Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, hogy ne sírjon...

Mit tegyek, hogy ne sírjon óvodás kislányom az elválásnál?

Figyelt kérdés

Második éve óvodás a kislányom. Tavaly sem volt egyszerű és sokat is volt beteg. Idén viszont nagyon jól indult minden, hetekig semmi gond nem volt, vagy talán heti egyszer sírt kicsit. Most viszont ott tartunk, hogy minden reggel keservesen sír az elválásnál, kapaszkodik belém, és hiába mondok neki bármit, hiába beszélünk róla itthon, az ovi előtt és ott, semmi sem használ. Nagyon szeret az oviban ebben biztos vagyok, (tavaly nem voltam biztos ebben, meg is állapítottam, hogy most már biztosan megérett az ovira), mert a tavalyi évvel ellentétben most minden délután rengeteget mesél a történtekről, szívesen részt vesz mindenben, ügyesebbnél ügyesebb munkáit mutatja mikor megyek érte, és látom, hogy a többi gyerek is szereti őt.

A sírása pedig - nem szeretnék szívtelennek tűnni, imádom a gyerekeimet, de egyben ismerem is őket - olyan kis színészi, aztán van mikor az előadásból valóság lesz, és annyira beleéli magát, hogy aztán már tényleg keservesen sír. Mit tegyek? Mit mondhatnék még neki?


2010. okt. 13. 13:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha te is úgy látod, hogy szinészkedik, akkor ne foglalkozz vele. Minél hamarabb búcsúzz el és tünés! Ne is adj rá alkalmat, hogy beléd csimpaszkodjon stb...

Mondjuk én könnyen beszélek, az én lányom eddig még nem sírt reggel, pedig most kezdtük szept.-ben. de látom a többi gyereknél és főleg a fiúknál, hogy milyen hisztit levágnak és a végén az ovónéni viszi be a gyereket.

Esetleg te is beszélhetnél az óvónénivel, hogy ilyenkor vonja el a figyelmét valamivel és hívja be a csoportba.

2010. okt. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
legy hatarozott , hatarozott elkoszones, sokat nem kell huzni mert akkor lha latja, hogy te is nehezen valsz el akkor tenyleg azt hiszi, hgoy ebben valami rossz van es feltetlenul az ovonenik legyenek aktivak es egybol kezdjek elterelni a figyelmet es te koszones utan hatra arc es nyomas. de soha ne lepj le sunyiba koszones nelkul , vagy ugy , hogy gyermeked azt hiszi, hogy meg ott vagy mert akkor ugy erezheti, hogy elarulod ot
2010. okt. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!