Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más 2 évese is vigasztalhatatl...

Más 2 évese is vigasztalhatatlanul sír az orvosi rendelőben?

Figyelt kérdés
Ma mindenki minket nézett, tele volt a váró, a kisfiam pedig nem hagyta abba a sírást, közben pedig azt hajtogatta, hogy "menjünk haza, nem akarom a doktor nénit!!!"
2010. dec. 28. 19:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen! Ugyanabban a szobában van a védőnői és az orvosi tanácsadás. Mikor a védőnővel találkozunk bulizik, mosolyog már az ajtóban, ha ugyanabba a szobába akkor megyünk mikor a doktornő van ott akkor már VISÍÍÍÍT a küszöbnél, be sem lehet húzni és végigordítja az egészet (Igaz, még nem volt beteg csak oltást kapott így számára a dokinő valaki aki csak szúr)
2010. dec. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem nem, semmi gond nincs vele, elsétálgat vagy ül az ölemben. Valami nagyon rossz juthat eszébe ha ennyire nem akarja.
2010. dec. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Semmi rossz nem történt vele a szokásos orvosi vizsgálatokon kívül. Hacsak nem az kavarta fel, hogy helyettesítő doktornéni volt egyszer, aki kapkodósabb, mint akihez hozzászokott, mert azelőtt sosem volt gond vele.
2010. dec. 28. 20:01
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem soha nem volt problémám, pedig sok orvosnál megfordultunk már, helyettesnél, ügyeleten. De egyik sem sírós.

Mi mindig átbeszéljük, miért megyünk, mi fog történni, mit kell csinálni. És csinálják, amit mondtam nekik. Most voltunk vérvételen, felfeküdt az asztalra, keresztbe rakta a lábát és odatartotta a kezét, mikor mondta neki a döbbent nővér, milyen ügyes vagy, megvonta a vállát és azt mondta "nem fáj" és nézelődőtt, pedig sok vért vettek és sokáig tartott. De átbeszéltük, síni lehet, de felesleges, elkapni a kezét nem szabad, elmondtam hova bökik a tűt, miért vesznek vért stb stb.

Úgyhogy nem tudom te hogy csinálod, de én kezdetektől mindig elmondom és átbeszéljük mi lesz. És teljesen nyugodtak. És azt is átbeszéljük, ha más orvoshoz megyünk és ő milyen.

2010. dec. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én kétévesem nagy harcos, nem csak torka szakadtából ordít, hanem csapkod, igyekszik kiforogni a kezemből hogy ne tudják megvizsgálni, alig lehet levetkőztetni. 3 ember kell egy szimpla torokvizsgálathoz, tiszta cirkusz az egész. Most ott tartunk hogy a doki nem meri vizsgálni, azt mondja megpróbál összebarátkozni vele, hááát, nem fogadnék rá! A baba-mama klubba sem volt hajlandó bejönni, mert meglátta a védőnőt, akivel csak a rendelőben találkoztunk eddig. A rendelő környékén már teljesen kivan, mondogatja hogy "Nem kell!" "Nem bemegy!". De ha itthon szóba kerül hogy valamiért el kellene menni már elrettent ábrázattal mondogatja hogy "Nem doktor néni! Nem!". Pedig semmi komoly baja nem volt eddig hála az égnek, szóval nincsenek szörnyű élményei kezelésekről, kórházról. Ez valami ős-félelem nála. Mondjuk nekem is van egy jó adag fehérköpeny-fóbiám, lehet hogy tőlem örökölte szegény :/
2010. dec. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, még annyit hozzátennék hogy én is elmesélem miért megyünk, mit csinál a doktornéni, nem bánt, nem fáj, csak beszélgetünk, megméri a súlyodat, stb. Vettem ilyen témájú mesekönyvet, azt imádja, van az Anna-Peti-Gergő könyvekben is több ilyen mese, rendszeresen elolvassuk együtt, bábokkal eljátszom. Beígérek jó dolgokat hogy mit csinálunk ha túl vagyunk a vizsgálaton, pl. eszünk valami finomat, megnézzük a markolót, de semmi hatás egyelőre. Ő nagyon fél. Mondta doktornő hogy ez van, ne éreztessem vele hogy más viselkedést várnék, csalódott, mérges vagyok, inkább mutassam neki hogy megértem a félelmét, mi is félünk, nincs semmi baj.

De pl. voltunk állatorvosnál és ott egyáltalán nem félt, vidáman asszisztált a dokinak. Tudta hogy nem ő van terítéken :)

2010. dec. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom kicsinek sírt (kb. 1,5 éves kor alatt). De úgy, hogy zengett a rendelő, még be se mentünk a doktor nénihez, már üvöltött. Aztán egyszer kapott orvosi felszerelést, megmutattuk neki, hogy mit és miért csinál a doktor néni, meg elmagyaráztuk, hogy meghallgatja a pocakodat és megnézi a nyakacskádat (torkodat persze), hogy milyen szép, onnantól kezdve abszolút semmi gond nincs vele, sőt imád oda járni (bár ne kéne). A doktornő minden alkalommal kis matricákat osztogat, ezt nagyon várja már, hogy kapjon. 2,5 éves kislány anyukája.
2010. dec. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!