Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, hogy a 3,5 éves...

Mit tegyek, hogy a 3,5 éves lányom hajlandó legyen normálisan enni?

Figyelt kérdés
Alig eszik gyümölcsöt, főtt ételeket. Szinte csak joghúrton és kiflin él.
2008. febr. 7. 15:01
 1/8 anonim ***** válasza:
19%
Nekem van egy 25 hónapos keresztlányom, aki sziontén nem vmi nagy evő! A tesómat is bántotta a dolog, voltak orvosnál, aki elküldte őket laborba+hasi UHra is. az UHon nem volt semmi baj, de vashiányos pl. A doki szerint, ha éhes, úgyis enni fog. Van amikor napokig nagyon jól eszik, főtt kaját is, de olyan is előfordul, hogy csak nasi, rudi, ilyenek mennek. viszont rengetetegt iszik. Teát, szörpit, stb. szerintem a te gyereked is idővel megjavul majd! :))))))))
2008. febr. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

szia!

az én lányom 3 éves és ős is van hogy napokig joghurtokat kiflit eszik teát iszik.

aztán most befizettem az ebédet (mert van egy 4 hónapos babám is)és így többet tudok velük foglalkozni.délelőtt a reggeli után elterelem a figyelmét a nasizásról és ebéd előtt pedig 1-2órát kinn vagyunk az udvaron.azóta nagyon jól eszik délben!sőt!

délután kap 1 joghurtot meg gyümölcsöt aztán kimegyünk az udvarra vagy sétálunk és este megint nagyon jól eszik.

és fontos hogy mellé üljünk legalább délben,és együtt együnk vele.

sok sikert.

de a dr-nő azt mondta tudják ők hogy mi kell nekik,no azért nem szabad mindent rá hagyni.

2008. febr. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

ne adj neki se csokit se chipset, se édes italokat, ne adj neki cukorral tele joghurtot , és majd meglátod ha éhes a sajot és az almát is megeszi. A gyerek akkor eszik ha éhes, a a súlyával nincs (se lefele se felfele) gond akkor azokat a kajákat kell megvonni t´öle ami tele van cukorral. Pl tejszelet, vitamin nem sok van benne de cukor annál több. gyerek teák tele cukorral, gyümölcslevek tele cukorral. tele a gyerek cukorral esze ágában sincs normális kaját enni.

A barátn´öm kisfia egész nap piros milupás teát iszik de enni semmit sem, aztán most hogy a teát csak kevés porral csinálja az anya ami azt jelent szinte cukor nincs is benne, és nem ad neki semmi édeséget(ide a cukros joghurtok, pudingok is bele tartoznak), csak ha evett így kezd enni. Ja és fontos hogy a napi minimum 4x étkezés meglegyen ha lehet ugyan abban az idöpontba, és nem egyedül, oda kell mellé ülni és ugyan úgy enni.

ha az anyuka nem reggelizik a gyerekbe sem fogsz egy falatot sem bele tukmálni reggel, mert az a kép alakul ki benne, hogy reggel nincs reggeli.

Még annyit, hogy azok a gyerekek akik ici pici koruktól igazi gyümölcsre vannak szoktatva azok késöbb is megeszik. Pl a sógorn´öm sz´ölöt is adott a gyereknek már nagyon korán, nem volt lusta a héját lehúzni és a magot kiszedni. Vagy a csipkebogyót úgy kinyomni hogy az édes részét a gyerek csak úgy nyalta. imádja az unokaöcsém a csokit, de sokszor van hogy az almát választja az asztalról. ha elkéri a ygümölcsöt szinte meg is eszi, nem csak megnyalja. Ha nagyon szomjas vizet kér, az édes italok nála nasi szinten vannak.

2008. febr. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Az én lányom sem nagy evő(2,5éves múlt). Fél évig a mamáéknál kellett laknunk ott aztán állandóan volt csoki, gumicukor,joghurt. Ebédelni meg nem akart. Mikor elköltöztönk eldugtunk minden édességet, nem tudja hol van, ha tudná tuti kiharcolná. Alvás után kap valamit, hozza az "álommanó" de csak ha alszik. Azóta rendesen reggelizik és ebédel. Persze ott ülök vele.

Ha nincs otthon édesség amit ehet akkor nem is tudja megenni, nekem ez bevált.

2008. febr. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam (3,5 éves) sem volt 'nagy evő' soha. Pedig nincs oda a csokiért, nem sűrűn kap csipszet, szinte csak vizet iszik, mert nem szereti a gyümileveket és a teát...

Amikor kicsi volt a joghurtot megette, most már azt sem.

Én is sokszor idegeskedtem emiatt, de kezdek beletörődni.

Amikor Cebion cseppet szed, akkor talán egy kicsit jobb az étvágya. Esetleg kipróbálhatod Te is.

2008. febr. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%
Manapság sok a finnyás gyerek, és sajnos ha időben nem szerettetik meg velük a különbéle ételeket, akkor felnőtt korukra ételfóbiássá válhatnak. Persze ez nem szentírás, én magam is finnyás kislány voltam, ma meg már (szinte) mindent meg tudok enni. Próbáld meg, hogy bevonod őt is az ételek elkészítésébe, akkor pontosan látni fogja, hogy mi hogyan készül, talán jobban megeszi. Vidd ki sokat a szabadba, a mozgás és a friss levegő csodákra képes.
2008. febr. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%

Mondjuk el lehet gondolkozni az okokon, pl. belejátszik ebbe a túl hosszú ideig tartó kizárólagos anyatejes táplálás, ami manapság nagy divat, mivel így a gyerek nem barátkozik meg idejében az ízekkel. Itt lehet erről olvasni: [link]

Persze ez tuti 0% lesz, mert itt mindenki kizárólagos-szoptatás-fanatkus.


Bocsi, ha nálatok nem ez az oka, akkor természetesen ne vedd ezt szemrehányásnak, de általában ez az ok.

2008. febr. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Van egy jó műsor a Zone Clubon, az a címe, hogy "Vásott kölykök", egy hétre 2-3 család beköltözik egy házba alvás-, evés-, viselkedési problékákkal és egy pszichológusnő rejtett kamerákon figyeli a viselkedésüket. Általában hétvégére megoldja a problémákat. [link]

Úgy vettem észre, hogy a szülő túlzott felügyelete az asztalnál, a játékosság hiánya és a túl nagy adagok jelentik a problémát. Sokszor csinál pikniket, amikor a szülők-gyerekek összemaszatolhatják magukat az alapanyagokkal. Érdemes belenézni szerintem.

2008. febr. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!