Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mire utalhat ez a viselkedes...

Mire utalhat ez a viselkedes forma egy lassan 4 eves kislanynal?

Figyelt kérdés

Szeretnem le szögezni, hogy konzultalni fogok orvossal is viszont elsö körbe sajat tapasztalatok erdekelnenek olyan anyukak/nagymamak reszeröl akik hasonlò dolgokat tapasztaltak 3.5 / 4 eves gyerekeknel.

Kislanyom most ment közepsö csoportba, elsö es még egyetlen gyerekem.

Miota meg született a lanyom azota latok rajta apro furcsasagokat de eddig sok viszonyitasi alapom nem volt, aggalyaimat mindenkepp meg osztottam a pedagogussal akiben maximalisan meg bizom.

A fele terelt, hogy fel evet varjunk meg, hogy alakul a dolog, s ha igy marad akkor lepjünk majd tovabb es kerjünk szakorvostol segitseget (pszihologus, pszihiater, neurologusra gondolok en)

Szoval a lanyom kerüli a szem kontaktust, idegenek elöl el bujik, suttogva beszel ha ideges pl feladat helyzetben, idegenekkel nagyon szegyenlös, ilyenkor furcsan rangva mozog, ne haragudjatok maskepp nem tudom le írni, kapalozva mozog a kis testevel stressz helyzetben. Keves baratja van, igazabol nem reg lezdett együtt jatszani maa gyerekekkel, a nala kisebbeket nem bírja es gonosz velük (mindannak ellenere, hogy en milioszor el mondom neki, hogy legyen kedves, azonnal ki emelem a helyzetböl, köbetkezetesen nevelem).

Van hogy el vonul es inkabb magaban hintazik vagy magaban beszel az arnyekahoz🤦‍♀️

Nagyon hisztis, egy nap sokszor ki borul, van mikor könnyen vigasztalhato van mikor nem.

Vannak fura felelmei, pl nem hajlando olyan ruhat hordani amin gomb van. Egyes emberektöl fel ok nelkül akik öt sose bantottak vagy zaklattak, ha öket meg latja ki borul es sir, felelme alaptalan.

En ugy latom szorongasbol fakadnak ezek a dolgok, probalom terelgetni nevelni, erömön felül sokszor. Ferjem sajnos nem törödik vele nincs türelme vele jatszani parkba menni stb, gyenge köztük a kapocs, szerintem e miatt is szorong a ferfi tarsasagba de lehet csak en feltetelezem igy.

Etelek teren valogatos, nem eszik meg mindent.

Oviban figyelmevel nincs baj, nem hiperaktiv, es nagyon okos. Ott nem valogat.

Bocsi ha kusza lett vagy sok.

Köszönöm ha meg osztjatok velem a tapasztalataitokat.


tegnapelőtt 20:06
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
Na ez most tényleg autizmusra hajaz. Nem vagyok szakember, de nekem ez ugrott be.
tegnapelőtt 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Apukaja is ilyen, szorongò, sokszor be sertödik a semmin, nehezen kommunikal stressz helyzetben mikor erzelmekröl van szo pl,

egyebkent batatsagos.

Szerintem ez örökletes vagy nem isbtudom.

tegnapelőtt 20:25
 3/4 A kérdező kommentje:
A magaban hintazas nem elöre hatra himbalozast takar hanem egy hintan törtenö hintazast a parkban, ez lehet ket ertelmüen lett fogalmazva.
tegnapelőtt 21:50
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Igaz laikusként de szerintem nem feltétlen autizmus hanem akár idegrendszeri értetlenség is állhat a háttérben. Ha pl a szülésnél volt bármi a háttérben, vagy akár a mozgásfejlődés nem úgy zajlott ahogy kellett volna (túl gyors, túl lassú egyaránt okozhat ilyet), de lehet genetikai dolog is akár.


Mindenképp érdemes elvinni kezdéssel pszichológushoz. Nem halogatni tovább. Ismerős gyerekének is voltak dolgai. Náluk inkább extra erős hisztik, érzékenység, szoba tisztasági gondok voltak. Náluk is idegrendszeri értetlenséget állapítottak meg. Kaptak TSMT tornát.

tegnapelőtt 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!