Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más gyerkőcének is vannak...

Más gyerkőcének is vannak értelmetlen rigolyái? Milyenek?

Figyelt kérdés

3 éves lesz a kislányom, és vannak fura dolgai, pl. ma mikor kiszállt a parkolóban az autósülésből, nem várhattam meg őt az ajtó előtt, csak a csomagtartónál. Amíg nem mentem hátra, addig visított.

Stb. 2 év körül volt egy kis dackorszak, de minimális. Most viszont...ti hogy kezelitek?


Előre is köszönöm!


2023. máj. 13. 14:56
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Nekem is 3 éves lesz a kisfiam nemsokára, és csomó ilyenje van, de kb. 1-1 percig tartanak, amikor előírja nekem, hogy mit hogy/hol csináljak (pl. egy adott ponton kopogtassam az asztalt, de ott, ahol ő mondja). Nagyon átmeneti ez nála, és én úgy tekintem, hogy élvezi, hogy ő mondja meg nekem, hogy mit csináljak, és nem fordítva. Játék. :)
2023. máj. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A 4 éves lányomnak is vannak megrögzött dolgai. De ő SNI-s.
2023. máj. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Ajajj...vannak bizony. Ilyenek,amit leírtál. Autista kislány. Csak ott,csak úgy,ahogy ő mondja.
2023. máj. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Csak az van, pár hónapja nagyon durván, ő 9,5 éves
2023. máj. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
Enyemnek igen, rengeteg. Az biztos hogy nem autista, mert könnyen barátkozik, kifejezetten szociális, de valami gond biztosan van vele, a kivizsgálása folyamatban van. 3,5 éves.
2023. máj. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%

Két gyerekem közül csak nem neurotipikusnak voltak ilyen "rigolyái" (és vannak most is).

A kisebb 4, de soha nem volt semmi kattanása. Dackorszak is más volt vele.

2023. máj. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
26%

Ez nem rigolya, hanem nevelési hiba. Ő parancsol neked..? És te ugy ugralsz, ahogy ő fütyül.

Szerinted ez igy rendben van?

Rigolya az, ha ugyanabba kér enni mert a többi ő szerinte nem jó stb. Bár én ezt se hagynám. Én vagyok a szülő, nem fordítva.

2023. máj. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez nem rigolya, hanem érzékenység. Neki nem mindegy, mert nincsen betompulva. Ha ebből betegséget kreálnak neki, akkor kissé tönkremegy, aztán majd önállósodva javulhat. Ha eleve nem néznek rá ufónak hanem úgy veszik hogy bakker nem egyszerű az élet, akkor néhány babona maradhat belőle a legtöbb esetben. Biztos vannak betegek is, de jóval kevesebben mint akiket hordozgatnak kezelésre meg sajnálkoznak hogy beteg a gyerek.
aug. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!