Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tudnál ajánlani 2 éves gyerekn...

Tudnál ajánlani 2 éves gyereknek étkezési tanácsadót?

Figyelt kérdés
A lányom rettentően válogatós, alig eszik meg valamit, és az új ételeket nem tudom vele megkóstoltatni. Nem eszik zöldséget, tejen és vízen kívül semmilyen folyadékot nem fogad el. A kenyeret csak magában eszi, se vajat, se felvágottat, se kenőmájast, se lekvárt nem tehetek rá. Húst sem eszik,leveseket sem. Gyakorlatilag tésztát eszik szinte magában, meg rizst. Ja és nem akar egyedül enni, pedig nagyon szépen tud önállóan is enni.Segítsetek kihez fordulhatnék ebben a témában.
2011. márc. 27. 16:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Gyerekorvos, védőnő.
2011. márc. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Közösségbe jár már? Az tudna még segíteni rajta. Ha a többi kisgyerek is eszik, akkor sokaktól hallottam már, hogy a korábban rosszul evő gyerekek is beállnak a sorba és követik a társaikat. Ha nem járatod közösségbe, akkor valóban a gyerekorvost keresd fel.
2011. márc. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem volt hasfájós vagy bukós? Rendeben van a poci? Soha nem rontotta el a gyomrát? Nem hányt evés után? Csak azért kérdezem, mert azt tapasztaltam, hogy ezek befolyásolhatják.Dokik szerint még az is, ha az anyuka nagy ,,feneket" kerít a dolognak, de próbáljon meg nem így tenni, hiszen az ember aggódik a gyermeke egészségéért! Az én fiam 26 hónapos és a reflux miatt nem eszik meg sok mindent. Darabosból is csak azt, ami lefér és nem kell rágni. Pedig mennyi mindent próbáltam már! Attól még ehetne dogokat, hogy nem rágja meg, hiszen lehet pépesíteni. Egyébként egy anyuka hasonlót írt nemrég ugyanitt. Neki csak a krokettet, rántott husit és hasonló ételeket eszi meg a gyermeke, pedig 1 éves koráig jó evő volt. Gyermekorvos, védőnő, dietetikus tudna segíteni.
2011. márc. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szerencsére nem volt semmilyen hasonló betegsége, nem volt bukós sem, és soha nem undorodott a kajától. Közösségbe nem jár, de én is hallottam, hogy jó hatással lehet rá. A védőnő szerint féltékenység lehet a háttérben (5 hónapos a tesó). Az oké, hogy emiatt nem akar egyedül enni, de azt nem értem miért nem akar semmit sem megkóstolni.

Köszi az eddigi válaszokat, és várom a további tanácsokat.

2011. márc. 29. 23:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!