Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 21 hónapos fiam bántja a...

21 hónapos fiam bántja a többi kisgyermeket. Nagyon el vagyok keseredve. Adnátok pár jó tanácsot, hogyan lehetne ezen változtatni?

Figyelt kérdés

Ma az unokatesója (4 éves) haját húzta meg, úgy, hogy sírt. Szokott lökdösődni, és tegnap egy másfél éves kisbaba szájába markolt bele, úgy, hogy vérzett:(


Mit tegyek, hogy ne csinálja ezt?


Kérlek, adjatok tanácsot, mert már ciki játszóra menni...


2011. márc. 26. 16:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%

A gyerek a szülő tükörképe. Neked kell tudnod, hogy mi van nálatok, semmitől nem lehet, ha igen, akkor idegrendszeri probléma vagy pszichiátriai.


Van az ismerősöm, aki özvegy lett, mindkét gyere szinte néma, mert nincs kedve a nőnek foglalkozni velük. Mindkét gyerek agresszív, a nő is rávág a kezükre folyton, ha nem azt csinálják, amit szabad, de észre sem veszi már, hogy nem élek szépen. Szólni nem akarok, mert akkor még megsértődik.

2011. márc. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Itthon senki nem lökdösi a másikat, és nem is rángatjuk egymás haját, nem tépjük egymás száját. Rengeteget foglalkozok kisfiammal, értelmes gyermek, de kb. 1 hónapja ezt csinálja.


Van, aki szerint pofozni kell az ilyen gyermeket, van aki szerint popóra kell ütni. Én 1-2x ütöttem popóra, de nem akarom verni. Más megoldást szeretnék.

Nagy eredményeket értünk már el nem veréssel, hanem más módszerekkel, de most kétségbe estem.

2011. márc. 26. 16:52
 3/11 anonim ***** válasza:
66%

Én voltam egy előadáson, nem tudom milyen végzettségű emberek tartották, de gyermekekkel foglalkoztak.

Ők azt mondták vannak ilyen gyerekek (magamtól egyébként én is úgy gondolnám, ahogy az első írta). de ők úgy beszéltek ez egy teljesen természetes dolog, vannak ilyen gyerekek. Hozzájuk is sok ilyen kisgyerek jár, csak annyit kérnek, anyuka szóljon, hogy ilyen típusú a gyereke és akkor egy gondozó csak rá figyel, ott áll folyamatosan a háta mögött és megakadályozza az ilyen eseteket.

Ők azt mondták egyébként (sajnos sokat nem tudok mondani, mert minket nem érintett így nem annyira figyeltem), hogy szeretni kell a gyereket, átölelni. És aztán leszokik róla.

2011. márc. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nagyon sokat simizem, puszilom; ő is össze-vissza puszilja a plüss állatkáit, nekünk is meg kell őket puszilgatni.


De, köszi, h írtál, még jobban figyelek eztán erre.

2011. márc. 26. 17:07
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj rá, arra.hogy ütni akar, akadályozd meg, azonnal reagàlj, hogy ne tudjon mást megírni. Aztán büntetés. Egy ekkora gyerek max annyit tud megérteni a büntiböl,hogy ha agresszív, azonnal elhiszed a játszódik, kiveszed a játékból. Mint mikor kicsi volt és pl a konnektorba nyulkált. Ugyanaz. Szerintem sem jó ütni, fenekét,kezét, mert agresszióval az agressziót nem lehet hosszú távon kezelni. Azonnal elvinni onnan, röviden elmondani,hogy mit tett, ezért hazamentek,a játéknak vége.
2011. márc. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szintén 21 hónaposom van és szintén üt, igaz csak néha és úgy látom ő játékból kezdi, aztán mikor rászólok akkor már inkább dühből emeli a kezét. Mondjuk hajat nem tép.

Ma voltunk játszón és odarohant egy kisgyerekhez két kezét a magasba emelte és már ütött volna, a másik kisfiú simán ült és homokozott, szóval nem provokálta az én fiamat... én ahogy megláttam, hogy emeli a kezét büntit kapott. Úgy mint otthon. Leültettem a padra és addig nem jöhetett el, míg nem szóltam Kb 1-2 perc. Utána homokot szórt... azért is ült, aztán ellökött egy kislányt, akkor már hazavittem.


Ő is 1-2 hónapja lett ilyen, nem tudom honnan szedte... egy ötletem van csak. A játszón vannak pár hónappal idősebb babák, akik azzal játszanak, hogy egymást lökdösik, ezt szerintem onnan vette, meg őt is lökdösték... ő csak ezután kezdte, addig nem.


Nem tudom mi a megoldás, én mindig odaküldöm a bántott kisgyerekhez, hogy kérjen tőle bocsánatot, de bünti is van.

