 éves korra nagyjából ugyanazt fogják tudni, bár mindig lesz olyan amiben az eltérő érdeklődés miatt ügyesebb lesz mint a másik.

amúgy: az enyém 21 hósan már ki tudta rakni, csak épp nem érdekelte túlzottan. most kezdi el érdekelni, úgy veszem észre.

2011. ápr. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

2 éves, egymásba rakja a kockákat, de jobban szerti, ha én vagy az apja építünk valamit.

Nem igazán érdelki, nem erőltettem.

Azzal jásztik, amivel szeretne, most éppen a kisautók tologatása, a favorit, beszél, magyaráz közben, hogy mit csinálnak az autók...Ja és lány:-)))

Van már egy nagyobb fiam, tudom, hogy semmi sem történik, ha 2 évesen nem duplózik, ő sem duplózott, viszont pár év múlva olyan klasszz dolgokta csinált legóból, sőt a mai napig imád építeni.

2011. ápr. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is nagyon változó, ne aggódj. Egyik napról a másikra magas tornyot épít majd.

Nálunk másfél évesen már épített, most 26 hónapos és a puzzle totál hidegen hagyja.

2011. ápr. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

sziasztok!

Köszi mindenkinek a választ!

Ő másfél évesen kapta a legokat, de eleinte nem is nagyon érdekelte. Most minden áldott nap többször is kiborítja a kosarából, és azt kéri hogy én építsek házat (szeretek vele építeni és szoktam :)) és ő már nem lerombolja, mint korábban, hanem pl olyat játszunk, hogy felmennek a figurák a lépcsőn, be az ajtón, vagy az autó ki-betolat, stb. De "építeni" nem akar:) na de nem baj, majd alakul ez, csak érdekelt hogy másnál hogy van

köszi!

2011. ápr. 15. 22:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!