Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lányom 6 éves hamarosan. 1x...

Lányom 6 éves hamarosan. 1x volt a pszichiáternél, 1x valaki másnál, kitöltöttük a nagy tesztet, beszélt velünk a doktornő és az ovi jellemzése volt. Aztán kimondtàk, hogy ép értelmű autista. Ez ennyiből áll csak?

Figyelt kérdés
Azt hittem ez valami összetettebb vizsgálat. Nem tűnt ennyire gáznak a gyerek.
aug. 27. 22:20
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

Igen,ennyiből áll.


Mi elmentünk a pszichiáterhez a kórházba. 20 perc múlva a kezünkben volt az autizmus diagnózis.

5.5 éves volt a lányom.


Annyiból állt a "vizsgálat", hogy engem (!) kikérdezett a doktornő. Ennyi.

aug. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát ez durva! Mert azért mégiscsak egy életre szóló dolgot mondanak ki.
aug. 27. 22:29
 3/10 A kérdező kommentje:
De akkor miért van ekkora várólista, ha pikk-pakk kész a diagnózis?
aug. 27. 22:33
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hat nekünk nem ennyi volt.

Évekig (!) tartott mire megkapta.

aug. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

4!


1. vagyok. Fejlesztésekre,gyógypedagógusokhoz mi is jártunk már 20 hónapos korától. De ott ugye diagnózist nem adnak. Végigcsináltuk a korai fejlesztést, utána végig az ovi alatt. Stb stb.


De a kérdés a diagnózis volt. A fejlődésneurológus nem akart kisebb korában semmilyen diagnózist adni. Csak a fejlesztést felügyelte. Tsmt, zeneterápia a kórházban, logopédia, ilyesmi.


Nyilván fejlesztettük pici korától.


De a diagnózis tényleg 20 perc volt. Még lehet,annyi se. El lettünk küldve a gyermekpszichiáterhez a kórházba. Elmondtam, mik a problémák,és ennyi volt. Ő már nem küldött sehova máshová, se másik pszichiáterhez. Rögtön diagnózist adott.

aug. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk meg nem. Ha nem számolom bele, hogy éveken keresztül küldözgettek egyik orvostól másikig, szakszolgálat is passzolgatta, akkor se 20 perc volt.

A pszichiátrián is több ülésben vizsgálta pszichológus, pszichiáter és gyógypedagógus. Augusztusban kezdtük és decemberben adták ki a papírt és erre mondták ott, hogy gyorsan végeztünk.

Az összecsapott diagnózisban nem is hinnék.

Felmerülne bennem, hogy rosszul azonosították.

Ugyanígy akkor, ha túl korai a diagnózis.

aug. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6! Az ország melyik részén élsz? Pest megye,ugye?
aug. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
18%

6!


Már 1.5 éves korában egyértelmű volt,hogy auti. El se lehetett téveszteni a diagnózist....

Pedagógusként már akkor láttam. Semmi értelme nem lett volna küldözgetni ide-oda.


Amúgy nem súlyos eset, Asperger szindrómás.

aug. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 1 hetes kivizsgálás van. Bejárós, olyan mintga oviba/suliba menne.
aug. 28. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

7, nem, nem Pest. Vidéki megyeszékhely.

1,5 évesen még az értelmi fogyaték volt az orvosok tippje.

8, megítélés kérdése. Leírásaid alapján az Aspergeresnek diagnosztizalt gyereked súlyosabb eset.

Nekünk már BNO 11 alapján adták ki a diagnózist, ami az Aspergert már nem is ismeri.

aug. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!