Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A tej egészségkárosító hatásai...

A tej egészségkárosító hatásai? Cikk! olvassátok el!

Figyelt kérdés

[link]



mi erről a véleményetek?


2011. jan. 19. 21:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
És te minden hülyeséget elhiszel amit valahol leírnak vagy ki van plakátolva? Évezredek óta isszuk a tejet. Ha mindez igaz, már kihaltunk volna. Használd már az agyadat is néha.
2011. jan. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
83%
21:52-es: "nem én találtam ki, nagyokos" - az lehet, de te vagy az aki NEM GONDOLKODIK, csak ismétli a mások hülyeségeit
2011. jan. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Úgy látom nagyon egyetértünk utolsó! :)
2011. jan. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
50%
már bocs, de a gondolkodás nem erőssége az itteni "közösségnek..."
2011. jan. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Egyetértek veletek:)


Már máshol is találkoztam a kedves kommentelő okos hozzászólásával ( http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

Ott sem értettem.

Persze szerinte a tejital egészségesebb, mint a tej, az mellékes, hogy a tejital is tehéntejből készül:)


Amikor én voltam kicsi, egyféle tápszer volt, amit a család elmondása alapján nagy ívben köptem mindenkire. Így tejet kaptam, itt vagyok, élek, nincs bajom.

Betartom a hozzátáplálás szabályait, de még véletlenül sem gondolom azt, hogy képes leszek minden negatív, esetleg egészségtelen dolgot kivédeni a gyerek életében.

És a tej még véletlenül sem ez a kategória.

Még azzal is szoktak jönni hogy más faj sem issza meg a fajidegen tejet - ja, mert nincs rá lehetősége. De ha van... Hány cikket olvastunk már tigrist szoptató kutyáról, és hány kiscicát láttunk jóízűen tehéntejet enni. AZért csak nem gondolja senki, hogy ezek kirívóan ostoba állatok, akik ösztönszerűen ne kerülnének el mindent, ami árt nekik:)


Végszóként: nincs szerintem a tejjel semmi baj. Szereti az egész család:)

2011. jan. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy itt szerintem nagyon kevés ember biológus vagy orvos. Az, hogy valahol olvas valaki valamit, vagy hall ezt-azt, az még nem biztos, hogy úgy is van. Még a történelmet is hamisítják, akkor ilyen apróságokban miért ne hazudhatnának egyes lobbik. Az tény, hogy vannak olyan népcsoportok, amelyek nem tudják a tejben lévő fehérjét feldolgozni, mint pl. a kínai vagy japán ember. Ők nem is isznak tejet. Viszont a magyar emberek nagy része képes feldolgozni a tejfehérjét, és semmi baja nincs tőle. Nyilván vannak emberek, akik allergiásak rá, de ez a kisebb százalék. Semmit nem szabad elvakultan elhinni. Mindenből szabad, csak mértékkel!
2011. jan. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem erdekel. IMADOM a tejet! Nem tudnek nelkule elni. Kakao, sajt, teszinhab, tejfol...mind nyami!
2011. jan. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Úgy tudom az allergia akkor lép fel, ha túl korán vezetjük be.

Mióta az eszemet tudom, a családom tej és tejtermék eladásából él. Minden "bio", házi cucc, még oltóanyagot sem használunk.

Nővéremnél volt nagyimnak az a nagyon okos ötlete, mikor anyukámnak elment egyik napról a másikra a teje, hogy adjunk neki tehéntejet.

Az említett most 25 éves, csak ha megemlíted neki a tejet, hasmenése van, és sok más egyébre is kiterjed: pollen mogyorófélék, glutén.

A szoptatás. Írják a cikkben, hogy a tehéntej töredéke van az anyatejben. Mert egy babának annyira van szüksége.

Egy nehézsúlyú boxolónak napi Xezer kalóriára van szüksége, míg nekünk 2-3ezerre.

Miért ne szoptasson másfél éves korig. Az gáz, ha másfél évesen is Csak anyatejet fogyaszt egy baba. Ez tény. De fél éves koráig jobbra nincs szüksége. 4-5 hónapos korban kezdődik a hozzátáplálás, a kóstoltatás.

Mire másfél éves a gyerek, jobb esetben már ugyanazt eszi ebédre, mint apu-anyu.

Ez a cikk már megint egy elvakult vita, részigazságokkal.

2011. jan. 20. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Szopogassunk nehézfémmentesített biokavicsot.

Attól nem lesz semmi bajunk.

Mentem pudingot keverni, brutálisan zsíros, forralatlan homogénezetlen tejből!

Kihívom a sorsot!

2011. jan. 20. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

És az mit csináljon aki nem tudott szoptatni mert nem volt teje, és babája 10 hónapos kora óta ordít a tápszertől és mindentől ami mű kaja, bébiételtől kezdve a babatejen keresztül a tápszerig, addig meg megitta a tápszert.

Lányom ugyanis ezt csinálja így kénytelen vagyok neki tejet adni mert mást nem iszik meg, próbáltam már mindent!

13 hónapos és semmi baja a tejtől

Annyira felkapott most ez a sztori, régen mikor nem volt tápszer és nem tudott az anyuka már 6-7 hónapos kortól szoptatni akkor mi volt? Édesapám 4 hónaposan már tejet kapott mert nagyikám nem tudta szoptatni. 54 éves és kutya baja.

2011. jan. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!