Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit adjak utazási betegség...

Mit adjak utazási betegség (hányinger) ellen 2,5 éves kisfiamnak?

Figyelt kérdés

Másfél éves kora óta szinte mindig rosszul van az autóban, elég, ha pár km-t utazunk. Előtte gyakran utaztunk több-száz kilométert, nem volt semmi baja... Figyelek arra mit eszik és újabban már nem is kap enni indulás előtt, sem útközben, de így is rosszul van egy idő után.

Van valami hatásos gyógyszer erre ilyen kis gyereknek?


2010. dec. 4. 16:57
 1/7 anonim ***** válasza:
40%

"

Homeopátiás gyógyszerek - Utazás homeopátiás támogatása - Online Patika


Homeopátiás gyógyszerek - Utazás homeopátiás támogatása - Online Patika

Utazás homeopátiás támogatása


INDULÁS ELŐTT


Nem lehet minden lehetséges helyzetre előre felkészülni, de hosszabb útra érdemes egyszerű házipatikát összeállítani, főleg ha a cél egy távoli egzotikus ország. Jól jöhet egy könnyű sebek tisztítására alkalmas bőrfertőtlenítő, géz, fertőtlenítőtabletta, és olyan patikákban kapható sókeverék, mely hasmenéses betegségeknél pótolja az elveszített cukrot és ásványi anyagokat. A rendszeresen szedett gyógyszerekből mindig vigyünk elegendő mennyiséget, mert az utánpótlás nehézkes lehet. A nap és a rovarok elleni védekezés is fontos, maláriaveszélyes országoknál a gyógyszeres megelőzést időben el kell kezdeni! Súlyos tünetek esetén természetesen azonnal forduljunk orvoshoz!



Homeopátiás gyógymódról utazóknak


Az utazás alatt előforduló problémák jelentős része jól kezelhető homeopátiás szerekkel. A homeopátia 200 éves hagyományokkal rendelkező szelíd, de hatásos gyógymód, mely a szervezet saját védekező rendszerének stimulálásával éri el a kívánt eredményt. Előnye, hogy kisgyermekek, várandós anyák és idősek is szedhetik a homeopátiás gyógyszereket. A homeopátiás golyókat nem kell vízzel lenyelni, csak elszopogatni. Léteznek műanyag tubusos kiszerelésű, egy hatóanyagot tartalmazó ún. monokomponensű készítmények, és olyan komplex készítmények, melyeket orvosok állítottak össze egy-egy betegség kezelésére. A komplex készítmények a leggyakoribb betegségekre kialakított, hatásukban közel álló, potenciált monokészítmények kombinációi, melyek hatását klinikai vizsgálatokkal bizonyították.



Homeopátiás gyógyszereket önállóan is alkalmazhatunk, vagy társíthatunk hagyományos gyógyszerekkel. Ezek a szerek nem tartalmaznak kémiai eredetű méreganyagokat, és mellékhatás-mentesen használhatók. A tökéletes gyógyulás céljából a beteg tüneteihez (betegségképéhez) leginkább hasonló gyógyszert (gyógyszerképet) kell megkeresni.



Tudnivalók a homeopátiás szerek szedéséről


A homeopátiás szerek leggyakrabban golyó, néha tabletta vagy szirup kiszerelésűek. A gyógyszerek a száj nyálkahártyájáról szívódnak fel, ezért a golyókat és tablettákat el kell szopogatni. A golyócskák bevétele előtt és után legalább fél óráig nem szabad enni, hogy a nyálkahártya tiszta legyen. A mentol és egyéb illóolajak is csökkentik a homeopátiás szerek hatását, a mentoltartalmú fogkrémeket lehetőleg kerülni kell.



Kisgyermekeknek és csecsemőknek a golyók vízben oldva is beadhatók. A homeopátiás szerek adagolása nem függ sem kortól, sem testtömegtől. Az egyszeri adag 5 golyócska.



Figyelmeztetés cukorbetegek részére

Szacharóztartalom

1 tubus (kb. 80 golyócska) 3,4 g

5 golyócska 0,21 g

1 dózis 0,85 g

Emlékeztetőül:

1 kockacukor = 5 g szacharóz

A homeopátiás terápiás módszer nem helyettesítheti és nem nélkülözheti a betegség pontos diagnózisának felállítását!



Homeopátiás utazási csomag:


Utazási házipatikaként az alábbi készítményeket ajánljuk figyelmébe:

■ Aconitum 9 CH - ijedtség, láz, pánik, napszúrás

■ Aloe 9 CH - nyákos hasmenés

■ Apis 15 CH - rovarcsípés, napégés, égés, torokgyulladás, allergiás duzzanat

■ Arsenicum album 15 CH - ételmérgezés, hányás

■ Arnica 9 CH - balesetek utányi elsősegély

■ Belladonna 9 CH, 15 CH - torokgyulladás, napszúrás, láz

■ Bryonia 9 CH - utazási betegség, derékfájás, sérülés

■ Calendula 5 CH - sebgyógyítás

■ Cantharis 9 CH - égések, csípések

■ Coca 9 CH - magaslati betegség

■ Glonoinum 9 CH - napszúrás

■ Histaminum 9 CH - allergiás reakciók

■ Ledum 9 CH - csípések, szúrt sebek

■ Tarentula 9 CH - csípések

■ Phosphoricum acidum 9 CH - hasmenés

■ Podophyllum 9 CH - hasmenés

■ Platina 9 CH - székrekedés idegen helyen

■ Rhus toxicodendron 5 CH - allergiás bőrkiütések

■ Ruta graveolens 9 CH - rándulások

■ Veratrum album 9 CH - súlyos hasmenés, hányás

■ Cocculine tabletta - utazási rosszullét

■ Coryzalia tabletta - nátha, szénanátha

■ Oscillococcinum - influenza, vírusfertőzések

■ Sedatif PC - félelem a repüléstől, álmatlanság



AZ ÚT ALATT


Mikor forog a világ...


