Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mik a tapasztalatok a Sumamed...

Mik a tapasztalatok a Sumamed forte szirup antibiotikummal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Kislányom szombat óta lázas, szombaton még csak hőemelkedés, azóta volt láz is 38,5 volt a max. A doktornő Sumamed forte szirupot írt fel, amiből 2 adagot már bevett, ma kell a 3-at, de javulást nem igazán látok. Bár az ügyeleten azt mondták, hogy 3-4 nap után látható a javulás, de én aggódom. Gyakorlatilag tegnap a folyamatos lázcsillapítás ellenére is hőemelkedése volt, tehát 37 alá nem sikerült levinni a hőjét, csak éjszakára, ami engem aggaszt. Elég csúnyán köhög is. Étvágya nem nagyon van, inni is úgy kell tukmálni bele, kb. 4-5 dl-t iszik meg. Csütörtökön megyünk vissza a dokihoz. Mennyire kell, hogy aggódjak?
2010. dec. 29. 10:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Az antibiotikumot 5-7-10 napig kell szedni. Nem csodaszer, 1 nap után nem fogsz változást tapasztalni. Majd a 3.- 4. napon.
2010. dec. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igen gondoltam, hogy nem csodaszert kapunk (bár ne kellett volna), de hát egy anya aggódik.... :)

Ugyanezt mondták az ügyeleten is, hogy 3-4. napon történik majd változás. Várjuk. :)

2010. dec. 29. 10:46
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Sumamed a legbrutálisabb, legerősebb antibiotikum. Kislányom is azt kapott 3 hete, nem is evett tőle 4 napig egy falatot sem. Amúgy ezt nem tudod 10 napig adni, mert csak 5 napra való adag van benne, mert olyan erős. Ne izgulj, holnap már jobban lesz tuti.
2010. dec. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi Neked is, igen, már jobban van. 6 napig szedtük.
2011. jan. 2. 13:10
 5/6 anonim ***** válasza:

nekünk is ilyet irt fel a dokinő és majd meg fullad a gyerekem tőle ugy hogy már kékül is a kis feje!!

Meg maradt nekünk is a hőemelkedése is!!

Már ugrunk ha elkezd köhögni!!

Pedig már adunk neki Erigon cseppett meg én adtam neki ládzsás utifűt is!!

Már kivagyunk szegényt ugy sajnáljuk nagyon fájhat a kis tüdeje!!

Segítsetek mit csináljak

Ja és semmi nem eszik nekünk sem üdv niki

2011. jan. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szia. Jobbulást a kislányodnak. Ha annyira köhög, nem lehet, hogy kruppos köhögés? Kérdezd meg a gyerekorvost, az ilyen fulladásos köhögés az szokott lenni, legalábbis az alsó szomszédunk 3 éves kisfiának is ez van, ami időnként előjön. Minket rendbe hozott a Sumamed, viszont utána a füle gyulladt be, jó kis középfül gyulladás lett, ennek most az a vége, hogy elképzelhető, ki kell venni az orrmanduláját. :(
2011. jan. 27. 06:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!