Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyerektartás bíróság?

Gyerektartás bíróság?

Figyelt kérdés

Sziasztok, megprobalom röviden leirni a szituációt.


Jelenlegi párom, akitől két közös gyermekünk van. Előző házasságából illetve csak ekettarsi kapcsolatból van egy 10 éves kislány. Párom külföldön dolgozik, az anyukával megvoltak allapodva 60 ezer Ft gyerektartásban. Ezidáig működött is, de azt hozza teszem hogy a kislány velünk van hétvégente és nagyon sok mindent kap tőlünk pluszba. Ruhaneműket, lábbelit, gyogykezelésre visszük a lábával ami 3 havonta 30 ezer Ft. Szemüveget csináltattunk neki 80 ezer Ft. Plusz tényleg mindent megkap, amit csak szeretne, telefon, okosóra stb..

De anyuka nem éri be ennyivel, és bíróságra adta az ügyet, 100 ezer Ft gyerektartást követel. Ezt a párom nem szívesen fizetné neki, ugyanis tudjuk hogy sajnos nem a gyerekre költi ezt a jelenlegi 50 ezer Ft-ot sem. Inkább szórakozni jár, fitness terem, ruhák magának stb..

Szóval az lenne a kérdésem, ahoz aki esetleg jártas ebben, hogy hogy lehetne elerni azt, hogy ezt az összeget ne keljen kifizetni neki, meg akkor sem ha a párom fizetése elég magas ahoz, hogy ezt megítéljék?! Nyilván a két közös gyerek is pénzbe kerül, plusz nekünk a rezsi és az egyéb kiadások. Ez fel lesz tüntetve. De pár jó tanácsot elfogadnek. Köszönöm szépen előre is.


júl. 8. 14:24
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
44%
Első körben keressetek egy jó ügyvédet, ha a fizetéséből meg is ítélik a 100ezret akkor el kell mondanotok a bírósàgon a nőnek, hogy kifizetitek a 100ezret, de akkor innentől ő fizeti a gyógykezelést, szemüveget, stb, mivel ez az összeg bőven fedezi ezeket a kiadásokat, maximum ajándékot vesztek szülinapra, karácsonyra és ennyi. Ha okostelefon, laptop kell a gyereknek akkor max felesben megveszik.
júl. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
76%
11-es, én 90 ezret kapok külföldi fizetésből, de ezen felül az nagyobb extra kiadásokat, pl. fogszabályzó közösen fizetjük. Akinek nem telik a gyereke gyógykezelésére, szemüvegére, az ne csináljon még 2 gyereket.
júl. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
82%
12 de itt nem közösen fizetik, hanem csak az apa, gondolom emellett akar anyuka plusz 100ezret havonta
júl. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Jesszusom. Hat elolvastam a kommenteket és szó szerint hányingerem lett. Miről beszéltek??? Új csaj? 7 éve vagyok a párja, 3 éves volt a kislány amikor megismertem, imádom szeretem pont úgy, ahogy a saját gyerekeimet. Nem sajnálnám tőle, ha valóban rá költene, de nem!!! Nem kell lelakott legyen, járjon edzeni, nézzen ki jól, ez alap! De nem hinném hogy a párom pénzéből kéne ezeket finanszírozni. Ugyanis évek óta cipőt nem vesz a kislány lábára, az unoka testvére kinőtt ruháiba jár!!!! Ha nem tudsz valamit pontosan, miért ítélkezel? Ez a baj a világba. Ja és nem dőzsölök én sem a párom pénzéből, keményen dolgozom én is 12 órában, ápolóként. Köszönöm mindenkinek a kedves hozzászolast. Pf
júl. 8. 18:49
 15/23 anonim ***** válasza:
24%
14 ezen ne akadj ki, ez az oldal tele van elvált nőkkel, az ő szemükben a második feleség már csak “új punci” meg “aktuális luk” lehet. Amúgy meg azt jobb ha tudjátok (a párom is elvált, neki a bíróságon mondták), hogy a gyerektartáson kívül semmit se vagytok kötelesek költeni a gyerekre. Persze, nyilván ha nálatok van főztök rá, stb. De ne essetek abba a hibába, hogy Anyuka veletek vetet meg mindent a gyerektartást meg zsebpénznek tekinti
júl. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
88%
Tehát te kevesebb, mint 50 ezerből kihozod a gyerek étkezését, rezsi rá eső részét, és egyéb hétköznapi kiadásokat? A kisebbik gyereked nem használja a nagyobb kinőtt dolgait? Mindenből újat veszel neki?
júl. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
19%
16 nem a gyerektartásból kell eltartani a gyereket, van anyja is
júl. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
84%
De ha a gyerektartást nem a gyerekre költi, akkor a saját pénzéből tartja el a gyereket. És gondolom a kérdező se tesz bele ugyanannyit a közösbe nővérként, mint a férje a külföldi fizetéséből.
júl. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
16%
Azért eléggé el vagytok tévedve, ne keverjük már azt a gyereket akit az apa a saját háztartásában nevel azzal aki tőle külön él és gyerektartást fizet utána. A nők könnyen vannak nagy lovon, de most gondoljatok bele, ha van gyereked akit te nevelsz, akkor mondjuk van egy jó hónapod veszel neki új ruhát, játékot, stb., de ha pl táppénzen vagy és kevesebb a fizetés akkor tudsz rajta is spórolni. Eleve a kaját nem külön veszed neki, mivel magatoknak is vásárolsz. A gyerektartás meg egy fix összeg minden hónapban. Mindenki dobálózik itt 100ezres összeggel, de amúgy ne is haragudjatok, nekem is van gyerekem és nem költök rá minden hónapban ennyit, maximum amikor úgy állunk. Azért megnézném fordított helyzetben ha az apák kapnák nagyrészt a gyereket akkor is ennyien kampányolnátok e a magasabb gyerektartás mellett. De nem hiszem, akkor az lenne az általános nézet, hogy ő neveli, tartsa is el.
júl. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
24%
Én pl 100ezres összegbe sose mennék bele fixen, hiába keres jól az apa, mivel ha tegyük fel táppénzre kényszerül, nem tud dolgozni, elveszti a munkahelyét, az ex akkor is ugyanúgy verni fogja az asztalt a 100ezer Ftért, ami valljuk be nem kevés összeg minden hónapban. Az meg amúgy is a pofátlanság netovábbja hogy az apuka ennyit költ a gyerekre és ő meg beadja hogy emelést kér. Lehet itt jönni az inflációval, de most őszintén, kinek emelték a fizetését a duplájára az elmúlt évekhez képest?
júl. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!