Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szoktál hazudni gyermekednek?

Szoktál hazudni gyermekednek?

Figyelt kérdés
arra gondolok, hogy ha pl. elmész valahová ahová nem akarod magaddal vinni, de lehet ö menni akarna, akkor azt mondod , hogy orvoshoz mész, vagy valami hasonlót, amiröl tudja hogy oda nem mehet veled...
2011. jan. 15. 22:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem. Mindig meg kell mondani, hogy hova mész,mert ha hazaérsz és rákérdez, véletlenül elszólhatod magad, hogy nem ott voltál, ahova neki mondtad. Nagyon fog rá emlékezni, és becsapottnak fogja magát hinni.

Kicsiknek is csak az igazat.

Inkább nyugtasd meg, hogy ha hazajössz onnan, ahova tényleg mész, akkor találsz majd neki valamit a táskádban.

2011. jan. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
Nekem már hazudtak.
2011. jan. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

nem. el kell fogadnia azt, hogy anya nemet mond, ha kis sírással kiharcolja azt h magammal vigyem, akkor késöbb is mindent elér vele. Ha az elején füllentek és lelkiismeret furdalásom van, akkor egy idő után nem is tűnik fel a nagyobb hazugság sem. Igaz, hogy sírdogál utánam néha, de elmagyarázom neki, h anyának dolga van, siet haza. És mivel anya nagyon szereti őt, ezért amint hazaér kap egy hatalmas nagy ölelést. egyébként meg amint elmegyek kb 10-15 perc múlva már nem is hiányol.

(3 éves fiam és 5 éves lányom van) Igazmondásra tanítom őket, és ezt már az elején igyekeztem betartani. eddig sikerült is.

2011. jan. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

igen, elkerülhetetlen. Volt egy film a Hantaboy, ami jól bemutatta, hova lenne a világ, ha mindig igazat mondanánk.

Például sokszor nem mondom meg mi az az étel, amit adok nekik, mert a sütőtököt nem eszik meg és összeturmixolom tejjel, reszelek bele csokit vagy teszek bele egy banánt és azt mondom Kubu ital.

És persze hazudtam a Télapóról, Jézuskáról is már.

És biztos előfordult, hogy nem mondtam igazat arról, hogy hova megyek. De mondjuk az általad említett eset még nem fordult elő, mert azt mondom, te most nem jöhetsz, holott egyébként jöhetne-ez is hazugság.

2011. jan. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, én megpróbálok mindent őszintén elmondani, természetesen a kori sajátosságok figyelembevételével.
2011. jan. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát szerintem azért a legtöbb szülő füllent olykor a gyerekének. Pl. amikor lefekvéskor a fiam Kisvakondot akar nézni, akkor mondom, hogy már alszik a Kisvakond, és akkor nincs vita.
2011. jan. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
igen, de csak ha nagyon muszáj. pl.: karácsonyra barkácsaztalt vettünk neki, 23.-án este derült ki, hogy a fele hiányzik. 24.-én reggel rohantam a bátyjával kicseréltetni. Szerintem érthető, hogy miért nem mondtam meg neki az igazat, azt mondtuk a bátyust viszem fogászatra, úgyis hordani kell, így már megszokta, hogy oda nem jöhet:).
2011. jan. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
nem. sztem az utolsó válaszolónak extrém a példája, ennyi belefér. amolyan kegyes hazugság. de kényelemből sosem szoktam. igen, meg kell tanulnia, hogy mi a helyzet. El kell tudnia fogadni azokat a dolgokat is, amik számára nézve kedvezőtlenek. Nem mondanám neki, hogy orvoshoz megyek, ha nem oda megyek. És semmi hasonlót sem. elmagyarázom neki, hogy ide meg ide megyek, és ő most ezért meg ezér t nem jöhet velem. és pont. ha sír, vagy jönni akar, akkor megvigasztalom, megpuszilgatom, elmondom, hogy majd jövök hamar vissza, ő meg addig apával / mamával lesz, és milyen jót fognak együtt játszani stb. Minden egyéb helyzetben ugyanígy. szerintem én is csak akkor várhatom el majd tőle, hogy ne hazudjon nekem, ha én mindig igazat mondok neki. ugyanígy nem beszélek előtte csúnyán, ugyanezért, és megadom neki a tiszteletet, bár még csak 2 éves kis tökmag kislány, ugyanezért nem ütöm , hogy várjam el tőle a helyes magatartást, ha tőlem valami teljesen mást lát?
2011. jan. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Persze, hogy igen. Nincs olyan, aki ne hazudna.

Nem a hazugsággal van gond, hanem azzal, hogy ne ígérgess olyat, amit nem tartasz be.

2011. jan. 17. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!