Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 kisgyerekkel otthon tapaszta...

2 kisgyerekkel otthon tapasztalatok, tippek?

Figyelt kérdés

3 éves, még nem óvodás (ősszel kezdi majd), illetve 1 hónapos iszsz babával vagyok itthon. Tudnátok kérlek tanácsokat adni, hogy kinek hogy néz/ett ki egy napja, aki hasonló szituációban van/volt?

Pl. Mikor ébredsz/ébrednek a gyerekek?

Mit csinál addig a nagy, ameddig szopizik a kicsi? Mivel igény szerinti, így elég gyakran van mellen.

Hogyan történnek a nagyobb gyerek altatásai (du. 1x és este)?

Hogyan zajlik a fürdetés?

Elsősorban olyan tapasztalatokra lennék kíváncsi, ahol nincs apukás segítség.



szept. 16. 10:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk van apuka, csak a munka miatt rám maradt minden.

2,5 év van a gyerekek közt.

A kicsi kb 6fele kelt. A nagy 8körül.

Megreggeliztünk, kezdtük a napot. Mikor a kicsi evett, a naggyal beszélgettem, olvastam neki, meséztünk.

Délelött a kicsi a pihenőszékben nézelődött, én a nagyot bevonva takarítottam, főztem. Minden nap főztünk, minden nap takarítottunk kicsit. Így sosem voltam elcsúszva.

A nagy onnantól nem aludt nappal, hogy a kicsi megszületett. Elötte is kínlódás volt már, így én elengedtem.

Délután udvaron voltunk, vagy elmentünk sétálni én a babakocsival, ő motorral vagy bicóval.

vacsora, fürdés.

Én pl együtt fürdettem őket. Betettem a nagyot, majd a kicsit levetkőztettem és ment mellé a nagykádba. Fogtam kézbe, körbemostam és szedtem ki. Ott a fürdőben öltöztettem, majd betettem az ágyába, akkor kivettem a nagyot, felöltöztettem.


Kb ekkor ért haza apa. Kicsit játszottak vele és alvás.

Míg a kicsi a cicin elaludt, addig a nagynak meséltem.

Letettem a kicsit, majd elaltattam a nagyot.


Kb így nézett ki minden napunk. A nagyhoz idomult úgymond a kicsi.


Azóta 3 és 5,5 évesek.

szept. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
39%

Én igyekeztem mindent együtt csinálni velük, hogy a kicsi felvegye a megszokott ritmust. Ő még ugye rugalmasabb, mint a nagy :) Nálunk 2 év 4 hónap van közöttük, szóval a nagynak már volt egy bejáratott napi rutinja, amitől nagyon nem szerettem volna -főleg a kicsire hivatkozva, így is nehezen fogadta, hogy lett testvére- eltérni.

Egyébként viszonylag egyszerű volt így a kezdeti időszak. A kicsit felébresztettem, amikor a nagy ébredt, peluscsere, szopi ha igényelte (szintén iszsz), addig a naggyal is szépen össze tudtunk bújni, mesét olvastunk vagy csak beszélgettünk, simizte ő is a cicit, ilyesmi, majd a kicsi lent játszott a földön, amíg a nagynak adtam reggelit. Aztán a kicsit hordoztam, amint viszonylag stabilan tartotta a fejét, menet közben is tudott már szopizni, így igazából vittem mindenhova, ahova a nagyot- játszótereztünk, parkban sétáltunk, házon belül is rám volt kötve, mert amúgy folyton a szájában volt a mellem, így hát kényelmesebb volt ez a megoldás, legalább két kezem szabad volt. Szóval minden nap ugyanúgy telt, mint a születése előtt, néha kicsit több szünettel, amíg pelust cseréltem a kicsin meg ilyenek. Na meg megtanultam fél kézzel kaját készíteni a nagynak, segíteni neki a vécén, stb, mert hát nem volt azért a kicsi se folyton rám kötözve, de azért alapvetően a hurcikendő volt a megmentőm :D

Az esti fürdésnél meg odahívtam a nagyot, ő is segített fürdetni a picit, a babakádat a nappaliban raktuk le a dohányzóasztalra, így ő is elérte. Miután a kicsi megfürdött, a nagyot is fürdettem (fél kézzel, míg a pici a mellemen lógott), és utána babzsákra helyezkedtünk, a kicsi szopizva bealudt, a nagy odabújt mellém és mesét olvastam, majd lámpaoltás, éneklés, alvás, a szokásos.

Szóval nálunk igazából a kicsit csak úgy cipeltem magammal mindenfelé, meg csináltam mindent, amit egyébként csináltunk volna a naggyal, mintha nem is lenne. Az első időszak ebből a szempontból így könnyű volt, a picinek ugye mindegy volt, a nagy meg nem különösebben érzett változást a testvér születése miatt.

szept. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat! 🙂


(Nálunk is van apuka, csak nem mindig tudd azonos napszakokban velünk lenni, a munkája miatt.)


1-es, az együtt fürdetésen már gondolkodtam, de még nem mertem. Lehet, hogy mi is megpróbáljuk majd.


2-es, szuper, hogy írtál a hordozásról, mert én is hordozni szeretném a picit (annak idején a nagyot is egy darabig), jelenleg épp a kendő érkezésére várok. Őszintén szólva nagy reményeket fűzök hozzá, és ez most megerősített benne. Az a "baj", hogy olyan gyakran cicizik a kicsi, hogy így nagyon nehéz a naggyal is foglalkozni. Kendővel ugyan még nem szoptattam, de gondolom nem olyan bonyolult.

szept. 16. 16:46
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk nyáron volt aktuális a helyzet, újszülött és három éves a nagyobb. Reggel nem keltem előre fel, a nagy ébresztett, a kicsi mindig később kelt. Elkészültünk, reggeliztünk, majd általában felébredt a kicsi is, evés, öltözés, kis játék, amint a kicsi elálmosoott, ment a hordozóba és mentünk a levegőre. Itt aludt kb. 2-3 órát, bementünk, elrendeztem a kicsit, utána ő elvolt a földön, ebédeltünk, játék a nagyobbikkal, aztán mikor a kicsi elálmosodott, ment a hordozóba és mentünk altatni a nagyot. Ő elaludt, mi is lefeküdtünk. A déli alvásból szintén a nagy keltett minket, uzsonna, játék, udvar. A kicsi mindenhol aludt, nem volt vele gond, a hordozóban volt a legjobban el. Este már hazaért a férjem, nagyobbikkal kint játszottak a kertben, kicsinek gyors fürdés, alvás. Nagynak vacsora hármasban, fürdés és a férjem altatta, altatja. Munka miatt nem volt itthon egy hetet, mikor öt hetes volt a kicsi, akkor este altatásnál a kicsi cicizett végig vagy a hordozóban volt.

Házimunkát csak este csináltam, igaz a mosásra, mosogatásra is, mellettük semmit.

szept. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!