Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kisfiam semmi áron sem...

2 éves kisfiam semmi áron sem veszi fel az overált és sálat. Mit csináljak, hogy meggyőzzem?

Figyelt kérdés
Pici korától sír az öltöztetésnél. Ha garbót vagy sálat adok rá öklendezik és tépi a ruhát le magáról. Az overált ha meglátja, már menni sem akar sehová. Ha még is ketten rá kínlódjuk, abban semmi köszönet sincs, mert végig sír még abban kell lennie. A szép szó és megértés már füstbe ment, sajnos már tehetetlen dühömben kiabáltam is vele, de nagyon hideg van kint és ha csak kabát van rajta, nem tudom elvégezni a dolgom kint, mert 1/2 óra múlva rohanni kell vele haza, annyira fázik. Másnak is van ilyen gondja, mit kell csinálni ilyenkor? Másik gyerkőcöm sosem csinált ilyet.
2010. dec. 17. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nem egybe részes, hanem két részes overálotok lenne, azt is utálná? Valami jó melegen bélelt, orkános naci is jó lenne.
2010. dec. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én 2 évesem nem hord overállt, hanem harisnya+bélelt naci+vastag pulcsi+vastag kabát. Magasnyakú kabát, nem is kell hozzá sál.
2010. dec. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A kantáros overál nadrág egy kicsit talán könnyebb futam, viszont a magas nyakú kabáton sem hagyja, hogy felhúzzam a cipzárt. Félek, hogy megfázik a pici nyaka. De már kezdek belefáradni, viszont csak most jönnek az igazi mínuszok.
2010. dec. 17. 14:24
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Erre nekem egyszer azt mondtàk, mikor nem akarta a gyerek felvenni a sapkát

Ki a főnök, ki parancsol nálunk, én vagy a gyerek?!

Na ősszel elvolt kapucniban, de ez a beszólás után ráadtam a sapkát, nem érdekelt hogy ordít, 2 hét után megszokta, délelôtt délután kimegyünk, hideg van most már kell a sapka sőt arra a kapucni, most

már ha megyünk ki saját maga veszi fel a sapkát! Megszokja előbb utóbb, légy kemény, ne engedj a hisztinek!

2010. dec. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én megmutattam neki az overállt, nagy lelkendezések közepette, hogy nézd, de tuti, ilyet hordanak a motorosok. Akarsz menni motorozni? Naná, hogy akart! Akkor gyere vegyük fel a motoros cuccot, és ha apa hazaér, majd megmutatjuk neki milyen menő vagy! valami hasonlót modntam neki. Akkor tényleg lementünk motorozni, azóta meg imádja, fel sem merül, hogy kabátot vegyen fel. Ezt akár szánkóval is mondhatot neki. Vagy ígérd meg neki, hoyg ha azt veszi fel, megtanítod angyalkát csinálni (tudod, hóba lefekve, kéz-láb mozog, angyalka forma lesz belőle)
2010. dec. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Jó dolgokat írtak a többiek.

Nekem még ezekhez az jutott eszembe, hogy mesélj neki arról hogy mikor te kicsi voltál volt egy kedvenc overálod és nagyokat szánkóztál benne és nem fáztál közben. Nagyon sajnálod, hogy kinőtted. valami ilyesmi.

Lehet ha látja hogy anyunak is volt, akkorközelebbinek érzi.

Meg sokat beszélgess vele az öltözközdésről. Hogyha meleg van akkor milyen ruhadarabok kellenek, ha hideg van, ha mínusz fok van stb stb. Esetleg sétáljatok olyan helyen ahol sok a gyerek és láthatja hogy más gyerekeken is van.

Amúgy szerintem egy egy ilyen évszak változáskor nehéz a gyereknek is megszokni, hogy megint ennyi cucc van rajta, még a felnőttnek is, nemhogy a gyereknek.

Esetleg segíthet az is, hogyha inkább thermós overált kap, mint pufit.

Most ennyi jutott eszembe.

2010. dec. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Apával kisebb erőszakot alkalmaztunk, mármint nem engedtünk a 21-ből és ráadtuk. 2 órán át sétáltunk és jé, nem fázott. Vettem neki egy új overált is amit ő választott. Köszi mindenkinek!
2010. dec. 20. 10:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!