Téli öltözet? Mi lenne a megfelelő?
Nagyon fázósak a gyerekeim, de szeretnek kint lenni, próbáltam már sok féle ruhát, rétegeket, nem túl és nem alul öltöztetni, tudnak mozogni, valami mégsem jó, hamar fáznak.
Februárban szeretnénk elmenni egy havas helyre, mivel nagyon szeretik, de itt nem igazán adott, több órát lennénk kint, ehhez szeretnék egy kis segítséget kérni.
A Decathlon oldalát néztem, hogy aláöltözetet választhassak nekik, de totál elvesztem bennük, hiába olvasom a véleményeket, nagyon megoszló…
Aki ismeri, milyet érdemes választani? És mit jelent az hogy 100-as, vagy 500-as?
Ti hogyan öltöztetitek fel a gyerekeiteket egy majdnem egész napos kinti, havas programra?
100-as az a basic decathlonos cucc. Nagyobb szám "továbbfejlesztett", általában keményebb körülményekre.
"egész napos kinti, havas programra?"
Hány fokba?
Pufi nadrág, dzseki, sapka, sál, kesztyű. Alatta sima melegítő nadrág, pulcsi. Mozog, ezért nem fázik. Inkább arra figyelj, hogy ha pl bementek valahova ebédelni, mielőtt újra kimentek, száraz ruhára váltsatok megint. Már ha így érted az egész napot.
Ha pedig nem mozognak, csak ácsorogva unatkoznak, akkor fázni fognak mindenképp, bármit adsz rájuk.
-10 is lehet.
Persze nem reggeltől estig lennénk a fagyban, bemegyünk melegedni, lesz több váltás ruha is, ácsorogni nem szoktak, inkább őrültködnek :) állandóan, ott lesznek a barátok is, de panaszkodnak, hogy fáznak…
Mi Lengyelorszagba szoktunk jarni :)
Nyilvan masabb lesz , mert a gyerekek jatszani fognak a hoban. De oszinte szeretnek lenni fel napokat en se szeretnek kint lenni! Ha a delelottot eltoltitek kint utana ebed esetleg egy setalo utca kora este filmezes a meleg szobaba szerintem nem okoz problemat.
Teljesen mindegy, mert hogyha házós a gyerek, akkor 6 rétegben is fázni fog :(, főleg -10 fokban. Hiába mozog, az semmit nem jelent.
Én nem voltam sosem fázós, egy síoveráll elég volt -8-9 fokban is minden nélkül, de a velem egykorú unokahúgomon pl három réteg volt síoveráll alatt és egyóra után már fázott.
Szóval inkább azt mondom, több, tört program legyen több benti melegedéssel, ne pl egyszerre legyenek kinn 3-4 órán át, mert fixen nem élvezik majd.
Ha van rá pénzetek, a merino gyapjú nagyon jó aláöltözet, jobb a pamutnál. Szóval pl. merino hosszú nadrág, pamut triko, merino hosszú ujjú. Erre jöhet pl egy fleece pulóver. Az overál sem mindegy, hogy milyen, azért jelentős különbség van egy Lidl és egy márkás közt.
Googleban is érdemes utána olvasni a rendes réteges öltözetnek, mert nem mindegy.
Síelős saját tapasztalatom (mi kimentünk a -10-ben is), hogy az illesztések a kritikusak. Tehát hiába a vastag sínadrág, síkabát, ha a csuklódnál, nyakadnál nem illeszkedik jól, nincs átfedés, befúj a szél. A dekás aláöltözetek jók, ha tényleg olyan fázósak, akkor -10-ben rá lehet húzni egy melegítő szettet és arra a síruhát.
Deréknál jól átfednek, szokott lenni hófogó is benne. A cipő trükkös, ha túl vastagon kitömöd zoknival, elszorít és amiatt fogsz fázni. A csuklónál jó az olyan pulóver amin hüvelykujj lyuk van (karórával szívás). Kesztyűből a kétujjas a tuti (ahol csak a hüvelyk van külön), és nagyon jó egy vékonyabb alákesztyű, mert a vastagban nem tudsz ajtót zárni, orrot fújni, cipzárt felhúzni, a csupasz kéz átfagy egy pillanat alatt és nehezen melegszik fel.
Nyakhoz garbó pulcsi (én magas nyakú biciklis hosszú ujjú pólót használok), a sapka alá mehet símaszk. A símaszkot ne rakd a szád elé, tíz perc múlva csurom víz lesz a lecsapódó párától.
Számít hogy előtte mit csináltok benn, ha rögtön fáztok kilépéskor de utána bemelegszetek, akkor a bemelegítés segít (még benn). Kanapén tespedés után jobban fázik az ember.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!