Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elvesztem most a Gyest?

Elvesztem most a Gyest?

Figyelt kérdés

2éves lett a lányom,visszamentem főállásba dolgozni,de már 2 havi Gyest kaptam.Úgy tudtam,hogy március 31-ig még jár,de a munkahelyemen nyilatkoznom kellett,hogy lemondok róla január 11-től,mert,hogy akkortól dolgozom.

Most mi tévő legyek?


2011. jan. 15. 19:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Sajnos elveszíted,de ha lányod otthon marad valamelyik nagyszülővel aki nem dolgozik,az a nagyszülő megigényelheti és akkor kapod továbbra is!
2011. jan. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Március 31-ig jár. Addig van a türelmi idő. Az én munkáltatóm ezt javasolta, úgyhogy még várunk vele.
2011. jan. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Március 31-ig jár, ahogy az utolsó irta, én is dolgozom, megkérdeztem a személyügyeseket.
2011. jan. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kérd vissza a munkahelyedtől a papirt és mondd meg nekik, hogy aki dec. 31-én már dolgozott a gyes mellett, annak március 31-ig JÁR és félrevezettek téged! Azért 75.000 Ft, nem mindegy...
2011. jan. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
20:57 vagyok, most látom, hogy idén helyezkedtél el. Akkor nem jár valóban. Azoknak jár a türelmi idővel március 31-ig, akik tavaly dec. 31.-én már dolgoztak.
2011. jan. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Most utolsó előtti vagyok, tényleg igazad van, nem dec. 31. előtt állt munkába hanem most. Akkor tényleg nem jár, bocsánat! Igen, elveszted, mivel az erről szóló törvényt még tavaly meghozták, tehát teneked tudnod kellett volna, hogy ha munkába állsz, akkor nem jár a gyes.

Tehát nem elveszted, hanem 8 óra munka mellett nem jár. El az veszti majd március 31-től, aki eddig kapta munka mellett a gyest és mikor munkába állt, akkor még nem igy zsólt a törvény...

2011. jan. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ.Lehet rosszul fogalmaztam,de a lányom okt.28-án töltötte a 2-őt,és eddig fizetett szabadságomat töltöttem,tehát decemberbe én főállásban voltam be jelentve,így márc.31-ig még kellene járjon,de sajnos a munkáltatóm követelte a nyilatkozatom.Azt nem tudom,hogy most ebbe az esetbe mit tegyek?
2011. jan. 16. 19:56
 8/9 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben azt teheted,amit első válaszolóként leírtam. Egyik nagyszülő megigényelheti a GYES-t,de akkor nem járhat bölcsibe a lányod,hanem otthon van a nagymamával.
2011. jan. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A munkahelyet fenyegesd meg mindennel, bárhogy, de szerezd vissza a papirt, mivel neked még jár az államtól az a 75.000 Ft!!!!

Nem adják vissza??? Nem értem őket, nem ők fizetnek neked! Akkor meg miért kérték a papirt? Tájékoztasd őket, hogy roszsul tudják, keresd meg a törvényt, nyomtasd ki, mutasd meg!

2011. jan. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!