Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megihatja a maradék teámat,...

Megihatja a maradék teámat, ami a bögre alján maradt?

Figyelt kérdés
3 és fél éves a fiam. Reggelente, még mielőtt ő felkel, akkor szoktam teázni. Egy bögre forró vízbe egy filter fekete tea (Earl Grey vagy English vagy ilyesmi), de olyan tényleg jó erős tea, ezt iszom tejjel. Általában amikor felkel, addigra tartok ott, hogy csak a bögre alján vagy 1-2 "felnőtt korty", ezt újabban el szokta kérni. Megihatja? Nagyon ízlik neki így tejjel, de tejes teát ennél hígabból szerintem nem lehet csinálni, meg gyümölcsteából sem, az úgy borzalmas. Nem árt neki ez így?
2011. ápr. 6. 07:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy artana 2 "felnott" korty...de talan jobb lenne ha nem inna meg,ugyanis a fekete tea koffeint tartalmaz, elenkito hatasu. Tehat egy 3 eves gyereknek nem igazan ajanlott. Jobb lenne ha 10 perccel hamarabb kelsz es nyugodtan elkortyolgatod mielott felkelne fiacskad. Kislanyom a kavemat akarta megkostolni de kijelentette, hogy budos igy nincs gond...
2011. ápr. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

szia,


szerintem semmi baja nem lehet attól a néhány kortytól. a kisfiam rendszeresen nyalogatja a kávés kanalamat, ami fél korty van az alján a bögrének azt meg is issza.


Ági

2011. ápr. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz tőle baja, kisfiam is ilyen, imád rájárni a reggeli maradékomra, legyen az tea, kávé, tejeskávé;)

Ő 27 hónapos.

2011. ápr. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi :) Ja, nem azért van ez, mert ha korábban kelnék, addigra meginnám (így is fél hatkor kelek, őt meg fél hétkor ébresztem, addig nyugiban teázom meg ilyenek), hanem nem is tudom, valahogy mindig megmarad az alja, lassan iszom, vagy nem tudom :)

Hát igen, a koffeint azt tudom, azért is iszom reggel :) De akkor úgy gondoljátok, hogy ebben a pár kortyban nincs annyi, amennyi káros lenne?

2011. ápr. 6. 17:11
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, szerintem nincs. Semmi baja nem lesz tőle.
2011. ápr. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az elso vagyok. En inkabb ellene vagyok de vegul te dontod el hogyan gondolod. En nem adnam mert abban a 2 kortyban is van kofein. Keves de gondold el te hany kilo vagy, kis fiacskad meg hany kilo...es gondoljunk bele barmilyen oldalrol nezzuk, hogy a kofein egy indirekt stimulalo. nem kezdek bele a leirasaban hogyan mukodik stb, semmi ertelme. De a kisgyerek szervezete nincs felkeszulve a stimulalo szerek hatasaira ugy mint egy felnott. Persze ez nem azt jelenti, hogy baja lesz tole...de jobb elkerulni. Ez az en velemenyem...
2011. ápr. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Bocs...a kozvelemeny szerint megihatja...lepontoztak tehat azt jelenti nincs igazam es mehet a kis koffein a kisgyerkocoknek is...szeretem a laikus hozzaszolok magyarazatat. "semmi baja nem lesz"...mar ne haragudjatok de honnan tudjatok?egyetlen kutatas sincs ilyen teren... "nincs benne koffein"...mar ne haragudj de honnan tudod?...en egyszeruen nem vagyok hajlando a gyerekemen kiserletezni...gondolom rossz anyuka vagyok amiert nem engedem az utolso korty fekete teamat ill kavemat h megigya kisgyerekem...igazatok van..de azert az ilyensmit csak nem kellene biztatni!!!
2011. ápr. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!