Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyest kaphatom tovább?

Gyest kaphatom tovább?

Figyelt kérdés
Kislányom 2,5 éves. Ápr 28-ig kapom még a gyest, és utána is mert tartósan beteg. Viszont, én már 2010 ápr 28.-óta, 8 órában dolgozok, akkor most hogy lesz ez? Elveszik a gyest, mert dolgozom, és ápr 28- után ismét kapom munka mellett, mert tartósan beteg? Köszi a válaszokat.
2010. nov. 26. 18:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekem is van ezzel problémám, mármint a gyes megvonásával Szerintem ápr. 28 után is 8 órában fogsz dolgozni, nem? Reméljük változnak még a dolgok, de elvileg utána sem fog járni sajnos.
2010. nov. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A gyest elvileg jövő évtől elveszik attól, aki 8 órában dolgozik.

Aki viszont tartós beteg, lehet más elbírálás alá esik.

Amúgy ha tartósan beteg, hogy tudsz 8 órában dolgozni?

Az oep biztos tud biztosat mondani...

2010. nov. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

a választ nem tudom, de szerintem a tartósan beteg gyerek után járó gyeshosszabítás megmarad.

kedves uccsó pl tartósan beteg az is aki lisztérzékeny, de ettől a betegségtől csak az étrendje változik nem kell otthon őrizni.

2010. nov. 28. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a kislányom szívbeteg, nem szed gyógyszert jól van, bölcsibe jár. Tőlem örökölte, ASD-je van, nem komoly de operálni kell sajnos. És muszáj dolgoznom, mert ha műtik ott akarok vele lenni, 24 órából, 24-et, és az nagyon sok pénz.
2010. nov. 28. 20:05
 5/13 A kérdező kommentje:
Azóta az történt, hogy a munkáltató, át akar jelenteni 6 órába. Na most az szerződé módosítás. Így a 10 évemnek annyi, mert ápr28-tól, nem alanyi jogon jár a gyes, tehát vissza rak 8 órába. Így a végkielégítésemnek annyi, és ők ezt akarják.
2011. febr. 15. 16:50
 6/13 anonim ***** válasza:
tartósan beteg mellett korlátlan marad a munkaidő,kapni fogod a gyest
2011. febr. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Miért lenne annyi a végkielégítésednek?

A szolgálati időbe a napok számítanak, nem az órák.

2011. febr. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
A végkielégítés jelen esetben, 3 havi bér, plusz a szabadság, plusz a felmondási idő. Na de ha át jelent 6 órásra, nem a mostani bérem után kapom nem???? Sőt, új szerződésnél, 0-ról indulok, vagyis semmi nem jár.
2011. febr. 15. 17:33
 9/13 anonim ***** válasza:

off-olok ha nem baj

nekem is ASD-m volt megműtöttek 4 évesen. mikor jöttek rá hogy örökölte a gyermek ? mi 1 évesen voltunk legutóbb vizsgálaton ( UH meg EKG ) és azt mondták hogy még mindíg nyitva van de még beforrhat. Nektek rögtön meg tudták mondani ? téged is Pesten műtöttek ? mikor ?

2011. febr. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én is a tartósan beteg gyerekemre kapom (laktóz intol.)a GYES-t. A védőnővel most nézettem utána, a MÁK honlapján az van, hogy nekünk tovább jár a GYES, tehát márc. 31. után is kapjuk 8 óra mellett is. Az hogy variálnak az óráiddal semmit nem jelent! Nekünk a GYES folyósítás folyamatos lesz 10 éves koráig. Persze évente kell a felülvizsgálat, de ha továbbra is beteg, újra megigényelhető, és fogjuk kapni!
2011. febr. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!