Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mandula-bajos gyerekek szülei?...

Mandula-bajos gyerekek szülei? Mikor érdemes műtéten gondolkodni?

Figyelt kérdés
Tudom,kérdezzek orvost,de engem most az érdekel,aki már átélte ezt az egészet,hány gyulladás után javasoltak műtétet,milyen volt a műtét,és utána?
2011. febr. 1. 21:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem éltük át még,mert nekem is és a 2 gyerekemnek is megvannak még a mandulái.


Viszont tesóm kisfia 2 hónapja beteg.Legtöbbet a fülével voltak dokinál,de mondták már az elején,h a mandulája "csinálja" az egészet.

Pár nap múlva lesz az unokaöcsém műtétje,1 hónappal ezelőtt kérték az időpontot.Az ő dokijuk,és a mi egyik orvos ismerősünk is azt mondta,h minél előbb kiveszik,annál jobb,mert később minden kisebb bajból is nagyot csinál a mandula,ha egyszer már gond volt vele.

Főleg lányoknál veszélyes,mert sok nőgyógyászati probléma forrása is lehet.

Ja,unokaöcsém egyébként 3 és fél éves.

2011. febr. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Jó, ez nem mostani sztori, de:

amikor 5 éves voltam, akkor gyulladt be a mandulám. Nekem is a fülemmel volt a baj, nem hallottam rendesen. Elvittek a fül-orr-gégészetre. A doktornő egyből a műtétet javasolta. Ki is vették, semmi gond nem volt. Talán 2 napot kellett bent lenni a kórházban. Előtte folyton beteg voltam, a műtét után akkor találkoztam legközelebb a gyerekorvossal, amikor nyolcadikban lógni akartam kicsit a suliból. :)

2011. febr. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Bocsánat, hogy kotnyeleskedem a válasszal, de úgy érzem, muszáj írnom. Az én kislányom ugyan nem mandulás, de én az voltam. Amióta az eszemet tudom, baj volt vele, valszínűleg az izületi problémáimat is az okozta. Mindig fertőzésbe volt, de nem vették ki gyerek koromban. Mondván, hogy nagy szerepe van a fertőzések legyűrésében.29 éves koromban vették ki. Rosszabb volt, mint a szülés!!! Senkinek nem kívánom!!
2011. febr. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Az én lányom szeptember óta ovis,azóta kezdődtek a gondjaink... Sokszor fájlalta a fülét,mégis azt mondták,hogy begyulladva nincs neki,csak felgyülemlett benne valami,ami viszont a hallására kezdett rámenni.Elvittem egy jó pár dokihoz,a végén egy olyan fül-orr gégészhez aki homeopátiával is foglalkozik és amikor már ő is azt mondta,(aki nem műtétpárti)hogy felesleges még hónapokig húzni a dolgot,akkor döntöttük el,hogy akkor kivetetjük neki.

Éppen 1 hete vették amúgy ki neki a manduláját és amennyire féltem tőle,annyira jól viselte! :) Az egész műtét 15perc.Utána amikor felébresztették,akkor volt sírás.Akkor összesen egyszer mondta,hogy fáj neki,aztán már csak azért sír,hogy az infulziós tű a kezében van és hogy vegyék ki... :) Ahogy lefolyt az infulzió,kivehettem az ágyból,onnantól megszűnt a sírás is.Kicsit később aludt egyet délután,majd utána mikor felkelt teljesen a régi volt.Semmit nem fájlalt,mintha semmi nem történt volna... Na jó az infulziós tű néha eszébe jutott. :) Egy éjszakát kellett bent lennünk(én is vele lehettem végig) és másnap korán reggel mehettünk is haza...

Azóta rendesen kap VÉGRE az orrán is levegőt!!! :)

Én javaslom,hogy próbáljatok meg egy olyan dokit(akár ilyen homeósat is)aki nem rögtön műtét párti,hogy ő mit mond.De ha nagyon sokat szenved vele a gyerkőcöd és ha már esetleg a hallására is kezd rámenni,akkor ne húzzátok a dolgot.

2011. febr. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

Állandóan taknyos voltam, horkoltam néha másodpercekig nem jutottam álmomban levegőhöz, szegény szüleim ott álltak éjszakákon át az ágyam felett kétségbeesve, aztán kivették a mandulám és minden rendbe jött.

