Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fiam csak úgy hajlandó enni...

Fiam csak úgy hajlandó enni (főtt ételt), ha én közben "sírok" és mondom, hogy anya szomorú ha nem eszel. Miért csinálja? én megőrülök. Már tényleg sírok.

Figyelt kérdés
bezzeg joghurtot,sajtot,tejszeletet eszik unszolás nélkül is.
2010. okt. 6. 12:13
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem ne csinálj gondot belőle, a kisgyerek alapból tudja mi jó neki. Ha egészséges és szépen fejlődik, akkor nincs baj. Az "Anya szomorú dolgot" meg minél előbb hagyd abba, nehogy már ilyen kisgyereknél elkezdődjenek ezek az érzelmi ráhatások!
2010. okt. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
tudom, hogy nem jó ha ezt csinálom de így legalább eszik.amúgy nem is enne főtt ételt.
2010. okt. 6. 12:19
 3/9 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, hogy ezt írom, de ha tudod, hogy nem jó, akkor miért csinálod? Különben mennyi idős a babád? Az enyém 10 hónapos és az anyatejen kívül csak gyümölcsöt hajlandó enni. Az unokanővérem másfél évesen volt hajlandó bármit is elfogadni az anyatejen kívül, addig kizárólag szopott. Szerintem ne erőltess semmit, idővel úgyis megeszi.
2010. okt. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

2éves múlt :)

és edig se volt jó evő, de mosanában ....

2010. okt. 6. 12:24
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Lányom előző télen szinte egy falat főtt ételt sem evett meg a párolt zöldségen kívül.

Nem adtam neki semmit amit te írtál. se tejszelet, se túró rudi, se ilyenek. Majd ha eszik rendesen. És ez be is vált, egy jó pár hónap sztrájk után végre eszik valamennyit.

Amit ehetett: zöldség, gyümölcs, kölesgolyó. amíg nem evett normásiat.

És nagyon jól tudják, mi a helyzet.

2010. okt. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyszerű: nem izlik neki. Nem is csodálkozom ha rászoktatod az édes izekre... Sajnos utána a natúr izeket unni fogja, a finomakra vágyik. (ami mellesleg izfokozóval és mindenféle műannyaggal van tele). A sajt is azért izlik neki mert zsiros, és a zsir teszi élvezhetővé az ételek izét. Ez sem egészséges látástól vakulásig.

Érzelmileg zsarolni meg nem szabad a gyereket mert aztán csak pillogsz majd ha ő is eltanulja és állandóan igy zsarol ki majd mindent magának nálad.

2010. okt. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kicsi már gyermeked, nagyon jól tudja, mit csinál. Amit te csinálsz, az pedig nem helyes.

Ha könyörögni kell az evésért, szerintem felesleges erőltetni. Ültesd oda az asztalhoz, egyetek együtt, ha nem eszik, hagyd, menjen dolgára. Éhen nem fog halni! A nassolást és az egyéb édességeket pedig felejtsétek el.

Nálunk úgy van, ha láttam, rendesen megették a vacsorát, akkor kaphatnak egy-egy kekszet, de tudják, ahhoz mindent meg kell enni.

2010. okt. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia! Hát ezen most jót mosolyogtam :)

Egyébként én azt csinálom a lányommal, mert előtte állandóan idegesített hogy nem eszik mert a játék fontosabb, hogy leülünk enni, ha éhes úgyis eszik, ha nem akkor nem eszel cicám, nem idegesítem magam. De nincs is nasi utána egyáltalán és meg is eszi ha éhes. Ne idegesítsd magad, neked rossz. Nem fog éhen halni, nefélj ha éhes úgyis eszik. Nekem ezt a védőnőnk tanácsolta és azóta sokkal könnyebb, lazábban veszem, de a nassolást meg szigorúbban. Fél óra múlva ha megkínálom meg is eszi az ebédet, vagy vacsira.

2010. okt. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia az 1 gyermekem mindent bedaralt amit ele tettem ,a masodik pont olyan volt mint a tied ,mindent bevetettem hogy egyen.Azt is amit te fent leirtal.Most lassan 4 lesz meg mindig valogat de mar konnyebb a helyzet.Meg kellet szoknom a gondolatot hogy o nem olyan mint a novere es most mar nem idegesitem magam.
2010. okt. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!