Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Iskolák gondok? Mit lehet...

Iskolák gondok? Mit lehet tenni szerintetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 7 éves kislányom aki szeptember kezdte az elsőt,ugyan az az osztálya aki az oviban volt a csoportja. Van egy "barátnője" akivel már kiscsoport óta nagyon jó barátnők voltak,kb 3 héttel ezelőttig. A másik kislány teljesen "megbolondult" csúfolja a kislányomat,hogy pl: csúnya vagy idézem: "nem elég menő az öltözködése". Folyton hangoztatja és mutogatja mindenkinek neki ilyen meg olyan menő cipője stb van.

A másik gond pedig az,hogy erőszakosan rá erőlteti magát a kislányomra,tiltja neki,hogy mással barátkozzon. Ezt már a tanárnéni is megjegyzte,hogy nagyon erőszakosan barátkozik a kislányommal a másik gyerek.Ja és úgy beszél a gyerek,hogy k*rva anyád meg gyere már ide mert fejbe b*aszlak.


A történethez,hozzá tartozik,hogy a másik lány bántalmazó családból származik. Az anyja folyton ordít vele,és olykor olykor elcsattan egy pofon is..

A tanárnéni pszichológushoz szeretné küldeni a kislányt,de az anyja nem akarja mert szerinte nincs semmi gond...


Én pedig már nem tudom mit tegyek kivagyok teljesen. Valakinek nincs valami ötlete mit lehet tenni,hogy a kislányom újra jól legyen lelkileg ?


tegnapelőtt 21:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az iskolapszichológussal kell beszélni. Hozzá a te lányod is járhat, valamint tarthatna a csoportban közös foglalkozást a témában. Illetve a lányodat kell még megerősíteni abban, hogy álljon ki magáért .
tegnapelőtt 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

#1 már ha van iskolai, nálunk pl nincs...


A másik gyerek szüleivel kell beszélni, az of.nek komolyan szankcionálni a tiédnek meg megmondani, hogy messzire kerülje el.

Az én lányomnak is sok gondja volt az ilyenekkel

tegnapelőtt 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Én azt nem értem, ha kiscsoport óta barátnők, miért most bukott ki egyszerre mindez.

Fél évvel ezelőtt oviban nem trágárkodott a másik kislány? Nem erőltette rá magát a te kislányodra, kérdező? Nem csúfolta az öltözködése miatt?

tegnap 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Érdekes hogy eddig semmi gond nem volt a kislánnyal.
tegnap 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem is annyi változott csak, hogy most valaki észreveszi..


Álljon ki magáért.. lehet amúgy a kislány 8 éves, és elkezdett kamaszodni, vagy másolja a viselkedést.


Nálunk 8 évesen kezdődött a suliban a kinek milyen zoknija van és “babás” megszólások. Csak a lányoknál. A fiúknál 9 évesen kezdődött a fütyis dolog, most pl mindenki röhög a halloween tökön, tököt faragni, tökkrémleves, mogyoró.. a vagányabb része az osztálynak tele van ilyenekkel és a korábban érők veszik csak át.


A durva szöveg másodikban volt menő, 8 évesen, de akkor mindenkinél. Mennyit röhögtek, hogy fsz, meg basszus, meg minden. Mondogatták és röhögtek.

tegnap 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Beszéltem a volt ovónénénivel és ő azt mondja 2 dolog miatt lehet az,hogy most lett ilyen. Az egyik, eddig a hugával csinálta ezt a viselkedési volt az anyja az oviban is tavaly emiatt. De lehet már azt nem meri mert kap érte és most kellett neki más. A másik pedig az,hogy most alakul ki a személyisége,most képzeli magát nagy lánynak mivel iskolás lett.
tegnap 07:54
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk az oviban colt egy ilyen kisfiú rácuppanva a lányomra, de én megmagyaráztam a kislányomnak, hogy ne barátkozzon vele. Tudom nem szép, de elkezdte végül bántani is a lányomat, kikarmolta, megharapta. Megnondtam a kislányomnak, ha odamegy hozzá hagyja ott.
tegnap 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!