Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Cumis kérdés, hogyan tudnám...

Cumis kérdés, hogyan tudnám leszoktatni róla?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 éves és cumizik,de nem mindig.Néha kell csak neki,ilyenkor mutatja a száját és ha nem adjuk oda neki elkezd hisztizni.Hogyan tudnám róla leszoktatni tanácsokat szeretnék!
2011. jan. 16. 16:49
 1/9 anonim ***** válasza:
A patikában lehet kapni körömrágás elleni ecsetelőt, én azzal kentem be a kislányom cumiját. Elég intenzív szaga van, mint a körömlakklemosónak. Gondolom az íze is olyasmi. Azt mondtam neki, hogy megromlott. Kb. 2nap alatt teljesen leszokott róla.
2011. jan. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

mi lenne ha egyik éjszaka elvinné a cica a cumit!?

Amúgy meg még korai leszoktatni róla szerintem...

2011. jan. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
az én fiam is 2 éves,és amióta jön a hátsó utolsó foga,megint szeret cumizni.akkor cumizik ha alszik és nagyon ritkán napközben is beveszi de csak pár percre és már teszi is le,viszont vannak napok mikor többször keresi,ilyenkor megkapja a nyuszival együtt,odabújik,és pár perc múlva már megy is tovább.lehet én vagyok nagyon rossz anya,de én nem akarom tőle elvenni,nem anya pótló hisz amikor napközben kéri a cumit én is mindig vele vagyok,de látom mennyire sokat jelent neki.Amint nagyobb lesz és lazul a kötődése,megbeszélem vele és valakinek oda adjuk a cumit,egy babának,mikulásnak vagy a kukásautónak.de még nem,nem érett még rá.
2011. jan. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálunk pont most 1 hete tart a cumimentes időszak. Van itthon több cumi is, 1 hete egy darabot nem találtunk, úgy eltökítette. Egy szó nélkül aludt el cumi nélkül. Ma is rákérdezett, hogy hol van cumi? Mondtam, hogy nem tudom, ő pedig nem faggatott. (persze megtaláltuk az összeset időközben, de eltettem, ne legyen szem előtt.)
2011. jan. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Gyerekfelügyeletet szoktam vállalni és van egy 5 éves kisfiú, aki még mindig cumizik. Az oviban már letagadja, de nekem otthon oda kell adnom neki...A szülőkkel próbáltam beszélni, hogy erről lassan le kellene szoktatni, de az ő válaszuk is az volt, mint itt két hsz-el ezelőtt, hogy annyira kötődik hozzá, még nem érett meg az elválasztáshoz.


De könyörgöm mikor lesz elég érett hozzá???? Szerintem -akár drasztikusan is- egyszerűen vedd el tőle, ha már úgy érzed, hogy nem kéne cumiznia. Ne várd, hogy maga leteszi.

2011. jan. 17. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
3.vagyok.véleményem szerint egy 2 és 5 éves közt van különbség,elég nagy hiba bármilyen módon összehasonlítani a 2 kort,erőszakkal meg pláne nem venném el tőle soha,2 gyerekem van az első sem cumizott csak 2,5 éves koráig és saját maga tette le,igaz rengeteget beszéltünk róla,de maga tette le,most is ez lesz.de még szüksége van rá,és szerintem egy 2 évesnek még nem bűn ha cumizik,nem bíznám rád a gyerekem az biztos.!!
2011. jan. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ráér az előtt leszokni mkielőtt oviba megy.Mi is így csináltuk,egyik nap eldugtam az összes cumit,és azt mondtam,hogy nem tudom hol van,biztos elhagyt valahol,vettem helyette egy macit ésazt adtam oda neki.Kb 1-2 napig hiszti volt,de nem sírt,elaludt nélküle is.Úgyhogy szerintem,ha em igényli egész nap,nyugodtan le lehet róla szoktatni.
2011. jan. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
3., ez most engem is érdekel már, hogy mi a cumi témában a különbség a 2 ill. 5 évesek közt, hogy így nekiestél a gyermekfelügyelőnek (bocs, de lusta voltam körülírni:) )
2011. jan. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
szerintem a 2 eves es az 5 eves gyerek is szokasbol cumizik.az 5 evesnek nem "illik" mar, de a 2 eves "olyan aranyos" vele...kepmutatas. lehet lepontozni, de szerintem sincs erdembeli kulonbseg a ket gyerek cumizasa kozott.
2011. jan. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!