Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » SOS! Hogyan tovább? Mikor...

SOS! Hogyan tovább? Mikor vigyem ki?

Figyelt kérdés
Ma este nem adtam pelust a kisfiamra(már fél éve szobatiszta nappal).Fél 8-kor aludt el,előtte pisilt,mikor vigyem ki wc-re?Vagy várjak,hogy szól-e?Segítsetek!
2011. jan. 3. 19:38
 1/10 anonim ***** válasza:

Sok sikert, ha így vetted le róla a pelust...

Én azért adok még lányomra, mert bár nappal régóta szobatiszta, de éjjel sokszor van még, hogy pisil. Igaz, legtöbbször már nem, vagy van, hogy felébred éjjel, vagy hajnalban, hogy pisilni kell, akkor kiviszem, és alszik tovább.

De sokszor van pici pisi van a pelusban, néha meg tömve van.

Addig, amíg ezek rendszeresek, nem veszem le róla éjjelre, csak ha már régóta száraz éjjel a pelusa.

2011. jan. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
Én nem kelteném fel. Ha felébred rá szól, ha nem , mosol reggel...
2011. jan. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Második,tapasztalatból írsz?Nálatok is így volt,nem ébresztetted fel?
2011. jan. 3. 19:43
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én kisfiam 1 éve szobatiszta nappal, nyáron már nem volt rajta éjszaka sem pelus, de nálunk nagyon hideg van a lakásban, és azért ilyen időben félek, hogy megfázik, ha véletlenül baleset történne. (kb. 2 hetente szokott egyszer előfordulni)

Szerintem, ha éjjelente már régóta száraz a pelenkája, akkor nem kell felébresztened, de ha be szokott pisilni, akkor se keltsd fel szerintem, hanem tedd vissza a pelust.

2011. jan. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
Soha nem vittem ki éjjel pisilni. Elő fog fordulni, hogy bepisil, ha mélyen alszik, ez mindenkinél előfordul. Este mondani kell, hogy szóljon éjjel.
2011. jan. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mondtam neki,hogy szóljon,elmagyaráztam,hát kíváncsi leszek!Akkor ne vigyem ki?És utolsó,te mikor vetted le a pelust?Mióta volt nappal szobatiszta?
2011. jan. 3. 19:49
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmiképpen se ébreszd fel! Nem szabad megadni a lehetőséget, hogy rögzüljön benne, hogy ébresztés-pisi-alvás, ugyanis arról még nehezebb lesz leszoktatni (családi tapasztalat). Ha nem mályalvásban van és pisilni kell, fel fog rá ébredni. Ha nem is elsőre, de 2-3 alkalom után mindenképp tudni fogja, hogy ez az az érzés.

Sok sikert!!

2011. jan. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A kisfiam már másfél éve szobatiszta nappal, de éjszaka mindig belepisil a pelusba, hiába beszéljük meg lefekvés előtt, hogy az csak a biztonság kedvéért van rajta.

Így nálunk most az van, hogy nem adunk rá éjszakára pelust, így legtöbbször felébred, ha pisilnie kell, bár az eleje még becsurog :(

Sajnos nálunk nagyon lassan megy :(((

2011. jan. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azt a..., én kb 2 hét után este sem adtam, vettem ilyen neilonos valamit a lepedő alá, kb 4 fordult elő a pisi, ennyi volt! Szerintem nyugodtan bátrabban álljatok hozzá, én már előre kikészítettem a váltót,ja és nem viszem ki, estére már kevesebbet kap inni, lefekvés előtt pisi, és reggelig tartja.
2011. jan. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem ébresztettem fel!Hajnali 4-kor bepisilt,ágyneműt cseréltem,ruhát,aztán aludtunk tovább.Szerintem elsőre nem rossz,remélem ma már szól,de ha nem,akkor majd holnap...:)
2011. jan. 4. 20:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!