Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 év korkülönbségnél legyen...

2 év korkülönbségnél legyen külön szobájuk? Házat vettünk, így most felmerült a kérdés bennem, hogy legyen e külön szobájuk vagy legyen egy közös hálószoba es egy közös játszószoba?!

Figyelt kérdés
A kislány 2 éves és 3 hónapos, a kisfiú 5 hónapos. A kisfiam 1 éves koráig még mellettünk alszik. Indokokat is írjatok légyszi. Illetve, ha azt mondod közös háló, akkor mikor legyen külön? 😊

tegnapelőtt 12:37
A kérdező szavazást indított:
közös hálószoba, közös játszószoba
külön hálószoba, külön játékok
20 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Később nyílván.

Nálunk 3,5 a korkülönbség és még együtt vannak, mert nem is akarnak külön, de eljön az idő. Leges legkésőbb szerintem mire a kisebb is iskolás lesz. 8 és 5 évesek és meglepő módon a nagyobb, aki lány ragaszkodik jobban az öccse társaságához. Ezért írtam, hogy nálunk a kisebb kora döntőbb.

tegnapelőtt 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Az elején lehetnek együtt, ráér később a külön szoba. Nálunk a kicsi szobája jelenleg ilyen pakolós, a nagyobbik csak alszik a szobájában, és mindenki mindig a nappaliban tobzódik. Szóval nálunk is iskolás korukra lesznek majd elválasztva "rendesen", addig úgyis mindkettő mindig ott van, ahol én.
tegnapelőtt 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Úgy kalkulálnék, hogy majd legyen külön szobájuk.

Azt csinálnám, hogy az egyik szobában aludnának együtt, a második háló egyelőre játszószoba lesz. Ha már a nagyobbiknak igénye lesz a külön szobára, akkor a játszószoba lesz a másik háló.

tegnapelőtt 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem 2 évvel fiatalabb a húgom és olyan ovi középsős korától kellett volna a külön szoba. (Nem nekem a suli miatt, tovább jártam oviba én is, de onnantól zavartuk egymást.) Csak nem volt hova, úgyhogy még jó darabig együtt voltunk.


Szerintem látjátok majd, ha kéne már külön hely.

tegnapelőtt 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
42%
Nálunk közös szobában lesznek a gyerekek. A kicsi egy darabig még tuti velünk. 6 éves, 22 hónapos és egy újszülött. A nagy kérte, hogy a tesókkal legyen majd. A nagy még 1 évet ovis lesz. Nálunk van elég szoba, de addig lesz legalább játékszoba és alvószoba. Mi felújítottunk és most fogunk költözni haza, nálunk is friss a szoba téma. Amúgy a férjemmel beszéltük, hogy mindegy hol alszanak, mert reggel minden gyerek a mi ágyunkban van.🤣
tegnapelőtt 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amig nem zavarja őket mehet a közös szoba, játszó szobának nem kimondottan így nem érzem szükségét, csak ha a halóba nem fér el játék. De legyetek felkészülve a külön szobára.
tegnapelőtt 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! A külön játszószobát mindenképp szeretnénk, mert ha a hálóban vannak a játékok, sokkal nehezebben alszik el és éjszaka ha felkel nem akar visszaaludni.
tegnapelőtt 19:35
 8/8 anonim ***** válasza:
Mindenből külön van, külön szobában is alszanak. Nem igénylik egymás társaságát, ha lehetne inkább mindig tépik csak a másikat. Így el vannak választva. Nekünk jobb a biztonság.
tegnap 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!