Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvodakezdesre tippek betegsége...

Óvodakezdesre tippek betegségekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Szeptember végén kezdi az ovit a kislányom. Eddig egyetlenegyszer volt beteg, az is 2 nap alatt lecsengett. Még a hányós hasmenos vírust sem kapta el, pedig mindketten benne voltunk az apjával, raadasul akkor még a kislányommal aludtam.

Érdemes elkezdeni vitamint szedni, vagy elég, ahogy most zöldséget, gyümölcsöt eszik? (almát, paprikát, uborkát nagyon szereti).

Jobb ha elkapja és tul esik ezeken a betegségeken? Van egy húga, ő akkor féléves lesz.

Vagy ilyenkor minden mindegy, az ovikezdésnel mindenki lebetegszik?

Köszönöm a tapasztalatokat, tippeteket előre is :)



júl. 29. 11:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az a fiam se beteges típus, de az ovi első féléve attól szólt hogy kb 1-2 hét ovi, 1 hét betegállomány. Idegen bacikat vírusokat nem tudsz kivédeni.
júl. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
Ha ezen a vitamin segítene akkor soha senki nem lenne beteg. Ezeken a betegségeken át fog esni, ahogy a húga és ti is. Sajnos az oviba kerüléssel az étrendje is romlik, mert ott nem kap egészséges ételt. Amit tehetsz, hogy otthon továbbra is kap sok zöldséget,gyümölcsöt. Míg hozzá nem szökik a szervezete a csoport bacijaihoz, addig sokat lesz beteg sajnos.
júl. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlen van ez így szerintem.


Nekem 2 gyerekem van. A nagy 5 éves a kicsi most lesz 3.


A nagy az első évében 3x volt összesen beteg. Középsőbe másik oviba járt szeptembertől áprilisig.

Ott 2 hetet beteg volt, 1 hetet ment.

Visszajöttünk az első oviba áprilisban, azóta nem volt beteg.


A kicsi novemberben kezdte a bölcsit, áprilisig járt. a fél év alatt kb 5x volt beteg 1-1 hetet.

Április óta a naggyal van 1 csoportban, nem volt azóta beteg.


Aldis gumivitamint kapnak, ami szerintem kb pont semmit nem ér. Ha betegek akkor kapnak c vitamint, ősztől tavaszig d vitamint.


Gyümölcsöt/ zöldséget nem fogyasztanak túl sokat. Pontosabban esznek, de kevesebbet mint kellene szerintem.

júl. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez gyerekfüggő is.


Az én fiam sem volt kb. soha beteg oviba kerülésig, tavaly szeptemberben ment, 3X volt beteg azóta, náthás.


De a szomszéd gyereke meg már közösségbe kerülés előtt is mindig beteg volt, és na igen, ő többet beteg, mint amennyit megy, pedig egy oviba járnak.

júl. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%

A lányom most középsős volt, a fiam pedig bölcsis, ősszel kezdi az ovit. Ebben a tanévben nem is voltak betegek. Egy játszóházas alkalom után lett egyszerre kötőhártyagyulladása mindkettőnek.

Én amúgy végig adom nekik a D vitamint, naponta 1 cseppet, nyáron is, meg bérest, c vitaminnal. Tavaly tartottunk egy broncho vaxom kúrát, meg október végén kaptak influenza elleni védőoltást (orrspray formában).

Zöldséget, gyümölcsöt is esznek és az oviban is nagyon jó a menü. Meg ami szerintem fontos, az az időjáráshoz megfelelő öltöztetés, mert szerintem sokan túlzásba esnek, gyakran az enyhe őszi időben már téli overálban és hótaposóban vannak a gyerekek, közben meg szegény megsül, beleizzad, ez sem egészséges..

A nagy amikor kezdte először a bölcsit, abban az évben egyszer volt beteg, egyszerre lettünk covidosak. Aztán átkerült oviba minicsoportba, ott viszonylag gyakran lett beteg az első félévben, amikor megszületett a testvére, akkor nem vittem már. Majd (normál)kiscsoportos lett, nagyon ritkán lett beteg, azt a kicsi is mindig elkapta tőle.

júl. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Senior Séf ***** válasza:
A vitaminpótlással rosszat nem teszel. Amúgy meg az immunrendszere nem attól lesz erős, ha a széltől is óvod, hanem ha minél több mikrobával ismerkedik meg.
júl. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!