Érzékeny embereknél, főleg kisgyermekeknél a mozgó jármű passzív mozgása rosszullétet okoz. A tengeribetegség oka az egyensúlyszerv túlingerelt állapota, melyre a szervezet a következő tünetekkel reagál leggyakrabban:

■ szédülés

■ hányinger

■ aluszékonyság

■ remegés

■ sápadtság

■ hideg verejték

■ túlérzékenység zajra, mozgásra, fényre.



A tünetek émelygéssel kezdődnek, melyet hányinger, verejtékezés kísérhet. Kis idő múlva súlyosbodhatnak, nyáladzás, kimelegedés és hányás következik. Fejfájás, felfúvódás, depresszió és álmosság is csatlakozhat a tünetekhez. A COCCULINE homeopátiás komplex készítményt utazási betegségre fejlesztették ki. Tartalmazza a tengeribetegségre leggyakrabban javasolt, bevált homeopátiás szereket.



■ megelőzésképpen az utazás előtt is szedhető,

■ utazás alatt enyhíti a rosszullétet,

■ nem okoz hozzászokást, aluszékonyságot,

■ nem tartalmaz nyugtató, bódító szereket,

■ kisgyermekek is szedhetik.



A COCCULINE homeopátiás összetevői:


■ Cocculus indicus: a szédüléses, hányingerrel járó fejfájásos tünetegyüttes enyhítésére.

■ Nux Vomica: görcsökkel, hányingerrel járó ideges tünetek kezelésére.

■ Tabacum: sápadtság, nyálfolyás, hideg veríték, hányinger, hányás, szívdobogás, szédülés, ájulásérzet enyhítésére.

■ Petroleum rectificatum: tengeribetegség tüneteinek csökkentésére.


Nagy magasságban jelentkező tüneteknél a Cocculine kiegészíthető Coca 9 CH golyócskákkal. A Bryonia 9 CH olyankor hatásos a Cocculine kiegészítéseként, ha utazáskor fejfájás, szédülés lép fel és a beteg nem meri mozdítani a fejét, mert fokozódik a fájdalom."

2010. dec. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Igaz, nem olvastam el az első választ csak átfutottam, de én kiskoromban mindig így utaztam:

Indulás előtt Daedalon tabletta, vagy ha nem volt akkor B6.És mindig középre lettem ültetve a kocsiban hogy ne zavarjon be az is, hogy mellettem "szalad" a táj.Nem mondom, hogy nem voltam megpurcanva az út végére, de legalább így kibírtam a 4-500km-s utakat és nem hánytam már 10km után.

2010. dec. 5. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, bár nem jutottam előbbre:(

A Daedalon-t ugyanis csak 6 éves kor felett szabad szedni, a homeopátiás COCCULINE-t pedig már próbáltuk, nem volt jobb tőle, sajnos ugyanúgy hányt mint máskor.

A B6-ot még nem próbáltam, és ha van valakinek bevált ötlete, nagyon szívesen venném:)

2010. dec. 5. 08:50
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


En hallotta, - de nem probaltam - hogy a gyömber jo utazas betegsegre. Bio boltban ajanlottak az elöttem sorban allonak, hogy van ilyen gyömberkocka (renezesre gumicukor szerünek tünt), meg valami gyömber pasztilla is, ez nyilvan cukorka jellegü. Szerintem egy probat meger a dolog, hatha bevalik.

2010. dec. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Dedalonetta kup. Nekunk ket eves fiunknal bevalt
2010. dec. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sok jóval nem biztathatlak: unokáim is hányósak, általában 100 km-t bírnak. Sokfélét próbáltunk, semmivel nem jobb egyik sem. Arra jutottunk, gyógyszer nélkül indulunk, egyszer "kipakolnak", utána már nincs gond a továbbiakban. Azt sem mondhatom, hogy kinövik, mert a lányom felnőttként is rosszul lesz hosszabb úton.
2010. dec. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kislányomnak ugyanez a problémája,bár régebben mi is utaztunk sokat,most már ő sem bír 10 percnél hosszabb időt a kocsiban anélkül,hogy rosszul lenne.Mi utazás előtt Cocculineát veszünk be,úgy,hogy 2 órával indulás előtt 1 szem,és indláskor még egy szem.Utazás alatt pedig a B6 vitamin ampullás változatát teszem gyümölcslébe(1 ampulla felét,a doki írta fel),és azt iszogatja,így az esetek túlnyomó részében átvészeljük,de an,hogy így is sikerül szegénykémnek hánynia.Sajnos hirtelen jött utazásoknál ezzel nem tudsz felkészülni,úgyhogy mi is sokszor bajban vagyunk.Egyik anyuka ajánlotta,hogy ő is sokszor rosszul van,és neki a citromos víz az,ami elmúlasztja közben a hányingert.Még nem próbáltam,de szerintem kis fogom,veszteni nem veszthetek semmit.A doktornő azt is mondta,hogy ha nagyon durva rosszullétei vannak,akkor tényleg deadalonetta(nem tudom,hogy jól írtam-e le) kúpot adjak neki egy felet,de sajnos ez mindig nem jó megoldás,mert az elég erős gyógyszernek számít.Kitartás nektek az utazáskor,együtt érzünk veletek:(

2010. dec. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!