2011. márc. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy csak a figyelmet akarja magára terelni? Én biztos nagyon morcosan rászólnék, és haragosan a tudtára adnám, hogy nagyon szomorú vagyok miatta és most indulunk haza a játszótérről, mert ilyen volt. Majd 1-2 napig nem s vinném el és sűrűn közölném vele, hogy azért nem megyünk, mert bántott másokat, nem szabad. Majd mikor újra mentek, előre figyelmezteted, hogy nem szabad mást bántani és ha bántani fog, azonnal hazajöttök és még tovább nem fogtok majd menni játszani. Én legalábbis ezt tenném, bár az én gyerekem egyáltalán nem verekedős. Ő inkább durcás.
2011. márc. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az utolsó 3 válaszolónak, amit írt.


Ma mi azonnal eljöttünk az uncsitesótól, amint meghúzta a haját. Játszón is, ha rossz, haza szoktam hozni. Így is teszem továbbra is, de persze előtte elmagyarázom, hogy nem szép dolog, amit tett.


Nagyon kell rá figyelni, ez a figyelem-magára-vonzás is érdekes! Lehet, h igazad van! Éppen a sógornőmmel beszélgettem, amikor ez történt.


Játszóra lehet, h nem megyünk pár napig.


Ha valaki ír még, szívesen olvasom.

2011. márc. 26. 19:26
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia! Leginkább azért szeretnék írni, hogy eloszlassam azt a tévhitet benned, hogy bármi gond lenne a gyermekeddel, illetve, hogy rossz szülők lennétek. Ez nem igaz. A gyerekek, ebben a korszakukban bizony gyakran ütlegelnek, csapkodnak, sikítoznak. Van, aki még harap is, rugdosódik. A gyerekek nem tudják még kezelni túlfűtött érzéseiket, akár pozitív, akár negatív érzések ezek. Sokszor, szeretetből, lelkesedésből csapkodnak, de van, hogy játékból, méregből, haragból, dühből, stb. Még nincs meg az eszköztáruk arra, hogy kezeljék az érzelmeiket. Nekünk kell megtanítanunk őket most erre, illetve ki kell várnunk, míg megérnek rá, hogy minden helyzetben helyesen viselkedjenek.

A mintát mi mutatjuk nekik, illetve a környezetük, a játszótéren a gyerekek, felnőttek, rokonok, szülők, a tévé, mindenből tanulnak. Mindent próbálnak leutánozni, ha az nekik megtetszik.

Eszerint, ha meg szeretnénk tanítani a helyes viselkedésre, akkor arra mutató dolgokat mutassunk neki. Szerintem az ütés, popóra verés ezért nem jó. A kiabálás, agresszív visszajelzés sem ideális, bár nagyon nehéz ezeket a helyzeteket higgadtan kezelni, tudom.

Ki kell ragadni a helyzetből, elvinni onnan pár méterrel, higgadtan és határozottan ránézni és megfogni a kezét/csuklóját, és elmagyarázni neki rövid, tőmondatokkal, hogy ezt miért nem szabad csinálni. Sőt, irányt is mutathatsz neki, hogy helyette inkább simogassa meg, adja kölcsön neki a kisautóját, stb. Persze ez erősen helyzetfüggő. Nem mindig fér bele a szituációba. De ha például téged otthon megüt, mondhatod, hogy nem szabad. Simogasd meg anyát, nézd, így csináld, hejte, stb.


És még egy gondolat: mondhatják páran, hogy de az én gyerekem nem ilyen, mert én ilyen, meg olyan klasszul csináltam...blablabla. Különböző alkatúak a gyerekek, különböző vérmérsékletűek. Agressziójukat kiélő és elnyomó, magukban megélő gyermekek vannak. Mindegyik jó, egyik sem jobb, vagy rosszabb a másiknál. Az egyik ilyen típus, a másik meg olyan. Nem érdemes ujjal mutogatni egymásra, ahogyan azt itt is teszik ezen az oldalon.

2011. márc. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

10:53-as: nagyon köszönöm, jó estek a soraid.

Tegnap este is voltunk (ismeretlen) gyerekek között, de rájöttem, hogy most mindig a sarkában leszek:) Jól tettem, mert már lökött volna, hajat tépett volna, de szépen, de erősen megfogtam a kezét, és határozottan megmondtam, hogy nem csinálunk ilyet, inkább simogatunk.


Azt hiszem most egy ideig nagyon-nagyon fogok rá figyelni, ott leszek közvetlen mellette, nem 2-3 méterrel arrébb, mert így meg tudom akadályozni a bajt.

2011. márc. 28. 12:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!