Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csinálsz, ha gyereked nem...

Mit csinálsz, ha gyereked nem akar aludni délben, de nyűgös nagyon?

Figyelt kérdés

Eddig könyörtelen voltam, alvás volt minden délben.

Egy ideje viszont nem hajlandó aludni lányom, de még pihenni sem. Egy hétig bírta, de azóta csak nyűgös egész délután, és hisztizik, amit már nem bírok...

Semmilyen módszerrel nem tudom nem hogy alvásra, de még pihenésre sem bírni, de a hisztit, üvöltést, visítást, csapkodást meg már idegileg nem bírom minden délután...

30 hós


2010. dec. 5. 14:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Azt csinálom, hogy nem délben teszem le, hanem kettőkor, ahogy ma is. 2 éves múlt. Ebéd után mèg játszhatunk. Kettőre viszont elfárad. Ő fél egy körül ebèdel. Ha ugy érzed, nem birja estig, fektetsd le, csak kicsit később. Esetleg lefekvés elött az ágyában olvashatnál neki rövid mesét, betakarjátok az egyik macit/babàt kistakaróval, elaltatjátok. Alszik már a macika, feküdj te is mellé, tedd le a fejed kicsim, pihenj. Nem baj, ha nem alszol, pihenj a macival, de nem szabad beszélgetni, nehogy felébreszd....:) addig anya is idefekszik/ideül csendben. Îgy esetleg próbáltad már? Lehet, neki most a délelötti pörgésből kell a csendes levezetés, megnyugodás.
2010. dec. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
a fiam is 30 hónapos, ő is 2kor megy aludni:)
2010. dec. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom is később alszik, így 2 körül, de ha 3-ig nem alszik el, akkor már nem is erőltetem, mert akkor este sokáig felmaradna. Ha nem alszik, akkor hamarabb van pancsi, vacsi és alvás is.
2010. dec. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Próbáltam igen. Eleve csak velem alszik, ott a nyuszi, a róka, a macis párna, be vannak takarva, nem kell aludni, csak pihenni. Piszit is húz, lefekszik, betakarózik és másfél perc mulva közli, hogy kipihente magát, öltözzünk és menjünk a másik szobába. Ezért meg kár átöltöztetnem.

Később egyáltlán nem alszik el, ha nem ebéd után fogmososás, pici és alvás van, na meg akkor már az esti alvás is még kiljebb csúszik, pedig így is 9-kor megy fürödni, mert előbb nem alszik el.

Nagyon nagyon pörög, és nem tudom lecsitítani...

2010. dec. 5. 17:37
 5/6 anonim ***** válasza:
huha... nem irigyellek, és sajnos tanácsot sem tudok adni, csak esetleg ötletet - pl. délelőttre extrán kifárasztó programot szervezni neki, ami annyira kifárasztja, hogy ebéd után elmegy pihenni/aludni (pl. hatalmas séta, közös hólapátolás, hóember építés - hátha a sokáig tartó friss levegőn levés kiszívja az energiáját, vagy olykor uszoda, ugrálóvár - akár otthonra is... vagy olyasmi, amiben rengeteget tud mozogni és kifáradni! hát kiváncsian várom én is mások ötletét, hátha egyszer nekünk is jól jön, Nektek pedig sok sikert!
2010. dec. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ha nem esik másfél -két órákat sétálunk.. ennél többet fizikálisan nem tudunk.

De ő amúgy is tele van energiával, lehetetlen lefárasztani...

2010. dec. 6. 15:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!