Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Segitenétek nekem légyszi,...

Segitenétek nekem légyszi, mert megőrülök ettől az aggódástól. Más is van igy?

Figyelt kérdés

nagyon aggódom a másfél éves lányom miatt,hogy mit lenyelt e vmit eddig amit nem szabadott volna és én nem vettem észre.Nem veygszerre gondolok,hanem apró tárgyra pl.Figyeltem rá,de nem voltam minden percben vele,mondjuk a lányom mindentől öklendezik,nem hiszem,hogy lenyelt volna bármit is,de annyira félek,hogy mivan ha igen és én rossz anya nem láttam,nehogy baja legyen.Már arra is gondoltam,hogy megröntgeneztetni,de ilyet csak úgy nem lehet.

Hogy verjem ki a fejemből a negatív gondolatokat?


2010. dec. 17. 06:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Miből gondolod, hogy lenyelt valamit? Öklendezett és abbahagyta???????
2010. dec. 17. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Konkrét eset történt, ami miatt aggódsz? Ez nem derül ki abból, amit írtál.
2010. dec. 17. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Három lehetőség van:

1.Nem nyelt le semmit,feleslegesen aggódsz.

2.Lenyelt valamit,de gond nélkül keresztül megy rajta és nem is derül ki a dolog soha.

3.Lenyelt valamit ,amit nagyon nem, kellett volna..ez esetben fulladozni fog, vagy nem mer enni,nyelni,vagy szokatlan hasi fájdalmak és emésztési zavarok gyötrik.Ha úgy látod a gyermekeden,hogy a harmadik lehetőség áll fenn,akkor vidd orvoshoz és mondd meg neki,hogy arra gyanakszol,lenyelt valamit,akkor az orvos ezt figyelembe veszi és megnézi,valóban így van-e.

2010. dec. 17. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Most konkrétan egy bizonyos helyzet miatt aggódsz (tudod hogy egyedül lett hagyva sok apró tárgy között?) vagy pedig ez ilyen legyőzhetetlen aggódás nálad?

Nekem az első gyerekemnél volt ez a kóros túlaggódás de szerencsére az idő (és egy másik baba) valahogy csökkentette bennem ezeket! Ha érzem hogy elkap a félelem, próbálok gyorsan valami másra koncentrálni, másba belekezdeni ( én rendszeres attól félek hogy az oviban-bölcsiben történik valamelyikkel vmi, leesik a mászókáról, eltöri valamiét , felreped az álla ahogy elesik.stb).

2010. dec. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hál istennek semmi ilyen nem történt,csak túlzottan aggódom.Jó lenne tapasztalt anyukának irni aki megnyugtatna.
2010. dec. 17. 09:17
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem egy másik kérdésnél te írtál nekem privit.


Az én lányom ilyen: októberben a toxikológián kötöttünk ki gyöngyvirág miatt, decemberben (múlt hét vasárnap) pedig röntgeneztetni voltunk egy csavar miatt (a csavar azóta sincs meg, délután megyünk vissza a kórházba).


Nem tudsz mindig mellette lenni, minden mozdulatát figyelni. Ettől nem vagy rossz anya. Fel kell készülni, hogy ha bármi van, akkor tudjál mit kezdeni a helyzettel, tényleg csak ajánlani tudok neked egy elsősegélynyújtó tanfolyamot. Hidd el, magabiztosabb leszel, nem fogsz annyit aggódni, hiszen tudod, hogy mit kell majd csinálni ha bármi baj van.

Az pedig, hogy lehet, hogy lenyelt ezt azt, szerencsére a kórházakban nagyon alapos munkát végeznek a tündéri doktor nénik/bácsik. Nem fognak hülyének nézni, ha azt mondod, hogy lehet, hogy lenyelt valamit. DE: ha nem idegen tárgy, akkor gyomormosás. Ezt úgy csinálják, hogy a hozzátartozókat kiküldik, a folyosó legvégéről is hallani, hogyan ordít a gyereked (mondom, tapasztalat). A hánytatás miatt tuti az infúzió és az egy éjszakás bent lét (ha mázlid van 3eFt/éjszakáért jut neked is ágy). Az idegen tárgy esetében az lesz az első kérdésük, hogy milyen anyagból lehetett. Ha fém, akkor röntgen (az én gyerekem ezt is végigordította, pedig ott voltam mellette). Ha viszont nem fém, akkor ugyanúgy hazaküldenek, hogy ha nincs tünet, akkor majd kijön valamikor. Szóval csak fölöslegesen túráztatnád a gyereket meg magadat. Csinálj egy elsősegély tanfolyamot és magabiztosabb, nyugodtabb leszel.

2010. dec. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nem értem, miért idegesíted magad olyanon, ami nincs is... Ha így folytatod, a következő 15-20 éved nem fog másból állni, mint aggódásból és örömöd nem lesz a gyereknevelésben. Aogy előttem írta valaki: 3 eset lehetséges... Ha nem történt semmi, fölösleges aggódni... ha lenyelt vmit, mégsincs semmi baja, megint nincs ok aggódásra... a 3. lehetőség meg kilőve, mert észrevetted volna. Hid el, azért a gyerekeink is okosak, megvan a magukhoz való eszük és a reflexeik is jól működnek... szóval olyat, ami megakadhat, nem tudnak lenyelni, ami meg lecsúszik, nem tud gondot okozni, idővel szépen ki is jön. Ha én így éltem volna minden napomat, ahogy te, hogy nem létező dolgok miatt aggódtam volna, már régen megőrültem volna a 4 gyerek mellett :) ha gondolod, írj privit, tapasztalatom az van bőven :D
2010. dec. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!