Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek nem járt bölcsibe a...

Akinek nem járt bölcsibe a gyereke, nehéz volt az oviba beszoktatni? Milyen egyéb tapasztalataitok vannak? (ld. Lent)

Figyelt kérdés
Nem volt nehéz vele otthon a harmadik év amiatt, mert már igényelte volna a gyerektársaságot, és unatkozott otthon? Egyáltalán: utólag mit gondoltok, jó döntés volt, hogy nem adtátok bölcsibe?
2011. febr. 4. 00:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez teljesen egyéni dolog és gyerek függő...

Az én lányom nem jár bölcsibe,sőt igazából nagy gyerektársaságokba se jártunk(hamar jött a kistesó)és mégis első naptól kezdve imádja az ovit... :) De tényleg semmi túlzással nagyon szeret ott lenni,az első nap közölte,hogy ne menjünk még haza. :)

Én utólag is jól gondolom,hogy nem jár bölcsibe,szerintem nem oszt nem szoroz ha nem tettszik neki.És legalább egy évvel később kezdődött a betegeskedés,ami ugye elkerülhetetlen közösségben...

2011. febr. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bocsi,már fáradt vagyok,nem tudok írni... :) Nem járt bölcsibe... És az utolsó előtti mondat nagyon kusza,de arra gondoltam,hogy jól döntöttem... :)
2011. febr. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Enyém sem járt bölcsibe, és kistesó sincs, mégis nagyon jól viselte a beszoktatást, és magát az ovodát is. 3 nap alatt beszokott, és nagyon szeret járni :) Mázlim van vele :)
2011. febr. 4. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és nem bántam meg, hogy nem adtam bölcsibe. Neki is, és nekem is nagyon jó volt ez a 3. plusz év, visszahozhatatlan élményekkel. Ha újra kezdhetném, (és újra megtehetném), ugyanígy csinálnám.
2011. febr. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A lányom nem járt bölcsibe, és semmi gondja nem volt a beszokással. Sose sírt. Ez függ a gyerek személyiségétől, az óvónőktől, a felkészítéstől...sokmindentől. Én már jó fél évvel ovi előtt sokat beszélgettem vele az óvodai életről, vettem olyan mesekönyvet is, ami erről szól (Pöttyös Panni), néztük az ovi udvarát. Már nagyon várta. Az óvónők pedig mindent megtettek, hogy jól sikerüljön a beilleszkedés :) Mivel nincs testvére, talán jobb lett volna neki a bölcsi 1 évig, mint otthon lenni, mert nagyon igényelte a gyerektársaságot.
2011. febr. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam ősszel fog óvodába menni de már most ha arra járunk,képes negyed órát hisztizni az óvoda előtt, hogy ő be akar menni.Kíváncsi leszek, hogy hogy fog viselkedni, ha tényleg mehet.Igényli a gyerektársaságot, sajnálom is néha, mikor látom, hogy unatkozik.Itt sajnos nincs bölcsi és a kistesó is csak ősszel érkezik.A beszoktatásra én is nagyon kíváncsi leszek.
2011. febr. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

szeintem nincs összefüggés. én nem adtam be, mert nem látom értelmét? gyerektársaságban így is van, és nem hiányzik hogy 2 hetente beteg legyen, mert elkap valamit odabenn. szerencsére megtehetem, hogy itthon legyek vele. én azzal értek egyet, hogy 3-4 éves korig nincs szükség ilyesmire.

amúgy most menne már oviba jövő januártól, de mégse, mert szeptemberben jön a kistesó, és a betegségek miatt nem akarom beadni, na meg ő nyilvn félreértené, miért rakom őt be, ha a múgy a kicsivel itthon vagyok.

ő amúgy pl. 1 éves korában de már korábban sem nem szokott volna be, irtózott sokig az idegenektől, nagyon erős szeparációs szorongása volt. most már nincs, és vélemyénem szerint semmi baj nem lesz nála a beszokással, mire oda kerülünk. okos értelmes kislány.

2011. febr. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Én is nagyon szívesen itthon maradnék még a 3. évben is, de mivel elég nagy áldozatvállalást jelent ez anyagilag, próbálom mérlegelni, hogy megéri-e..
2011. febr. 5. 19:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!