Fájdalomra nem emlékszem. Nem maradt velem édesanyám a kórházban('80-as években erre nem volt lehetőség) nem is hiányoltam. Az egyetlen rossz élményem, hogy a mellettem fekvő fiú elvette a mesekönyvem...

2011. febr. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

unokaöcsém pici kora óta tipikus orrmandulás tüneteket produkál...folyamatosan folyik az orra, csak szájon vesz levegőt, mindig beteg, horkol, stb (öcsém is orrmandulás volt, kétszer is kivették neki, még 6 éves kora előtt)

most öt éves, de "még nem volt idő" kivetetni az orrmanduláját, mert akkor szabadságot kell kivenni....ennyi volt keresztanyum válasza...van aki azt mondja, h ha kicsi korban veszik ki, akkor visszanő...de én azt mondom, h inkább vegyék ki kétszer, minthogy a gyerek mindig beteg legyen...minél kisebb, annál kevésbé viseli meg a dolog.

2011. febr. 4. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A fiam állandóan beteg volt, mindig a legdurvább betegségeket produkálta, magas lázzal, vírusos tüdőgyulladással, szóval volt vele gond elég. Éjjelente horkolt és a hallása is gyengébb volt. Akkora volt az orrmandulája, hogy azonnal ki kellett vetetni, a garatmandulát csak azért hagyták benn, hogy ne egyből a tüdőre menjen minden vírus, baci. Azt mondták az orvosok, hogy 10 éves kor körül kinövik a gyerekek a mandulás betegségre való hajlamot, s addig ha sok baj lesz vele, akkor ki kell vetetni azt is. Sok baj alatt azt értem, hogy a fiam 2 hét betegség után 1 hetet járt oviba és kezdtük az egészet elölről, nagyjából ősztől tavaszig szinte mindig beteg volt. Kivették az orrmanduláját 4,5 évesen, mert gócos volt, utána egyre ritkábban lett beteg és egyre enyhébb betegségeket kapott el, nem volt olyan nagy láza és hamarabb gyógyult. Kb még iskolás kor előtt érdemes megcsináltatni a műtétet, ha sok gond van a mandulákkal. A fiam ma 11 éves, kb 2 éve nem volt beteg és a garatmandulája még a helyén van. Egyébként a gyerekorvosunk azt mondta, ha túl fiatal korban műtik ki akár az orr, akár a garatmandulákat, akkor visszanőhet, 4 éves kor után már kisebb a visszanövés esélye.

A műtét gyors volt, talán 20 perc az egész, a gyerek meglepően jól viselte az egészet, utána arra kellett figyelni, hogy ne futkosson, ne essen el, szóval fékeznem kellett a gyereket, mert ő már annyira jól érezte magát pár nappal a műtét után.

2011. febr. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Olvasd el a Testkontroll c. könyvet, és próbáld meg azt, hogy jelentősen(!) csökkented a bevitt tej (tejes étel) mennyiséget.

A tej nehezen emészthető, gyomorhurutot okozhat, a mandula ettől gyulladhat be.

Amióta nem iszom tejet, soha nem volt torokgyulladásom. Addig meg fenyegettek, hogy kiveszik.

2011. febr. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Az én fiamnak inkább a garatmandulájával van baj.Még csak február 4.van,de már másodszor van idén mandulagyulladása.Tavaly 4-szer volt,akkor mind a négyszer tüszős,ebből egyszer alig tudtunk kikeveredni.Pont akkor lett beteg,amikor nyáron 40 fok volt.10 napig injekciót kapott,akkor azt mondta az egyik doki,hogy ha még egyszer lesz tüszős mandulája,ki kell vetetni,mert neki többet árt,mint használ.Aztán beszéltünk egy fül-orr-gégésszel,ő azt mondta legyünk türelmesek,mert még kicsi a műtéthez(3 lesz márciusban),meg 6 éves kor körül elnövik ezeket a betegségeket.Azóta már 3-szor voltunk nála,a legutóbbi esetnél már nem mondta,hogy legyünk türelmesek,igazából szerintem már ő is affelé hajlik,hogy műttessük meg.Nagyon nehéz dolog ez.
2011. febr. 4. 21:55
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom merre laktok,de ha Pesti vagy környékiek vagytok,én ezt a dokinőt nagyon ajánlom!Csinálja ezt a Schüssler féle kezelést,ami nálunk legalábbis nagyon bevált... Pár nap alatt eltűntek a tüszők a manduláról tőle.

[link]

2011. febr. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!